Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Orientēšanās Latvijas kausu sezona atklāta “Dzintaru O-Cup”  

Ar  “Dzintaru O-Cup”  sacensībām 30.-31.martā  2024. gada Latvijas kausu sezona orientēšanās ir oficiāli atklāta! Mangaļsalas apvidu izbaudīja vairāk nekā 840 orientieristi no 14 valstīm, par labākajiem elites grupās tika kronēti beļģis Yannick Michiels un somiete Lotta Karhola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā sacensību dienā orientieristi sacentās ātrās distancēs un labi skrienamā mežā – skrajais priežu sils kombinācijā ar optimāliem laikapstākļiem nodrošināja blīvus rezultātus. Detalizētais kāpu reljefs kļūdas nepiedeva, bet peldošais apvidus distanču otrajā daļā no cīņas par godalgām izslēdza vairākus favorītus. M21E grupā ar šo uzdevumu vislabāk galā tika sprinta speciālists Yannick Michiels – pats sportists pēc distances komentēja, ka pulksteņa uzrādītais vidējais ātrums bijis 4.04 min/km. Savukārt somu fanus nepievīla Aarni Ronkainen un Samu Heiska – viņi līderim iepalika attiecīgi 17 un 55 sekundes, nodrošinot pateicīgas pozīcijas pirms iedzīšanas. Labākais no latviešiem – Azimuts OK-Sm BJSS sportists Ilgvars Caune – līdz pat distances pēdējam nogrieznim turējās ceturtajā vietā, taču noslēgumā ierindojās sestajā vietā, 41 sekundi aiz pjedestāla pozīcijām. 

MW18, 20, 21E GPS sekošanas saite pieejama šeit.

Pirmās sacensību dienas rezultāti, spliti un grafiki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bildes no 30.01.

“Dzintaru O-Cup” otrā diena tika aizvadīta Lieldienās, taču, iespējams, to vēl īpašāku padarīja iedzīšanas sacensības. MW18, 20 un 21E grupās dalībnieki startēja pēc iepriekšējās dienas rezultātiem. Iedzīšana pēc noklusējuma paģēr aizraujošas sacensības visiem iesaistītajiem, taču augstā apmeklētība, spēcīgais dalībnieku sastāvs, skatītāju etaps un GPS sekošana nodrošināja izcilu atmosfēru visas dienas garumā. Jauniešu grupās pie uzvarām tika Ilmari Mäenpää un Ilze Jumiķe, bet starp junioriem labākie Rauli Aho un Leonarda Baltiņa. Sieviešu elitē notika teju neticamais – Lotta Karhola spēja atvinnēt trīs minūšu un 26 sekunžu deficītu! Pēc uzvaras lauru plūkšanas pati sportiste atzina, ka bijusi ļoti neapmierināta ar pirmās dienas rezultātu, un, aizvadot teju perfektu skrējienu, spēja apdzīt pirmās dienas uzvarētāju Aiju Skrastiņu, bet bronza Laurai Puķītei. Tikmēr vīru elitē savas līdera pozīcijas nesatricināmi noturēja Yannick Michiels. Tikmēr īsts kapiņš izvērtās par otro vietu – Samu Heiska apdzina Aarni Ronkainen, bet viņiem visu distanci uz papēžiem mina Ilgvars Caune. Otrajā dienā viņš izcēlās ar otro labāko laiku, vien 15 sekundes piekāpjoties beļģu orientēšanās zvaigznei. Pats Ilgvars atzina, ka skatītāju atbalsts bijis grandiozs.

Otrās dienas rezultāti, spliti un grafiki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopvērtējums.

MW18, 20, 21E GPS sekošana.

