Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Palielina vecāku līdzfinansējumu

www.pexels.com

Pieaugošā dzīves dārdzība ietekmēs arī to bērnu vecākus, kuri apmeklē novada bērnu – jaunatnes sporta skolu (BJSS) un Valkas mākslas skolu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākot ar 1. februāri vecākiem, kuru bērni apmeklē BJSS, būs jāmaksā divas reizes lielāks līdzfinansējums, tas ir, 10 eiro mēnesī. Līdz šim vecākiem bija jāmaksā pieci eiro mēnesī. Šādu lēmumu par līdzfinansējuma palielināšanu novada pašvaldības domes deputāti, ņemot vērā strauji augošos izdevumus, vienbalsīgi apstiprināja
25. janvāra domes sēdē. Iekasēto vecāku līdzfinansējumu plānots iekļaut BJSS budžetā. Skolas direktore Inese Kāposte skaidro, ka līdzfinansējuma palielināšanu izjutīs aptuveni 170 skolas audzēkņu vecāki. Savukārt bērniem, kuri aug daudzbērnu ģimenēs, šo maksu segs novada pašvaldības Sociālais dienests, ja vien vecāki ir nokārtojuši nepieciešamās formalitātes. Līdzfinansējuma palielinājums neattiecas uz vispārējās sagatavotības grupām un sporta meistarības grupām. Līdzfinansējuma maksājuma palielinājums nepieciešams, jo skolas audzēkņiem bieži jādodas uz dažādām sacensībām ārpus novada teritorijas. Aptaujājot dažus no vecākiem, direktore apgalvo, ka vecāki ar sapratni uztver šo lēmumu, jo izprot, ka bērniem ir nepieciešama dalība sacensībās.

Savukārt Valkas mākslas skolas palielinātais vecāku līdzfinansējums – 10 eiro mēnesī – būs jāsāk maksāt no 1. septembra. Līdz tam spēkā ir līdzšinējais līdzfinansējums – astoņi eiro mēnesī. Skolas direktore Sniedze Ragže skaidro, ka trešajai daļai audzēkņu vecāku līdzfinansējumu sedz Sociālais dienests. Šajā 2023./2024. mācību gadā skolā mācās 227 audzēkņi, tajā skaitā 61 no kaimiņpilsētas Valgas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.