Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Novadā iedegsies Ziemassvētku egles

Smiltenes centru šogad grezno aptuveni 10 metrus gara egle, kas auga Brantu pagasta “Vīstučos”. Rotājumus iedegs 5. decembra vakarā. Foto: Sandra Pētersone

Šīs nedēļas nogalē Smiltenes novadā – Smiltenē, Apē un Raunā – iedegsies rotājumi Ziemassvētku eglēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valstī noteiktās ārkārtējās situācijas un ierobežojumu dēļ publiski pasākumi par godu šim notikumam netiks organizēti, cilvēki var doties pastaigā, kad paši vēlas, un apskatīt egļu rotājumus.

Būs jaunas rotas

Smiltenē Ziemassvētku egle iedegsies svētdienas, 5. decembra, vakarā. Aptuveni desmit metrus garais koks ir atceļojis no Brantu pagasta “Vīstučiem”, kur tas auga lauka malā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Paldies egles saimniekam Guntim Kalniņam par šo skaisto dāvanu Smiltenes pilsētai! Vislielākais paldies mūsu ilggadējiem atbalstītājiem Mikam Lacbergam, Mārim Zeiļukam un uzņēmumam SIA “AL Mežs”, Marekam Kaļickim un SIA “Pan-Trans” par egles profesionālu nozāģēšanu un nogādāšanu Smiltenes centrā!” teic  Smiltenes novada pašvaldības Teritorijas apsaimniekošanas speciāliste Agija Kukaine.

Šogad Smiltenes Ziemassvētku eglei būs jauni rotājumi, ar kuriem sasauksies jaunie stabu dekori pilsētas centrā. Smiltenes egles iepriekšējās rotas tagad grezno Ziemassvētku egli Grundzālē, kas diennakts tumšajā laikā mirdz jau kopš Pirmās adventes, 28. novembra.

Egles nozāģēšanu un aizvešanu līdz Smiltenei arī šogad uzņēmās uzņēmumi “AL Mežs” un “Pan-Trans”. Foto: Agija Kukaine

Šajos Ziemassvētkos un gadu mijā Smiltenes centru vēl joprojām rotās piparkūku namiņš, bet jau nākamgad tas tiks novietots citur, iespējams, Vecajā parkā. Šī gada nogalē Vecajā parkā  tiks izgaismots estrādes laukums pie Vidusezera un sirdsveida dekors pie Parka viesnīcas “Brūzis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tumšajos vakaros Ziemassvētku noskaņu Smiltenē jau var rast pie novada Kultūras centra, kur ar elektrisko lampiņu virtenēm un zvaigzni galotnē ir izrotāta liela egle.

“Ir iecere veidot egļu “mežu” ar rotājumiem un virtenēm. Uzbursim līdz Ziemassvētkiem svētku noskaņu,” teic Smiltenes novada Kultūras centra noformēšanas māksliniece Evita Rauza.

Savu artavu aicina dot iedzīvotājus

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apē, pašā pilsētas sirdī,  pie pašvaldības ēkas Ziemassvētku egli iedegs piektdien, 3. decembrī, līdz ar tumsas iestāšanos.

Raunas Ziemassvētku egles rotājumi centra laukumā pie autoostas iedegsies sestdien, 4. decembrī, no pulksten 16 līdz 20. Šajā laikā varēs doties pastaigā pa Raunas ielām un baudīt svētku apgaismojumu un Ziemassvētku stāstu Raunas centra ēku logos.

Arī šogad decembrī Smiltenes novada pašvaldība aicinās ikvienu iedzīvotāju, uzņēmumu un iestādi piedalīties akcijā “Radīsim Ziemassvētku noskaņu Smiltenes novadā” un kopīgi radīt svētku noskaņu gan pilsētā, gan visā nu jau krietni lielākajā novadā, izrotājot ēkas, pagalmus, dārzus, skatlogus un padarot svētku gaidīšanas laiku gaišāku.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.