Bildes no 31.01.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Azimuts OK-Sm BJSS  labākie savās vecuma grupās divu dienu kopvērtējumā : 

10. vieta W-10 (14 dal) Marta Ieva Zariņa

20. vieta W-16 (37 dal.) Kitija Abula

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

16. vieta W-18 (33 dal) Marta Kalniņa

5. vieta W-20 ( 17 dal) Agnese Jaunmuktāne

17. vieta W21E (22 dal) Liene Brūvele

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

5. vieta W21A ( 14 dal) Laura Savicka

3. vieta W-45 ( 18 dal) Ieva Godiņa

6. vieta M-8 ( 10 dal) Mikuss Slikšjānis

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

6. vieta M-10 (12 dal) Jēkabs Slikšjānis

10. vieta M-12 ( 15 dal) Eduards Zariņš

13. vieta M-14 ( 32 dal) Artis Harkins

9. vieta M-20 ( 15 dal) Uvis Sproģis

4. vieta M21E ( 52 dal) Ilgvars Caune

12. vieta M-40 ( 25 dal) Māris Zeiļuks

1. vieta M-45 ( 37 dal) Mārtiņš Godiņš

9. vieta M-60 ( 21 dal) Aigars Savickis

Lieldienu balva.

Azimuts OK-Sm BJSS sportiste Sandra Grosberga izcīna uzvaru Lieldienu balvā.

Joku dienā – 1. aprīlī – Pasaules ranga un Latvijas sprinta kausa sacensības Lieldienu balva pēc 10 gadu pārtraukuma atkal atgriezās pašā Rīgas centrā – orientieristi rādīja savu meistarību Vecrīgas ielās un skvēros.

Retās orientēšanās sacensības Latvijā var lepoties un uzrunāt dalībniekus ar pasaules ranga (WRE) ieskaites birku, taču tradīcijām bagātā “Lieldienu balva” ir vienas no tām. Kombinācijā ar elpu aizraujošo izslēgšanas sprinta formātu allaž tiek piesaistīts spēcīgs orientieristu sastāvs, taču šī gada sacensības izcēlās īpaši. 1. aprīlī Vecrīgas bruģētajās ielās uz starta izgāja gandrīz 600 dalībnieki, kas ir šo sacensību apmeklētības rekords. Par iekļūšanu knock-out raundos sacentās teju 150 elites grupu dalībnieki, bet nepārspēti izrādījās augstākā līmeņa sprinta orientēšanās speciālisti — 2022. gada Pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs beļģis Janniks Mihiels un Azimuts OK-Sm BJSS sportiste Sandra Grosberga, kura pagājušā gada Eiropas čempionātā sprintā ierindojās 7. vietā. 

Azimuts OK-Sm BJSS  labākie savās vecuma grupās:

9. vieta M-12 (16 dal) Roberts Zirdziņš

14. vieta M-14 ( 32 dal) Artis Harkins

35. vieta M-16 ( 41 dal) Pauls Grabovskis

15. vieta M-45 ( 35 dal) Māris Zeiļuks

16. vieta M-55 ( 23 dal) Māris Stabiņš

21. vieta W-12 ( 25 dal) Laima Puriņa

30. vieta W-14 ( 33 dal) Ramona Puriņa

30. vieta W-16 ( 35 dal) Alise Elizabete Stafecka

1. vieta W21E/W18Q ( 64dal) Sandra Grosberga

11. vieta M21E/ M18Q ( 82 dal) Matīss Slikšjānis

W21E grupā pusfinālā kurā iekļuva 18 sportistes startēja Azimuts OK-Sm BJSS sportistes Sandra Grosberga un Agnese Jaunmuktāne.

Finālam uzvarot savu skrējienu kvalificējās Sandra. Agnese Jaunmuktāne savā pusfinālskrējienā finišēja 4. vietā.

Savukārt vīriešiem pusfinālā iekļuva Matīss Slikšjānis. Pusfinālā savā skrējienā finišēja 5. vietā tikai sešas sekundes piekāpjoties skrējiena uzvarētājam.

Pēdējais 2024. gada “Lieldienu balvas” starts — sieviešu fināls — skatītājiem dāvāja krietni līdzīgāku cīņu par uzvaru, kā arī iepriecināja OK “Alnis” līdzjutējus, jo puse no fināla dalībniecēm pārstāv Jelgavas klubu. Divas Latvijas izlases līderes — Sandru Grosbergu un Elzu Ķuzi — finišā šķīra tikai četras sekundes, pārākai esot nu jau trīskārtējai “Lieldienu balvas” izslēgšanas sprinta uzvarētājai Sandrai Grosbergai.

Rezultāti : https://lof.lv/seriali_rez/?id=2024010400#r

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.