Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā svin Latvijas valsts 104.dzimšanas dienu

Publicitātes foto.

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā svētki sākās ar svinīgo līniju par godu Latvijas valsts 104.dzimšanas dienai. Tiek ienesti valsts un Cēsu pulka Skolnieku rotas Piemiņas karogi, lepni skan Latvijas himna “Dievs, svētī Latviju!”, kam seko 9.klases skolnieces Martas Kalniņas izpildītais dzejolis par godu mūsu tēvzemei. Skolas direktore Ieva Zariņa uzrunā skolas kolektīvu, uzsverot, cik svarīgi, ka mums ir sava valsts, kur mēs varam brīvi runāt dzimtajā valodā, mācīties, pilnveidoties, justies droši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tālāk turpinājām svinēt svētkus savos klašu kolektīvos. 1 – 3. klašu skolēni kopā ar audzinātājām skatījās filmas par Latvijas republikas dibināšanu, veidoja grāmatiņu par LR simboliem, spēlēja interaktīvo viktorīnu “Mana Latvija”. Jau iepriekš ar vecākiem bija sagatavojuši nelielu stāstījumu “Kas man ir Latvija”, pildīja dažādus uzdevumus par Latvijas novadiem, pilsētām un dabu.

4. – 8.klašu skolēni  skatījās video par Latvijas skaistākajām vietām un dalījās savās domās – kas man ir Latvija,  izspēlēja pašu sagatavotas viktorīnas, testus par Latvijas vēsturi, noteica, vai apgalvojumi par Latviju ir pareizi, lika pilsētu nosaukumus, pildīja arī Kahoot viktorīnu. Skolēnus aktīvi gan vadīja, gan atbalstīja klašu audzinātājas.

9.klases skolēni un klases audzinātāja jau gaidot svētkus, zīmēja katrs savu etnogrāfisko rakstu, izmantojot savu dzimšanas datus. Bet šodien izveidoja etnogrāfiskos rakstus Latvijas dzimšanas dienai 1918.gada 18.novembrī un Latvijas 104. dzimšanas dienai!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī mūsu jaunākie un mazākie no PII “Taurenītis” dejoja un dziedāja par godu Latvijai.

Un kā jau mūsu kopējā dzimšanas dienā neizpalika svētku torte!

Daudz laimes, Latvija, un saules mūžu mūsu zemei!

Informāciju sagatavoja: Līga Bukovska, vēstures skolotāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.