Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

NVA piedāvā finansējumu darba vietas pielāgošanai darba devējiem, kuri nodarbina cilvēkus ar invaliditāti

Darba devējus – komersantus un komercsabiedrības, tostarp personālsabiedrības un kapitālsabiedrības, kas nodarbina cilvēkus ar invaliditāti, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina pieteikties finansējumam darbinieku ar invaliditāti darba vietas pielāgošanai nepieciešamo iekārtu, aprīkojuma un tehnisko palīglīdzekļu iegādei, kā arī piegādei un uzstādīšanai, lai sekmētu nodarbināto personu ar invaliditāti darbspēju saglabāšanu, preventīvi novēršot bezdarba iestāšanās risku un veicinot ilgtspējīgas darba vietas saglabāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbiniekam ar invaliditāti nepieciešamo pielāgojumu noteikšanai NVA organizē ergoterapeita vizīti darba vietā. Ergoterapeits  pēc darba vietas novērtēšanas iesniedz atzinumu par darba vietas pielāgošanai nepieciešamajiem tehniskajiem palīglīdzekļiem atbilstoši nodarbinātā ar invaliditāti funkcionālā traucējuma veidam, smaguma pakāpei un veicamajam darbam. Finansējums darba vietas pielāgošanai tiek piešķirts saskaņā ar ergoterapeita atzinumu, bet ne vairāk kā 1000 eirovienas darba vietas pielāgošanai.

Kā darba devējam pieteikties atbalsta saņemšanai?

1. solis

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāaizpilda pieteikuma forma, kas atrodama NVA mājaslapas sadaļā “Darba vietas pielāgošana

2. solis   

Pieteikums jāiesniedz NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā atrodas nodarbinātās personas ar invaliditāti darba vieta. Visu NVA filiāļu kontaktinformācija pieejama NVA mājaslapas sadaļā  “Kontakti”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” Nr.9.1.1.1/15/I/001 pasākumu “Darba vietu pielāgošanas pasākumi bezdarba riskam pakļautām nodarbinātām personām ar invaliditāti” NVA īsteno kopš 2022.gada oktobra, pielāgojumi jau ir veikti 64 iekārtotajām darba vietām.

Detalizētāka informācija par NVA preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu “Darba vietu pielāgošanas pasākumi bezdarba riskam pakļautām nodarbinātām personām ar invaliditāti” un darba devēju pieteikuma forma pieejama NVA mājaslapas sadaļā “Darba vietas pielāgošana

Informāciju sagatavoja: NVA preses dienests

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.