Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Onkoloģisko pacientu iniciatīva visstraujāk tuvojas 10 000 parakstiem platformā ManaBalss.lv

Vēža pacientu aicinājumu piešķirt lielāku finansējumu onkoloģisko slimību ārstēšanai mēneša laikā parakstījuši jau vairāk nekā 8100 cilvēku, un tā kļuvusi par atbalstītāko un straujāk augošo kampaņu pilsonisko iniciatīvu platformā ManaBalss.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ļoti ceru, ka jau septembrī izdosies savākt 10 000 parakstus iniciatīvas iesniegšanai Saeimā, jo onkoloģisko pacientu situācija šobrīd patiešām ir ļoti smaga,” uzsver onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības “Onkonet” valdes locekle Agnese Lielā–Kārkliņa, kura ir arī viena no projekta autorēm. “Esam pateicīgi visiem parakstītājiem, un lielais atbalsts liecina, ka šī problēma ir aktuāla daudzām Latvijas ģimenēm.” 

Kā uzsver biedrībā, nepietiekama finansējuma dēļ onkoloģisko slimību pacienti Latvijā saņem zemākas kvalitātes ārstēšanu nekā lielākajā daļā Eiropas Savienības valstu. Tāpat pacientiem pieejams ievērojami mazāk mūsdienīgu un efektīvu medikamentu. Ārstu un pacientu palīgā saucieni līdz šim nav guvuši pienācīgu atsaucību, tāpēc uzlabojumi onkoloģisko slimību ārstēšanā Latvijā ir ļoti gausi. “Lai saņemtu mūsdienīgus medikamentus, pacientiem joprojām bieži ir jālūdz ziedojumi. Tas nav nepieļaujami,” uzskata iniciatīvas iesniedzēji.

Cīņa pret vēzi ir pasludināta par vienu no Eiropas Savienības prioritātēm. “Šim piemēram ir jāseko arī Latvijai, tāpēc aicinām atbalstīt lielāka finansējuma piešķiršanu efektīviem medikamentiem un onkoloģisko slimību ārstēšanas uzlabošanai. Aicinām Saeimu 2022. gada veselības aprūpes budžetā papildus piešķirt vismaz 28 miljonus eiro mūsdienīgiem un efektīviem medikamentiem onkoloģisko slimību pacientu ārstēšanai. Šo summu ir nosaukusi Veselības ministrija, veicot aprēķinus par 2022. gadā nepieciešamajiem papildu līdzekļiem,” teikts aicinājumā. Veselības ministrijas sagatavotajā Onkoloģijas plāna projektā paredzētas vēl lielākas summas, kas nepieciešamas gan medikamentiem, gan pacientu ārstēšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saslimstība ar onkoloģiskajām slimībām pieaug, un tas ir viens no galvenajiem pāragras mirstības cēloņiem Latvijā. Lielāka finansējuma piešķiršana mūsdienīgu un efektīvu medikamentu nodrošināšanai vēža pacientiem novērsīs daudzas priekšlaicīgas nāves, uzlabos šo cilvēku dzīves kvalitāti un dos viņiem iespēju pilnvērtīgi dzīvot un strādāt, dodot pienesumu arī Latvijas ekonomikai.

Iniciatīvas autori un virzītāji ir Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks” un tās valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe, Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Onkonet” un tās valdes locekle Agnese Lielā–Kārkliņa , vēža paciente Anda Kivliša un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes docents Romualds Ražuks.

Iniciatīvu parakstīt iespējams šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk informācijas šeit.

Informāciju sagatavoja: Agnese Lielā – Kārkliņa, onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības “Onkonet” valdes locekle

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.