Novusā sacenšas “Vidzemnieki”

Tikko notikušajā Latvijas Novusa federācijas rīkotajā jaukta vecuma dubultspēļu čempionātā kadetu grupā (līdz 14 gadiem) jauktajos pāros 1. vietu izcīnīja Smiltenes novada novusa kluba “Vidzemnieki” sportisti Kristīne Vaidre un Mārtiņš Kalns. FOTO: JĀNIS JANEKS GAILIS

Spraigu gada nogali daudzās sacensībās aizvadījuši Smiltenes novada novusa kluba (NK) “Vidzemnieki” sportisti, gūstot gan pieredzi, gan arī izcīnot godalgotas vietas.

Decembra sākumā Limbažu novada Pociemā notikušajā Ziemas kausa izspēlē novusā, kur sacensības tika organizētas pēc Šveices sistēmas 12 kārtās, piedalījās pavisam 57 sportisti, arī jaunieši, informē NK “Vidzemnieki” vadītājs Mārtiņš Kalns.

Ir Latvijas Novusa federācijas reitingā

Smiltenes novada sportisti izcīnīja šādas vietas: 14. Lauris Petrovs, 17. Sergejs Valbergs, 18. Mārtiņš Kalns, 19. Jānis Āre, 48. Sandra Āre, 54. Kristīne Vaidre.

“Noslēgumam tuvojas Latvijas Novusa federācijas sezona. To mūsu komandas sportistu rezultāti, kuri ir piedalījušies federācijas rīkotajās sacensībās, ir apkopoti Latvijas Novusa federācijas mājaslapā novuss-lnf.lv reitingu tabulā,” stāsta Mārtiņš Kalns.

NK “Vidzemnieki” sportisti vīriešu konkurencē starp aktīvajiem 489 sportistiem, kuri piedalījās LNF sacensībās, ieņem šādas vietas: 44. Lauris Petrovs (individuāli 35. vieta, komandu čempionātā 75. vieta), 65. Sergejs Valbergs (attiecīgi 58. un 83.), 76. Sandis Kalniņš (62. un 117.), 92. Leons Kostovs (133. un 67.), 176. Mārtiņš Kalns (151. un 171.), 233. Jānis Āre (individuāli nepiedalījās, komandu čempionātā 294.), 234. Jānis Babulis (200. un 311.). 349. Jurģis Lācis (individuāli 189., komandu čempionātā nepiedalījās).

“Mūsu kadets, 14 gadus vecā Kristīne Vaidre starp 140 sievietēm ierindojas 58. vietā,” jauno sportisti uzteic Mārtiņš Kalns.

Starp 105 kungu pāriem Mārtiņš Kalns pārī ar Lauri Petrovu ierindojās 88. vietā. Starp 52 jauktajiem pāriem Kristīne Vaidre pārī ar Mārtiņu Kalnu ir 51. vietā.

NK “Vidzemnieki” sportisti startēja arī “Zelta rudens” kausa izcīņā Pociemā, kur sacensības notika pēc Šveices sistēmas 12 kārtās, sešos setos.

60 dalībnieku konkurencē Smiltenes novada novusisti izcīnīja šādas vietas: 1. Lauris Petrovs, 13. Jānis Āre, 20. Jānis Babulis, 21. Sergejs Valbergs, 25. Mārtiņš Kalns, 59. Sandra Āre, 60. Kristīne Vaidre.

Uzvar jaukto pāru konkurencē

Sestdien, 16. decembrī, Madonā norisinājās Latvijas Novusa federācijas rīkotais jaukta vecuma dubultspēļu čempionāts. Tajā kadetu grupā (līdz 14 gadiem) jauktajos pāros Smiltenes novada NK “Vidzemnieki” sportisti Kristīne Vaidre pārī ar Mārtiņu Kalnu izcīnīja 1. vietu.

Viena dzimuma pāros kadetu grupā Andris Eglītis pārī ar Lauri Petrovu bija ceturtie labākie. Svētdien, 17. decembrī, tika aizvadīts Valmieras novada Plāņu atklātais čempionāts novusā. Tajā sacentās 34 dalībnieki, spēlējot 12 kārtas pēc Šveices sistēmas sešos setos.

Sieviešu konkurencē uzvarēja Sintija Skalbe (Valmiera), 2. Alla Fruzanska (Daugavpils), 3. Gita Simule (Valka), 4. Kristīne Vaidre (Blome, NK “Vidzemnieki”).

Tautas klasē 1. vietu izcīnīja Aivars Grinbergs (Trikātas pagasts), 2. Ivars Valtiņš (Trikāta), 3. Edmunds Mežsargs (Smiltene).

Vīriešu konkurencē labākais bija Juris Laķis (Valmiera), 2. Raimonds Putāns (Daugavpils), 3. Jānis Malcenieks (Valmiera), 4. Mārtiņš Kalns (Blome, NK “Vid­zemnieki”).

“Vienlaicīgi divās apakšgrupās notika Gulbenes atklātais čempionāts novusā, kurā 1. vietu finālā izcīnīja NK “Vidzemnieki” sportists Lauris Petrovs, diemžēl cits mūsu kluba sportists Jānis Babulis no apakšgrupas vietu finālā neizcīnīja,” informē Mārtiņš Kalns.