Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pagaidām vēl Krauklis amatu nezaudē, izpilddirektora amatā vienbalsīgi ievēl Valdi Šaicānu

Šo otrdien opozīcijas līderis Viesturs Zariņš ārkārtas domes sēdes darba kārtībā pieprasīja iekļaut jautājumu pat Valkas novada pašvaldības priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa atstādināšanu no amata. Pārmetot viņam klaju necieņas izrādīšanu Valkas novada pašvaldības domes deputātiem un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, jo Krauklis ignorējis deputātu vairākuma liegumu doties komandējumā uz Gruziju. Opozicionārs V. Zariņš “Ziemeļlatvijai” neslēpa, ka gatavs ieņemt Kraukļa vietu. Foto: Inga Karpova

Otrdien, 9. maijā, notikušajā Valkas novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē tās vadītājs un pašvaldības priekšsēdis Vents Armands Krauklis tikai par mata tiesu izspruka no priekšsēdētāja krēsla zaudēšanas. Viņa liktenis izšķirsies tuvāko desmit darba dienu laikā, kā to paredz likums. Ja vien kāds no neatkarīgajiem vai opozīcijas deputātiem nepārdomās, Valkas novadu gaida varas maiņa. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ārkārtas sēdes darba kārtībā bija iekļauti tikai divi jautājumi. Viens no tiem – par līdzšinējā Vijciema un Zvārtavas pagastu pārvalžu vadītāja Valda Šaicāna apstiprināšanu novada pašvaldības izpilddirektora amatā, otrs par izsoles rezultātiem.

Krauklim pārmet necieņas izrādīšanu un ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu

Jau ārkārtas sēdes sākumā opozīcijas līderis Viesturs Zariņš rosināja darba kārtībā iekļaut jautājumu par Venta Armanda Kraukļa atbrīvošanu no novada pašvaldības priekšsēdētāja amata, aicinot par to balsot pārējos deputātus. Taču balsojums, kā to nosaka Pašvaldības likums, nesavāca divas trešdaļas balsu par jautājuma iekļaušanu šīs sēdes darba kārtībā. Pret iekļaušanu balsoja pats V. A. Krauklis, Unda Ozoliņa, Agris Krastiņš, Aigars Roga, Vilmārs Vesingi un Sandra Pilskalne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā pamatojums jautājuma par Kraukļa atbrīvošanu izskatīšanai bija astoņu domes deputātu opozicionāru – V. Zariņa, Gunta Alberga, Kristapa Sulas, Daces Bašķes, Agņa Birkava, Jura Žuroviča – un divu neatkarīgo deputātu – Gitas Avotes un Jāņa Anžes –, kuri vēlēšanās startēja vienā sarakstā ar Krau­kli, parakstītais un novada pašvaldībā pirmdien, 8. maijā, iesniegtais iesniegums.

Galvenais iemesls, kāpēc šie tautas vēlētie priekšstāvji uzstāj Kraukļa nomešanu no amata, ir tas, ka pretēji deputātu balsojumam pret viņa komandēšanu uz Kutaisi pilsētas svētkiem Gruzijā, Krauklis savā atvaļinājuma laikā par saviem līdzekļiem tomēr ir devies uz Gruziju un pārstāvējis pašvaldību. Deputāti to uztvēruši kā ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu. Kā teikts iesniegumā: “Pasākuma laikā delegācijām tiek apmaksātas naktsmītnes, izklaides un ēdināšana.”

