Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

O.Vācieša Gaujienas pamatskolas skolēni iepazīst Latvijas vēsturi un dabu

Izzināt Latvijas vēsturi un iepazīt Latvijas dabu visinteresantāk ir apskatot ar savām acīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

13.septembrī Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 8. un 9.klases skolēni kopā ar audzinātājām devās uz Līgatnes Padomju slepeno bunkuru, kas tika plānota kā programmas „Latvijas skolas soma” pasākums.

Kas tas ir – Padomju slepenais bunkurs? Tas ir Padomju laika īpaši slepenais objekts ar segvārdu ‘Pansionāts’. Rehabilitācijas centra „Līgatne” teritorijā 9 m zem zemes atrodas labiekārtots bunkurs 2000 m2 platībā, kuram slepenības zīmogu noņēma tikai 2003. gadā. Tas tika uzbūvēts pagājušā gadsimta 80-tajos gados politiskās un valsts varas elites vajadzībām valsts vadīšanai. Tā būtu bijusi kā viena no stratēģiski svarīgākajām vietām Padomju Latvijā kodolkara situācijas gadījumā ar spēcīgāko autonomo saimniecisko struktūru ar visu nepieciešamo un vismodernāko tā laika aprīkojumu. Līdz mūsdienām tur ir saglabāts viss autentiskais pazemes aprīkojums! Tā bija interesanta vēstures stunda ar reāliem faktiem.

Tālāk gar Gaujas krastu devāmies pastaigā uz Līgatnes pārceltuvi – prāmi, kas ir vienīgā šāda tipa pārceltuve Baltijā. Izstaigājāmies arī pa Līgatni – tās kalniem un lejām un izpētījām mazu daļiņu no 365 Līgatnes alām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienas noslēgumā iegriezāmies Raunā, lai pabūtu pie neparastā dabas pieminekļa – Raunas Staburaga un apskatītos Raunas pilsdrupas.

Skolotāja G.Ķelpa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.