Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Notiks Gaujas Nacionālā parka dabas draugu izaicinājums – “Meža biatlons 2022”

Publicitātes foto.

Aicinot lietderīgi un fiziski aktīvi brīvo laiku pavadīt Gaujas Nacionālajā parkā, Dabas aizsardzības pārvalde Līgatnes dabas taku distanču slēpošanas trasē 18.februārī no plkst.14.00 rīko tradicionālo Gaujas Nacionālā parka dabas draugu izaicinājumu “Meža biatlons”. Piedalīties aicināts ikviens dabas un aktīvās atpūtas cienītājs, startējot individuālā vai komandu vērtējumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensības notiks vairākās distancēs – 0,6km, 5,5km, 11km vai 16,5km, klasiskajā slēpošanas solī ar vienu “šautuvi”. Lai netraucētu Līgatnes dabas taku iemītnieku mieru, tradicionālā šaušana tiks aizstāta ar šautriņu mešanu mērķī. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc dalībnieki aicināti reģistrēties savlaicīgi. Reģistrācijas anketa un sacensību nolikums pieejami Līgatnes dabas taku tīmekļvietnē www.ligatnesdabastakas.lv.

Dalība sacensībās iespējama, iegādājoties ieejas biļeti Līgatnes dabas takās. Lai izvairītos no liekas drūzmēšanās pie biļešu kasēm, aicinām biļetes iegādāties pirms pasākuma www.bilesuserviss.lv. Sacensības tiek rīkotas zaļajā režīmā, ievērojot visus epidemioloģiskos pasākumus.

Pasākuma gaitu var ietekmēt laikapstākļi vai mainīgi epidemioloģiskie noteikumi. Aicinām sekot līdzi ziņu aktualitātēm interneta vietnē www.ligatnesdabastakas.lv, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes sociālajos tīklos “Facebook”, “Twitter” un “Instagram”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumu organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldības aģentūru “Līgatnes Kultūras un tūrisma centrs”, Gaujas Nacionālā parka fondu un citiem atbalstītājiem.

“Meža biatlonam” Gaujas Nacionālajā parkā ir senas tradīcijas. Sacensības notiek jau kopš 1975.gada. Pirmajos gados šauts tika ar medību bisēm, kas vēlāk aizstāta ar šautriņu mešanu. 2020., 2021.gadā tradicionālais “Meža biatlons” izpalika, tā vietā Līgatnes dabas takās varēja slēpot dzīvnieku maskās, kā arī vakarā un tumsā ar lukturīšiem. 

Informāciju sagatavoja: Ilze Reinika, Dabas aizsardzības pārvaldes mediju attiecību eksperte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.