Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pabeigts Vidzemes slimnīcas energoefektivitātes uzlabošanas projekts

Foto: vidzemesslimnica.lv

Projektā slimnīcas A un B korpusam ir nosiltinātas ēku ārsienas, pārbūvēti jumti, remontēti ieejas mezgli un lodžijas, nostiprinātas ēkas korpusa un pamata konstrukcijas un atjaunotas inženierkomunikācijas, vizuāli saglabājot slimnīcas vēsturiskās arhitektoniskās formas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai telpās nodrošinātu komfortablu vidi pacientiem un personālam, kā arī samazinātu energoresursu patēriņu, nomainīti logi un ārdurvis un pārbūvētas ventilācijas gaisa ieņemšanas sistēmas.

Uzlabojot vides pieejamību cilvēkiem ratiņkrēslos un ģimenēm ar mazuļiem ratiņos, pārbūvēts A korpusa ieejas mezgls, ierīkojot nobrauktuvi. Atbalstot veselīgu dzīvesveidu, ierīkota plašāka velosipēdu novietne.

“Pārbūves rezultātā”, komentē Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, “ir paaugstināta ēku energoefektivitāte, uzlabota vides pieejamība un radīta drošāka vide apmeklētājiem un darbiniekiem”. Viņš arī stāsta, ka korpusu fasādes pārbūve tikusi iecerēta jau 2014. gadā. Realizēt to izdevies šogad, saņemot valsts finansējumu – 3,8 milj. eiro no augstas gatavības investīciju projektu atbalsta programmas plus ieguldot vēl 0,5 milj. eiro no slimnīcas budžeta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā precizē U. Muskovs, prognozētais energoresursu ietaupījums ir  samazināts siltumenerģijas patēriņš par apmēram 1296 MWh jeb izmaksu ziņā – vairāk par 260 tūkst. eiro gadā.

Projekta noslēguma pasākumā U. Muskovs pateicās tā realizētājiem – projektētājam un autoruzraugam SIA “Virtu”,  pārbūves darbu veicējam SIA “Aimasa”, būvuzraugam SIA “Marčuks” un projekta vadītājam no slimnīcas puses Jānim Tupreinim. U. Muskovs izteica pateicību arī Valmieras novada pašvaldībai, ar kuras aktīvu dalību izdevies iegūt valsts finansiālo atbalstu.

Savukārt no pašvaldības puses Valmieras novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums pauda patiesu prieku, ka Vidzemes slimnīcai izdevies izcīnīt savu augstu vietu ārstniecības iestāžu vidū – gada labākā slimnīcas, labākais darba devējs un vēl citas atzinības. Viesis padalījās arī piedzīvotajā, uzturoties siltinātās ēkas nodaļā – radiators noslēgts, bet telpā patīkami silts. Nobeigumā R. Gailums  novēl tikpat veiksmīgi realizēt iesāktos un iecerētos projektus – gan NMP un pacientu uzņemšanas nodaļas pārbūvi, gan jauno Vidzemes Rehabilitācijas centru.

Informāciju sagatavoja: Benita Brila, SIA “Vidzemes slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.