Iesniegumā minēts, ka 27. aprīļa domes sēdē deputāti neatbalstīja vēl vienu priekšsēdētāja V. A. Kraukļa komandējumu uz Gruziju no 25. līdz 27. maijam. Tikai šoreiz uz Kobuleti pilsētu, lai piedalītos Gruzijas Neatkarības dienas pasākumos un pilsētu sadarbības memoranda starp Valku un Kobuleti parakstīšanas ceremonijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tomēr līdzīgi kā iepriekš aprakstītajā gadījumā priekšsēdētājs V. A. Krauklis pretēji domes lēmumam ir iecerējis doties braucienā kā privātpersona un pārstāvēt pašvaldības intereses, jo aviobiļetes uz šo pasākumu jau ir iegādātas. Minētās darbības liecina, ka V. A. Krauklis klaji ignorē domes lēmumus, deputātu vairākuma gribu un rīkojas, kā vēlas. Tā ir klaja necieņas izrādīšana Valkas novada pašvaldības domes deputātiem un dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana, maldinot Gruzijas pašvaldības, ka ir tiesīgs pārstāvēt Valkas novada pašvaldību šajos pasākumos, un baudot Gruzijas pašvaldību labvēlību, kas ir paredzēta oficiālām delegācijām,” norādīts deputātu iesniegumā.

Iekļaut šajā sēdē jautājumu par Venta Armanda Kraukļa atstādināšanu no amata priekšlikuma rosinātājiem neizdevās. Desmit dienu laikā tiks sasaukta jauna sēde, kur šo jautājumu izskatīs. Ekrānšāviņš

Viesturs Zariņš ir gatavs ieņemt Kraukļa vietu domē

Uzreiz pēc ārkārtas domes sēdes “Ziemeļlatvija” uz sarunu aicināja V. Zariņu, jautājot, kāds būs opozīcijas nākamais solis. V. Zariņš skaidro, ka tuvāko desmit darba dienu laikā tiks sasaukta domes ārkārtas sēde. Tās darba kārtībā jau būs iekļauts jautājums par V. A. Kraukļa atstādināšanu no priekšsēdētāja amata.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kraukļa liktenis gan vēl nav zināms. Iespējams,  kāds deputāts vēl var pārdomāt,” pieļauj opozīcijas līderis. Uz jautājumu, vai neatkarīgie deputāti G. Avote un J. Anže ir pievienojušies opozīcijai, V. Zariņš atbild: “Viņi nav pievienojušies opozīcijai. Viņi vienkārši ir sapratuši, ka šādā veidā turpināt nevar. Tie signāli jau bija. Pirmais – šie deputāti izstājās no Kraukļa vadītās frakcijas. Viņi taču tad neteica, ka no amata gāzīsim Ventu un ka viss ir slikti. Tas pilinās, pilinās un pilinās, kamēr vadzis lūst. Ja domes priekšsēdētāju nekādā veidā nav iespējams vadīt, ir kaut kā jārīkojas. Viņiem arī vienā brīdī nāk apskaidrība. Viņus taču ievēlēja no Kraukļa saraksta. Kādu laiku viņi tomēr izturēja.”

Uz jautājumu, vai opozīcijai, gadījumā ja no amata gāzīs Kraukli, jau ir skaidrs, kas ieņems viņa vietu, V. Zariņš atbild, ka jau notiek diskusijas par to, kurš varētu būt labākais kandidāts novada pašvaldības priekšsēdētāja amatā.

“Ja Krauklis zaudēs amatu, tad nomainīsim arī priekšsēdētāja vietnieku (pašlaik šo amatu bez atlīdzības veic Unda Ozoliņa – redakcijas piezīme),” ir pārliecināts V. Zariņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz jautājumu, vai V. Zariņš pats būtu gatavs ieņemt Kraukļa vietu, viņš atbild: “Protams! Es esmu gatavs, bet tas vēl ir sarunu jautājums.”  

