Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pagājušajā nedēļā būtiski augusi vakcinēšanās pret Covid-19 aktivitāte

Foto: freepik.com

Pēc valdības lēmuma daudziem strādājošajiem prasīt obligāti potēties pret Covid-19, pagājušajā nedēļā ir būtiski augusi vakcinēšanās aktivitāte, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā Latvijā pret Covid-19 tikuši vakcinēti vismaz 73 000 cilvēku jeb ap 10 500 cilvēki dienā, kas atpaliek no augstākās vakcinēšanās aktivitātes pavasara beigās un vasaras sākumā, taču ir uz pusi augstāk nekā vasarā. Salīdzinoši pirms nedēļas Latvijā potes pret Covid-19 saņēma ap 7300 cilvēki dienā, bet pirms mēneša – tikai 4700 cilvēki vidēji dienā.

Līdz šim visaugstākie vakcinēšanās rādītāji bijuši nedēļā no 24.maija, kad vidēji dienā tika vakcinēti ap 16 700 cilvēki. Savukārt vienā dienā vakcinēto skaita rekords līdz šim fiksēts 28.maijā, kad potes saņēma ap 24 700 cilvēki. No 10.maija četras nedēļas pēc kārtas Latvijā katru nedēļu tika vakcinēti vairāk nekā 100 000 cilvēku, bet vasarā šie rādītāji samazinājās pat trīskārt.

Vakar potes pret Covid-19 saņēmušas vismaz 3523 personas, tostarp pirmo porti – 2161 cilvēks, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 1322 cilvēki, tostarp 976 cilvēki sapotēti ar “Johnson&Johnson” vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati. Imunologi gan tagad arī pēc potēšanās ar “Johnson&Johnson” vakcīnu iesaka saņemt otru poti no “Pfizer” vai “Moderna”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl 40 cilvēki saņēmuši Covid-19 potes papildu devu imunitātes nostiprināšanai. Visi minētie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi. Vakcināciju veikušas 18 iestādes, bet visvairāk sapotējusi “Veselības centru apvienība” un “Veselības centrs 4”.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 842 000 jeb ap 44,7% no visiem valsts iedzīvotājiem. No tiem otro devu saņēmuši ap 754 000 iedzīvotāju, bet vēl ap 180 000 cilvēku ir saņēmuši “Johnson&Johnson” potes, kam atbilstoši valstī spēkā esošajam regulējumam nepieciešama tikai viena deva, līdz ar to vakcinācijas procesu pabeigušo kopskaits sasniedzis 935 000 jeb aptuveni 49,7% no visiem valsts iedzīvotājiem. Rēķinot pirmās potes un “Johnson&Johnson” vakcīnas saņēmēju kopskaitu, tas šajās dienās sasniedzis aptuveni 1,02 miljonus cilvēku.

Ar “trešo devu” līdz šim Latvijā vakcinēti ap 2300 cilvēki jeb 0,14% iedzīvotāju. Atbilstoši medicīnas speciālistu ieteikumiem, “trešo vakcīnas devu” pamatā potē cilvēkiem ar ļoti novājinātu imunitāti un senioriem.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” un “Johnson&Johnson” jeb “Janssen”, taču “AstraZeneca” vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no 12 gadu vecuma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.