Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolēni un skolotāji piemin aizvestos uz Sibīriju

24.martā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolēni un skolotāji devās pie piemiņas akmens deportētajiem Gaujienas kapsētā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liekas tik sens notikums – pirms 74 gadiem, bet tas nebija vienkāršs notikums. 42 000 Latvijas iedzīvotājiem vienā dienā tika izmainīta dzīve neatgriezeniski. No savas dzimtās zemes tika aizvesti lopu vagonos uz nezināmu zemi – Sibīriju. Tik daudz asaru, sāpju, nāvju… Un to, lūk, nedrīkst aizmirst arī šodien!

Arī šodien Ukrainā tiek deportēti cilvēki! Arī tas netiks ne piedots, ne aizmirsts!

Visu nedēļu skolēni varēja iepazīties ar pašu skolēnu (tagad jau absolventu) savāktajām liecībām par gaujieniešiem, kas piedzīvoja izsūtījumu. Šīs savāktās liecības ir pārtapušas dzīvesstāstos, kas ir izvietoti uz baneriem, gan iekļauti vairākās  grāmatās “Rūgtais vērmeļu kauss”. Arī klases stundās tika stāstīts par deportācijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc vēstures skolotājas Līgas Bukovskas uzrunas un klusuma brīža pie piemiņas akmens skolēni nolika ziedus, pūpolus un aizdedza svecītes. Mēs atceramies un pieminam ne tikai pašu traģisko notikumu, bet cilvēku mīlestību pret savu zemi – Latviju, spītu izturēt un atgriezties mājās!

Informāciju sagatavoja: Līga Bukovska, vēstures skolotāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.