Atbildi parādā nepaliek arī Krauklis

Jāteic, ka pēc otrdien notikušajiem notikumiem cīņa par varu un visas ar to saistītās kaislības norisinās sociālajos tīklos. Tos otrdien saziņai ar sabiedrību izvēlējās arī pats V. A. Krauklis, savā privātajā kontā ievietojot acīmredzami mājas kārtībā uzņemtu videorullīti par notikumiem Valkas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sveicināti Valkas novada iedzīvotāji. Īpaši tie, kas pēdējās pašvaldību vēlēšanās balsoja par manu sarakstu. Šodien zīmīga diena – pagājis nepilns gads un atkal ir mēģinājums atcelt mani no amata leģitīmi (likumīgi atzīts, atbilstošs likumam – redakcijas piezīme), ļoti apšaubāmā veidā vakar iesniedzot iesniegumu, šodien ātri nobalsojot, lai neviens nepamana, lai neviens sabiedrības pārstāvis nevar paust savas domas. Diemžēl tas notiek juridiskā kalambūrā, tā kā lamatu izlikšanā saziņā ar Juridiskās nodaļas vadītāju Ievu Bērziņu.

Nav jau pirmā reize. Līdz šim gan pašā pēdējā brīdī ir izdevies atrast it kā juridiskās kļūdas, un tālāk pieņemts juridiski precīzs lēmums. Mums ir desmit dienas laika, lai sabiedrība varētu paust savu viedokli – vai mana nomaiņa ir Valkas novada pašvaldības interesēs.

Domāju, ir pienācis laiks runāt atklāti. Līdz šim esmu bijis ļoti, ļoti diplomātisks. Nekad neesmu izteicies skarbi par šiem procesiem, bet acīmredzot vajadzēja jau ātrāk. Kas tad ir šie cilvēki un viņu motivācija, kādēļ vēlas to panākt?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galvenais opozīcijas līderis Viesturs Zariņš. Starp citu, šogad pavisam klusi Valkas pašvaldība bija spiesta norakstīt viņam daļēji piederošās firmas SIA “Waumild” parādu 24 315,78 eiro apmērā. Kad viņš vēl bija pašvaldības darbinieks, cītīgi solīja to nomaksāt no dienas uz dienu. Tas spilgti parāda šo personu, kādā veidā viņš skatās uz pašvaldību.

Guntis Albergs. Lielākoties balsojis pret iedzīvotājiem vajadzīgām lietām. Arī par Valkas – Valgas centra otro kārtu, kuru viņš nodēvēja par nomalē nomestu naudu, kā šķūnī ieliktu granīta grīdu. Kurš balsoja pret algu pacelšanu speciālistiem, balsoja pret ražošanas teritorijas tālāku attīstību, kas tad dotu jaunās darba vietas.

Agnis Birkavs un Juris Žurovičs. Cilvēki, kas visu šo laiku kopš vēlēšanām bīda tikai vienu ideju – kā realizēt viņa kuratora Aivo Vāra vajadzības, idejas. Starp citu, viņš arī šodien domes sēdē piedalījās. Acīmredzot pieskatīja, kā tad uzvedīsies viņa deputāti.

Pirmām kārtām viņi vēlas, lai tiktu samazināta nekustamā īpašuma nodokļa palielinātā likme, kas skar tos iedzīvotājus, kuriem ir daudzi nekustamie īpašumi un kuros nekas īsti nenotiek. Tie pašvaldības budžetā radītu 30 tūkstošus eiro lielu iztrūkumu.Tālāk Rūjienas ielas 31 problēmas izdomāšana, kur savulaik viņu kuratoram par pāris simtiem eiro tika iznomāts šis objekts un visādos veidos tika stiepts garumā un mēģināts tomēr panākt, lai acīmredzot šis cilvēks to dabūtu atpakaļ.

Ģimnāzijas dienesta viesnīca – tas ir kā dadzis acīs uzņēmējam, kurš pats nespēj piedāvāt šādus pakalpojumus – uzņemt sporta nometnes un lielas grupas. Protams, šie ienākumi ir ļoti svarīgi gan ģimnāzijai, gan visam novadam, jo tie cilvēki tērē pie mums savu naudu. Ja šādu iespēju nebūtu, viņi vienkārši pie mums nebrauktu.

