Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Notiks diskusija par dažādām iespējām uzņemt ģimenē bez vecāku gādības palikušos bērnus

Labklājības ministrija šā gada 29. novembrī organizē diskusiju par ārpusģimenes aprūpes statusiem, adopciju un iespējām uzņemt bāreņus un bez vecāku gādības palikušos bērnus savā aprūpē. Diskusijā piedalīsies Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Evita Zālīte-Grosa, Atbalsta centra “TILTS” vadītājs Kaspars Prūsis un audžumamma Zane Krauja. Diskusijas moderators būs Oskars Priede.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diskusijas dalībnieki skaidros atšķirības starp audžuģimenes, viesģimenes, aizbildņa vai adoptētāja statusiem, palīdzēs izprast bērna ienākšanas ģimenē procesu un uzzināt par pieejamiem atbalsta mehānismiem. Pieredzējusi ģimene, kura uzņēmusi bērnu savā aprūpē, dalīsies savā praktiskajā pieredzē un ikviens interesents varēs uzdot diskusijas dalībniekiem sev interesējošus jautājumus.

Labklājības ministrija aicina sekot līdzi diskusijai 29. novembrī plkst. 13:00 Labklājības ministrijas “Facebook” kontā.

Kampaņas “ES GRIBU SAVAS MĀJAS!” atklāšanas pasākums notika š.g. 22. novembrī un iezīmēja jautājumus par ārpusģimenes aprūpi un adopciju, kā arī ģimenēm pieejamo atbalstu par ko sabiedrībai nepieciešams sniegt plašāku informāciju. Kampaņas laikā tiks veidoti video stāsti, viedokļu raksti, diskusijas un citas aktivitātes, kurās nozares eksperti dalīsies ar juridiskiem un praktiskiem padomiem, kā arī  cilvēki dalīsies savos personīgajos stāstos – pieredzē uzņemt bērnu ģimenē, pieredzē nokļūt audžuvecāku aprūpē. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par kampaņu. Trīs nedēļu garumā Labklājības ministrija realizēs informatīvu kampaņu “ES GRIBU SAVAS MĀJAS!”, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par bāreņu un bez vecāku gādības palikušu bērnu aprūpi, ģimeniskas vides nozīmību bērna veselīgai un pilnvērtīgai attīstībai, un samazināt institūcijās esošo bērnu skaitu, rosinot iedzīvotājus kļūt par audžuģimeni, aizbildni, adoptētāju vai viesģimeni.

Informāciju sagatavoja: Aiga Ozoliņa, Labklājības ministrijas komunikācijas nodaļas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.