Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas pārstāves viesojas Itālijā

Foto: No personīgā arhīva

Sešu valstu komandas, trīs piepildītas dienas, neskaitāmas aktivitātes, starptautiska sadarbība, Itālijas vēsture, kultūra un tradīcijas, draugi un prieks  – tas viss  raksturo Erasmus+ projekta DACMU partnervalstu tikšanos Sicīlijas salā “Don Bosco” skolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas uz Sicīliju devās skolotājas Gunita Ķelpa un Līga Bukovska, skolnieces Marta Kalniņa, Katrīna Zariņa, Arta Korobova un Karīna Zirdziņa.

Par to, kā mums tur gāja – iespaidos dalās mūsu meitenes.

Marta: “Laikā no 04.04-08.04 viesojāmies Sicīlijas pilsētiņas Kanicati “Don Bosco” skolā Erasmus+ projekta DACMU ietvaros. Šo dienu laikā pabijām piecās pilsētās un iepazinām šo vietu vēsturi un kultūru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā dienā iepazināmies ar projekta draugiem un devāmies ekskursijā uz Sirakūzām, kur daudz uzzinājām par romiešu un grieķu amfiteātriem, ēdām īstu itāļu picu un baudījām skaisto jūras krastu Ortidžio salā.

Otrajā dienā devāmies uz Agridžento Tempļu ieleju, kura atradās pilsētiņas augstākajā kalnā, un no tās pavērās apbrīnojams skats. Vēlāk piestājām pie Turku terasēm Jonijas jūras krastā un turpinājām iepazīt neparasto Sicīlijas dabu un tradicionālos  ēdienus San Leonē.

Trešo dienu pavadījām skolā, iepazīstot skolu un skolēnus, mācoties itāļu valodu, dziesmas un dažādas dejas, sportojot un pagatavojot Lieldienu cālīti. Mēs iepazīstinājām itāļus ar mūsu – latviešu dziesmām. Vēl mēs apciemojām pilsētas mēru, bibliotēku un teātri. Vakarā devāmies uz restorānu, lai baudītu tradicionālos sicīliešu ēdienus, saņemtu sertifikātus un atvadītos no jauniegūtajiem draugiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Man šīs dienas ļoti patika un ļoti gribētos ilgāku laiku pavadīt tur. Visvairāk man patika pabūt viņu skolās un apciemot dažas klases, jo visi bērni – pat mazākie, mūs ļoti laipni sagaidīja. Iznākot no visām klasēm, vienmēr sejā bija liels smaids. Es no šī brauciena ieguvu pieredzi, es izbaudīju Itālijas kultūru, kas tiešām ir atšķirīga no mūsu kultūras, es ieraudzīju pasauli ar citām acīm. Vienu lietu es droši varu teikt – itāļi ir skaļi, bet ļoti laipni cilvēki. Šī, manuprāt, bija satriecoša iespēja iepazīt citas valsts kultūru un cilvēkus, kā arī, šī bija iespēja pielietot savas angļu valodas zināšanas un iespēja saprast, cik ļoti spējīgs tu esi komunicēt ar citu valstu pārstāvjiem.”

Katrīna: “Projekta dienas tika pavadītas aizraujoši. Iepazinām dažādas kultūras un to ‘knifiņus’ un īpatnības. Bija interesanti redzēt,  kā dienvidu cilvēki dzīvoja pagātnē un kā dzīvo tagad.. Man ļoti garšoja itāļu virtuve ar tās īpatnējo garšu daudzveidību. Mēs sadraudzējāmies ar citiem projekta dalībniekiem un organizatoriem, ar kuriem kopā bija jautri  – mēs stāstījām viens otram par savām valstīm. Izbrīnu manī izraisīja tas, ka Sicīlijā ir ļoti krāšņa augu valsts. Manuprāt, katram jaunietim būtu jāpiedalās šādos projektos, jo tas dod iespēju ne tikai  uzzināt citu valstu vēsturi, kultūru un tradīcijas, bet arī iegūt jaunus draugus, pilnveidot tādas īpašības kā uzticību, atbildību un uzdrošināšanos doties pretim mērķim.”

Arta: “Laikā no 04.04 līdz 08.08 viesojāmies Itālijas salā Sicīlijā. Mēs apmeklējām 5 pilsētas – Katāniju, Kanikati, Sirakūzas, Agridžento un San Leone. Man atmiņā visvairāk noteikti paliks projekta skola Kanikatī un San Leone. Kanikatī, jo radās “māju sajūta”, apmeklējot projekta skolu un darbojoties kopā ar itāļu, portugāļu, horvātu un spāņu skolēniem, un San Leone, jo varējām pabūt pie  Jonijas jūras. Atmiņā visvairāk paliks itāļu siltā uzņemšana un ģimeniskums. No šī projekta guvu jaunus draugus un pieredzi.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Karīna: “Projekta brauciena laikā man  patika interesantā itāļu kultūra un ēšanas paradumi! Priecājos iepazīt “Don Bosco” skolu un redzēt, kā itāļu skolēni apgūst zināšanas. Saviļņojošs mirklis bija, kad “Don  Bosco” skolas pasākuma atklāšanas laikā skanēja visu valstu himnas. Sirds ietrīsējās, kad atskaņoja, un mēs dziedājām līdzi Latvijas himnu “Dievs, svētī Latviju!” Ļoti patika kopīgās dejas ar ārzemniekiem. Mani pārsteidza itāļu nepārtrauktā runāšana un viņu laika izjūta. Pārsteidza, ka projekta biedri bija ļoti atvērti un draudzīgi. Es ieguvu jaunu pieredzi un iespēju izmantot un uzlabot savas angļu valodas prasmes.”

Informāciju sagatavoja: Gunita Ķelpa, projekta koordinatore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.