Gita Avote un Jānis Anže. Tas man personīgi ir vissāpīgākais stāsts. Līdz galam tiešām nesaprotu iemeslu, kādēļ šie deputāti ir nonākuši pretējās pozīcijās. Līdz galam nekad viņi man nav spējuši to paskaidrot. Varbūt tā ir tāda Kremļa veida propaganda no viņu līdera puses, jo tā taktika visu šo laiku ir bijusi ne tikai pret deputātiem, bet arī daudziem iedzīvotājiem un uzņēmējiem.

Stāstīt melus par mani, stāstīt, ka es esmu korumpants, ka es katrā projektā paņemu procentus, prasu kukuļus un tā tālāk, kas absolūti neatbilst patiesībai. Nekad dzīvē es to neesmu darījis un netaisos darīt. Diemžēl meliem ir tāda īpašība, ka, tos atkārtojot daudzas reizes, cilvēki notic.

Tā visa rezultātā jāteic, – šie deputāti faktiski ir nodevuši iedzīvotājiem parakstītos solījumus. Viņi parakstīja mūsu programmu, viņi zināja, ka esmu domes priekšsēdētājs, ka iegūsim vairākumu. Mēs ieguvām vairākumu. Mēs esam ļoti daudz izdarījuši un noteikti varam izdarīt vēl vairāk. Man šķiet, ka vienīgais godīgais ceļš, kas šajā brīdī būtu darāms, ir jānoliek deputāta mandāts, ja viņi grib strādāt atsevišķi vai citā sarakstā. Lūdzu, kandidējiet nākamajās vēlēšanās, saņemiet vēlētāju mandātu. Taču pašlaik vēlētāju mandāts ir kopā ar Vid­zemes partiju un Ventu Armandu Kraukli.

Kristaps Sula un Dace Bašķe. Tiešām es nezinu viņu motivāciju, neesmu nekad sapratis. Man arī nav nekādu ideju, kādēļ viņi tik cieši turas pie šiem pārējiem deputātiem. Atkal, iespējams, šī kremļveidīgā propaganda.

Vispār visa šī situācija ir vairāk nekā dīvaina, jo tas iemesls, kādēļ šoreiz mani cenšas noņemt no amata un acīmredzot pēc deviņām dienām būs ārkārtas domes sēde, kurā lems, vai man būt vai nebūt mēram, ir brauciens uz Gruziju. Tai pamatojumā, kurā deputāti uzrakstījuši, ir tādi vārdi – iespējams, ka daļa deputātu nevēlas, lai mēs uzturētu attiecības ar Gruziju. Tas man liek domāt, ka tiešām apakšā ir kaut kas vairāk.

Domāju, ka Latvijai ir svarīgi ne tikai palīdzēt Ukrainai, bet mums ir ļoti svarīgi, lai tādas valstis kā Gruzija, Azerbaidžāna būtu kopā ar mums, ar Eiropu, būtu pret Krieviju. Protams, ka pašvaldība ir mūsu valsts daļa. Tiešām šajās dienās es Gruzijā ļoti daudz stāstīju par ukraiņiem. Par to, cik svarīgi ir Ukrainai palīdzēt, cik svarīgi ir šie kontakti. Kā tad citādāk šie kontakti veidosies, ja ne starp cilvēkiem.

Sadarbība ar Kutaisi ir ārkārtīgi svarīga un nozīmīga arī Valkai. Tās abām pusēm ir iespējas iepazīt vienam otru, apmainīties ar cilvēku grupām. Starp citu, rudenī mūsu kultūras darbinieki grib braukt uz Kutaisi. Es aizbraucu tur labu nodomu vadīts par savu naudu savās brīvdienās. Taču, lūk, esmu aizvainojis deputātus tā, ka tālāk nedrīkstu strādāt un manā vietā ir jāievēl kāds cits pašvaldības priekšsēdētājs. Absurdi, bet fakts.

