Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

OK Azimuts komandas debitē Venla un Jukola-2024 stafetēs

Foto: Agnese Jaunmuktāne, Māris Stabiņš un no personīgā arhīva

15. un 16. jūnijā Somijā Kauhavā tika sākta rakstīt jauna lapaspuse OK Azimuts vēsturē, jo pirmo reizi Azimuts startēja ar savām sieviešu un vīriešu komandām šajās Pasaulē lielākajās orientēšanās stafešu sacensībās. Protams, ka Azimutieši arī līdz šim piedalījās šajās sacensībās. Tikai citu klubu (arī Somijas klubu) sastāvos. Arī šoreiz vairāki sportisti pārstāvēja citu klubu krāsas. Tas bija vēl interesantāk, jo bija kam sekot līdzi un salīdzināt sacensību debitantu veikumu ar savu kluba biedru veikumu citās komandās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzīvošana un sacensību centrs atradās Kauhavas lidostā, kas piedāvāja funkcionālu vidi lielu pasākumu organizēšanai. Sacensību centrs bija galvenokārt asfaltēts laukums, tāpēc jebkādas laika apstākļu izmaiņas nebojāja sacensību centra funkcionalitāti. Arī autostāvvieta bija uz asfalta. Tika izmantota ap 60 hektāriem asfaltētas platības. Tomēr, viss bija samērā kompakti cik nu kompakti vien var būt sacensībās ar 18000 dalībnieku telšu, transporta un labierīcību izvietošanu.

Venla stafetes sākās 14.00. Uz starta izgāja 1426 komandas. Šī bija 45 reize, kad notiek Venlas stafetes. Azimuta sieviešu komandā etapu secībā startēja (iekavās vieta kādā bija komanda nododot stafeti nākošajam dalībniekam Anda Jaunmuktāne (254), Liene Brūvele (217), Marta Kalniņa (260) un Agnese Jaunmuktāne (185). Etapu garumi (8,0+7,9+6,8+9,0) . Venlas stafetes neiztika bez lietus gāzes. Azimuta sieviešu komanda savā debijas reizē izcīnīja 185. vietu. Kopējais distances garums 31,7 km pa gaisa līniju. Latvijas komandu konkurencē mūsu dāmām sestais rezultāts. Mūsu kluba biedrene Sandru Grosberga startējot Lietuvas kluba Igtisa sastāvā izcīnīja 12. vietu.

Pāris stundas pirms vīriešu stafetēm sacensību dalībniekiem bija iespēja vērot aviošovu, kura laikā četras lidmašīnas izpildīja dažādus aviotrikus ar dūmiem gaisā zīmējot dažādas figūras. Lielāko meistarību piloti rādīja no dūmiem sapinot bizi. Šova noslēgumā tika uzzīmēta sirds, ko pēc tam caurdūra bulta. Pēc aviošova lidlauku pāršalca aplausi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jukolas vīriešu stafetēs uz starta nostājās 1655 komandas, no kurām ar rezultātu finišēja 1402 komandas Šīs stafetes notiek jau 75 reizi. Starts tika dots 23.00. Etapu garumi (13,6+14,9+13,3+9,6+9,4+13,2+15,8).

Azimuta vīriešu komandā etapu secībā startēja (iekavās vieta kādā bija komanda nododot stafeti nākošajam dalībniekam Otārs Putrālis (449), Raivis Kalniņš (459), Zanda Stabiņa (645), Māris Stabiņš (606), Pēteris Kokarēvičs (589), Dainis Bormanis (663) un Jānis Nulle (666) Komanda finišēja 666. vietā. Pirms starta OK Azimuts vadītājam Aldim Lapiņam ,kas sacensību centrā visu nakti, juta līdzi sava kluba komandai, vaicājām kādu vietu vajadzētu izcīnīt. Atbilde bija 555. Kopējais distances garums 89,7 km pa gaisa līniju. Tā kā var rēķināt ka noskrējām vairāk par 100 km un tika pārspētas 999 komandas. Tālu nebijām no Alda prognozes. Tomēr, ņemot vērā to, ka komandā startēja pārsvarā veterānu grupu pārstāvji un saliekot iespējamo labāko komandu uz papīra arī Azimuta vīriešu komandai ir iespēja citus gadus ieskriet vismaz labāko 300-niekā.

Augstākā vieta no mūsu kluba biedriem kas startēja citās komandās Ilgvaram Caunem kas Somijas kluba Vehkalahden Veikot sastāvā izcīnīja 56 .vietu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.