Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cena Latvijā sasniegusi gada augstāko līmeni

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cena Latvijā pieauga par 10%, sasniedzot 201,72 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir augstākais vienas nedēļas rādītājs šajā gadā, liecina informācija “Nord Pool” mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elektroenerģijas cena vienas nedēļas laikā pirmo reizi šogad pārsniegusi 200 eiro par MWh robežu. Pēdējo reizi šo atzīmi cena Latvijā pārsniedza pagājušā gada 51. nedēļā – no 20. līdz 26.decembrim -, kad par elektroenerģiju bija jāmaksā 247,5 eiro par MWh.

Tāpat 201,72 eiro par MWh elektroenerģija maksāja arī Lietuvā, kur cena pieauga par 9%, savukārt Igaunijā tā palielinājās par 17% – līdz 175,5 eiro par MWh. Aizvadītajā nedēļā “Nord Pool” sistēmas cena samazinājās par 22% – līdz 97,36 eiro par MWh.

AS “Latvenergo” pārstāvji informēja, ka aizvadītajā nedēļā siltāki laikapstākļi samazināja elektroenerģijas pieprasījumu “Nord Pool” reģionā, bet lielāks nokrišņu daudzums un pieteces palielināšanās, ko ietekmēja kūstošais sniegs, sekmēja ūdens līmeņu paaugstināšanos Ziemeļvalstu hidrorezervuāros. Tas veicināja “Nord Pool” sistēmas cenas pazemināšanos, ko pastiprināja arī cenu samazinājums energoresursu un emisiju kvotu tirgos. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr elektroenerģijas cenu pieaugumu Baltijā noteica zemāki atjaunīgās enerģijas – vēja un hidroelektrostaciju – izstrādes apjomi reģionā, kā arī par 18% zemākas enerģijas plūsmas no Somijas un par 10% mazākas plūsmas no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala.

Tāpat pagājušajā nedēļā turpinājās Ziemeļvalstu atomelektrostaciju ikgadējā apkopes darbu sezona, un aizvadītajā nedēļā pieejamās jaudas īpatsvars no kopējās uzstādītās bija 79%.

“Nord Pool” reģionā elektroenerģijas patēriņš samazinājās, un kopā tika patērētas 6558 gigavatstundas (GWh), bet izstrādes apjomi saruka līdz 6883 GWh.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 1% – līdz 470 GWh. Latvijā tika patērētas 122 GWh, tāpat kā nedēļu iepriekš. Igaunijā elektroenerģijas patēriņš bija 142 GWh, kas ir samazinājums par 2%, bet Lietuvā patēriņš palika iepriekšējās nedēļas līmenī, un kopā tika patērētas 206 GWh elektroenerģijas.

Baltijā elektroenerģijas izstrāde saruka par 4%, tika saražotas 267 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrāde kritās par 21% – līdz 50 GWh. Tajā pašā laikā Igaunijā ražošanas apjomi pieauga par 4% – līdz 164 GWh. Lietuvā elektroenerģijas izstrāde bija 53 GWh, kas bija par 7% mazāka nekā iepriekšējā nedēļā.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 41%, Igaunijā – 115%, bet Lietuvā – 26%. Baltijas valstīs tika saražoti 57% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.