Ja jums tas neliekas saprātīgi, aicinu sekot sociālajos tīklos. Zinu, ka ir izveidojusies iniciatīvas grupa no vēlētāju vidus, kas gatavo gan attiecīgu vēstuli, gan citas aktivitātes, lai parādītu sabiedrības viedokli, ko jūs domājat par šīm norisēm novada pašvaldībā un vai tas ir jūsu interesēs, ka pašvaldību vadīs kāds cits priekšsēdētājs.”

Rosina parakstīties Kraukļa atbalstam un Avotei un Anžem nolikt deputāta mandātu   

Jāatgādina, ka jau pērn 27. jūnijā novada pašvaldībā iesniegtajā iesniegumā opozīcijas deputāti zvanīja trauksmes zvanus un aicināja pievērst domes uzmanību virknei Kraukļa pārkāpumu savu pilnvaru laikā no 2021. gada 1. jūlija līdz 2022. gada 27. jūnijam. Taču šis opozīcijas iesniegums balsojumā par Kraukļa atstādināšanu neguva vairākuma atbalstu.

Līdz ar to šis ir otrs mēģinājums gāzt Kraukli no amata. Tas, visticamāk, arī var izdoties, jo opozīcijas vēlmei gāzt Kraukli ir pieslējušies arī divi neatkarīgie deputāti – J. Anže un G. Avote. Viņi vēlētāju uzticību ieguva, 2021. gada 5. jūnijā notikušajās pašvaldības vēlēšanās startējot no Kraukļa vadītā saraksta.

Pēc diviem gadiem 2023. gada 10. marta publikācijā “Deputāti pamet Valkas novada pašvaldības priekšsēdētāja Kraukļa vadīto frakciju” uz “Ziemeļlatvijas” jautājumu, kādu jūs kā deputāti saskatāt savu tālāko rīcību, G. Avote atbild: “Droši vien, ka turpmāk vēl vairāk kā līdz šim iedziļināšos katrā jautājumā. Pašlaik domāju, ka strādāšu kā neatkarīgā deputāte, bet neizslēdzu iespēju, ka mēs visi trīs (domāts neatkarīgie deputāti J. Anže un Vilmārs Vesingi – redakcijas piezīme) regulāri kontaktēsimies.”

Savukārt J. Anže uzsvēra: “Esmu tautas vēlēts deputāts. Pagaidām turpināšu darboties kā neatkarīgais jeb brīvais deputāts un tad jau redzēsim, kas notiks tālāk.”

Otrdien drīz vien pēc ārkārtas sēdes tiek izveidota Valkas novada vēlētāju iniciatīvas grupa. Tā rodas pēc Kraukļa sievas Līgas māsas Sandras Avotas ieraksta sociālajos tīklos: “Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājs Vents Armands Krau­klis par savu naudu (atvaļinājuma laikā!) dodas uz Gruziju, pēc kā 8 deputāti vēlas viņu gāzt no amata. Nopietni? Un to izlems 8 visu varenie, nevis 835 Valkas novada iedzīvotāji, kuri atdeva savu balsi, ievelkot 2021. gada vēlēšanās “+” tieši V. A. Krauklim. Vai Valka bez Venta būtu tik skaista, attīstīta, moderna un sakārtota, kādu jūs to redzat šodien? Tik daudzi projekti izcīnīti un realizēti, kas mūsu dzīvi Valkā ir padarījuši labāku. Bieži nākas dzirdēt patīkami pārsteigtus pilsētas viesus, kuri te ilgāku laiku nav bijuši, un, iespējams, pat labāk par mums pašiem spēj novērtēt, kā pilsēta pārvērtusies. Gāzt mēru, lai atbrīvotu vietu kādam labākam, ērtākam, kuru vieglāk ietekmēt? Bet vai varošākam, līderim, kurš Valku cels, nevis gremdēs? Vai tas nebūtu jāizlemj vēlētājam nākamajās pašvaldību vēlēšanās?”

