Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aizvadītas orientēšanās kluba “Kāpa” sacensības

Jūlija pirmajā nedēļas nogalē Rojas apkārtnē ieradās vairāk nekā 1600 orientieristi no 13 valstīm, lai piedalītos Baltijā lielākajās orientēšanās sacensībās – Kāpas trīsdienās, kas šogad norisinājās jau 36. reizi. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Orientēšanās kluba Kāpa rīkotās trīs dienu sacensības allaž izceļas ne tikai ar ievērojamu dalībnieku skaitu, bet arī ar festivālam raksturīgo noskaņu, ko veido līdzīgi domājošo orientieristu satikšanās telšu pilsētiņā, koncerts otrās sacensību dienas vakarā un starptautiskais dalībnieku sastāvs. Izņēmums nebija arī šis gads, kad orientieristi satikās Žocenē.

Augstas meistarības demonstrējumu un spraigu sacensību netrūka vairākās vecuma grupās, tomēr lielākā ievērība allaž tiek pievērsta elites grupām, kurās sacenšas spēcīgākie sportisti. Turklāt otrās dienas elites distance tiek vērtēta arī Pasaules ranga ieskaitē. Azimuts OK-Sm BJSS līderiem Ilgvaram Caunem un Sandrai Grosbergai Kāpu nācās izlaist, jo jau pēc dažām dienām Šveicē sāksies Pasaules čempionāts.

Arī Smiltenes BJSS spēcīgākie jaunieši Anda , Agnese un Austris kopā ar savu trenerīti Lieni bija devušies uz Pasaules junioru čempionātu un viņus Kāpā nesastapām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šo sportistu trūkums komandā būtiski ietekmēja vietu klubu vērtējumā. Šogad Azimuts OK-Sm BJSS komandai 10. vieta Kāpas kopvērtējumā.

Tikām arī pie panākumiem gan atsevišķu dienu vērtējumā gan kopvērtējumā.

Sacensību pirmajā dienā uzvaras izcīnīja Toms Grabovskis M-12*, Artis Harkins M-14** un Kitija Abula W16**. Trešajās vietās Rubens Pāvils Šulcs M21S un Māris Vabulnieks M-55.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensību otrajā dienā uzvaras izcīnīja Roberts Zirdziņā M-12* , Kitija Abula W16** un Rubens Pāvils Šulcs M21S. Otrās vietas izcīnīja Artis Harkins M14** un Ieva Godiņa W45L. Trešajās vietās Toms Grabovskis M12* . Māris Vabulnieks M-55 un Agris Kronbergs M-75.

Sacensību trešajā dienā uzvara Kitijai Abulai W16**. Trešajā vietā Artis Harkins M-14**.

Sacensību trīs dienu kopvērtējumā balvas no Kāpas sponsoriem saņēma:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par pirmo vietu Toms Garabovskis M-12*, Artis Harkins M-14** , Kitija Abula W16**.

Par otro vietu Rubens Pāvils Šulcs M21S.

Par trešo vietu Roberts Zirdziņš M-12* , Ieva Godiņa W-45L , Māris Vabulnieks M-55 un Agris Kronbergs M-75.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vietas labāko desmitniekā izcīnīja:

4. vieta Pauls Grabovskis M16** un Raivis Kalniņš M45S,

6. vieta Viktorija Brjuņina M35S,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

7. vieta Marta Kalniņa W16L , Sintija Levica W21O** un Māris Zeiļuks M-40L,

8. vieta Uvis Sproģis M-18 un Aldis Lapiņš M-70,

9. vieta Dārta Pauliņa W-12*,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

10. vieta Markuss Jānis Pommers M14** un Māris Stabiņš M-55.

Jaunākā dalībniece komandā bija Marta Ieva Zariņa, kas startējot W-8* grupā izcīnīja 14. vietu 29 meiteņu konkurencē.

Orientieristi Kāpā sacentās ne tikai orientēšanās skrējienā, bet arī citos orientēšanās paveidos. Velo orientēšanās notika gan Latvijas čempionāts vidējā distancē un sprintā, gan tika vērtēts trīs dienu kopējais rezultāts, ko papildināja pēdējās sacensību dienas garā distance ar kopējo startu.

Viena no lielākajām komandām ar četriem dalībniekiem bija Azimutam. Aivis Zetmanis un Mārtiņš Godiņš startēja visas trīs dienas , bet Māris Stabiņš un Artis Harkins startēja sacensību otrajā dienā pēc finiša meža distancē.

M-40 grupā visas dienas un sacensību kopvērtējumu uzvarēja Aivis Zetmanis. Aivim arī Latvijas čempionātu zelta medaļas vidējā un sprinta distancēs. Mārtiņš Godiņš šajā grupā izcīnīja otro vietu , tiekot arī pie bronzas godalgas Latvijas čempionāta vidējā distancē un trešās vietas distancē ar kopējo startu.

Artis Harkins M-14 debitējot MTBO sacensībās tika pie panākuma sprinta distancē izcīnot sudraba medaļu Latvijas čempionāta vērtējumā. Mārim Stabiņam debija velo sprinta sacensībās noslēdzās ar 13. vietu M-50 grupā.

Paldies Jaunsardzes instruktoram Mārtiņam Latveram par sadarbību.

Sacensību mājaslapa – https://2023.kapa.lv/ 

MTBO sacensību rezultāti https://lof.lv/uploads/sacensibas/2023/2023063030/K%C4%81pa2023_MTBO_kopv3d_final.html

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.