Savukārt jau trešdien sociālajos tīklos parādījās Valkas novada vēlētāju atklātā vēstule deputātiem Gitai Avotei un Jānim Anžem, kurā pieprasīts atsaukt parakstus no deputātu iesnieguma par V. A. Kraukļa atbrīvošanu no amata, kā arī nolikt deputāta mandātus, jo, kā norādīts vēstulē: “Ar savu rīcību esat pārkāpuši vēlētājiem dotos solījumus.”

Vēstulē tiek norādīts: “Bijām pārsteigti par vairākiem jūsu balsojumiem, kas bija pretrunā ar Vidzemes partijas programmu un pašvaldības attīstību. Ieraugot jūsu parakstus zem V. A. Kraukļa demisijas pieprasījuma, sakām skaidri: mēs ar savu balsojumu un plusiņiem nepārprotami norādījām, ka vēlamies, lai pašvaldību vada V. A. Krauklis; viņam izteiktie pārmetumi ir nenozīmīgi, salīdzinot ar viņa veikumu novada un tā iedzīvotāju labā; deputātu vidū neredzam nevienu kandidātu, kurš spētu līdzvērtīgi vadīt pašvaldību.”

Šī vēstule ir parakstāma vairākos Valkas un novada pagasta veikalos un citās sabiedriskās vietās.

“Ziemeļlatvija” sazinājās ar abiem neatkarīgajiem deputātiem G. Avoti un J. Anži.

J. Anže pašlaik atteicās sniegt komentārus, solot publiski runāt pēc kāda laika.

“Lai norimst visas kaislības un tad redzēsim, kas notiek tālāk. Tie, kas ar mani grib runāt, var man piezvanīt vai satikties klātienē.”

Savukārt G. Avote “Ziemeļlatvijai” atklāja: “Krauklis mani uzaicināja strādāt savā komandā, bet mums krasi atšķiras viedokļi par to, kas ir komandas darbs. Ja komandas vadītājs saviem biedriem atļaujas melot, stāstīt puspatiesības un liek nemitīgi vilties, necienīgi izturas, ja ir atšķirīgi viedokļi, kā tas bija manā gadījumā, es nevēlos tādā komandā strādāt. Sākotnēji, piekrītot strādāt Kraukļa komandā, es to nevarēju zināt. Tas atklājas ar laiku. Ja novada pašvaldības priekšsēdētājam cilvēks nav vērtība, arī tas man nav pieņemams. Zinu, ko runāju, jo pati vadu kolektīvu. Šāds vadības stils man nav pieņemams, un netaisos to atbalstīt. Turklāt par šīm lietām vairākkārt bijām teikuši Krauklim.

Nesaprotu, kāpēc viņš publiski apgalvo, ka nezina un nav saprotams, kāpēc mēs rīkojamies tā, kā rīkojamies. Drīzāk es teiktu, ka negrib atzīt un to pieņemt. Tas ir izrunāts, gan “Rubeņos” (V. A. Kraukļa mājā – redakcijas piezīme) esot, gan kabinetā zem četrām acīm. Te nav runas par padarītajiem vai nepadarītajiem darbiem, bet par vadības stilu.

Kas attiecas uz vēlētāju vēlmi, lai es nolieku mandātu. Es nezinu, cik tādu vēlētāju ir un cik tie ir mani vēlētāji? Kurš to vispār var zināt? Vai šī informācija ir pieejama, kurš katram deputātam licis plusus vai mīnusus? Vienu gan varu teikt, ka šajās dienās esmu saņēmusi ļoti daudz telefona zvanus un e-pasta vēstules ar pateicības vārdiem par drosmi, uzdrīkstēšanos, izturības vēlējumiem. Lūk, te jau varētu sākt likt uz svaru kausiem, cik daudz ir to vēlētāju, kuri vēlas, lai es nolieku mandātu, un cik daudz to, kuri mani atbalsta. Vienmēr jāatceras, ka patiesība ir kaut kur pa vidu. Nav tikai balts un melns.”

Saņemot Valkas novada pašvaldības domes deputātu vienbalsīgu atbalstu, jaunais izpilddirektors Valdis Šaicāns sola, ka centīsies nepievilt viņam dāvāto uzticību un vēlas saglabāt politisko neitralitāti. Foto: Inga Karpova

Jaunais izpilddirektors vēlas saglabāt politisko neitralitāti

Lai gan jautājums par Kraukļa atcelšanu no amata vietējā sabiedrībā ir sacēlis viedokļu vētru, tomēr  ārkārtas sēdes svarīgākais jautājums bija deputātu balsojums par Valda Šaicāna iecelšanu izpilddirektora amatā. Pēc deputātu jautājumu krustugunīm V. Šaicānu, balsojot ar vēlēšanu zīmēm, šajā svarīgajā amatā iecēla vienbalsīgi. Pirms balsojuma deputāts A. Birkavs interesējās, kādi būs pirmie trīs darbi, kurus jaunais izpilddirektors plānojis paveikt.

V. Šaicāns atzīst: “Esmu jau vairākas reizes uzrunāts no pašvaldības speciālistiem un deputātiem, tāpēc esmu piekritis uzņemties šo sarežģīto un smago pienākumu, it īpaši šādos apstākļos, kādi tie ir šobrīd. Ja mēs runājam par jūnija galvenajiem darbiem, esmu ieskicējis vairākas jomas, kurās man ir plānots apskatīties, kur paliek nauda. Naudas mums nav, un tas būs viens no maniem galvenajiem izaicinājumiem atrast, kā mēdzu teikt, šos caurumus, kur nauda aizplūst. Līdz ar to konkrētas iezīmes es šobrīd neteikšu, jo tas vēlāk man varētu traucēt strādāt. Mērķi man noteikti ir šim mēnesim. Ja mani apstiprinās šajā amatā, tad savas prombūtnes laikā atsevišķiem speciālistiem uzdošu sagatavoties tam brīdim, kad sākšu strādāt,” skaidro V. Šaicāns. 

Pēc apstiprināšanas amatā V. Šaicāns pateicās deputātiem par uzticību un solīja: “Es centīšos jūs nepievilt. Pirms četrarpus gadiem noliku savu deputāta mandātu, jo sāku strādāt Vijciema un Zvārtavas pagastu pārvalžu vadītāja amatā. Kopš tā laika esmu kļuvis politiski neitrāls. Es gribētu šo politisko neit­ralitāti saglabāt arī turpmāk. Strādāsim kopā, strādāsim Valkas novada attīstības labā!”

V. Šaicāns savus jaunos amata pienākumus sāks veikt 12. jūnijā. Savukārt novada pašvaldība uz Vijciema un Zvārtavas pagastu pārvalžu vadītāja amatu izsludinās konkursu.

UZZIŅAI

2021. gada 5. jūnijā notikušo pašvaldības vēlēšanu rezultāti

Valkas novadā:

Balsstiesīgie: 6 540
Nobalsojušie: 2 474 (37,83%)
Derīgās aploksnes: 2 473 (37,81%)
Derīgās zīmes: 2 429 (98,22%)

Nr.SarakstsDerīgās zīmesProcentiVietas
1VIDZEMES PARTIJA, “Latvijas attīstībai”1 31453,13%8
2Nacionālā apvienība32513,14%2
3Jaunā VIENOTĪBA, “Latvijas Zemnieku Savienība79031,95%5

Vents Armands Krauklis saņēma 2105 balsis, 835 plusus un 44 svītrojumus
Agnis Birkavs saņēma 460 balsis, 160 plusus un 25 svītrojumus
Viesturs Zariņš saņēma 1082 balsis, 356 plusus un 64 svītrojumus

Avots: Centrālā vēlēšanu komisija

#SIF_MAF2023

Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.