Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Noteikts ideju konkursa “Par Smiltenes novada ģerboni” uzvarētājs

No 31 iesūtītas Smiltenes novada ģerboņa idejas, konkursa izvērtēšanas un uzraudzības komisija sadarbībā ar Heraldikas komisiju, apstiprinājuši vienu ideju, kura kalpos par pamatu jaunā novada simbolikas izstrādei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc iesūtīto ideju individuālās izvērtēšanas starp ģerboņa izstrādes un uzraudzības komisijas dalībniekiem, kopvērtējuma izvērtēšanas komisijas sēdē un konsultācijas Heraldikas komisijā, par labāko idejas autoru, jaunizveidotā novada ģerboņa izstrādei, apstiprināts Jānis Stūrītis. Iesniegtais priekšlikums, bija visatbilstošākais risinājums ģerboņa izstrādei, gan pēc atbilstības konkursa nolikuma prasībām, gan pēc Heraldikas pamatprincipu ievērošanas un idejas skaidrojošā apraksta, kas pamatoja ietverto simbolu nozīmi un vērtības.

Ir noslēgusies tirgus izpēte, kuras rezultātā ir izvēlēts mākslinieks, kas pēc līguma slēgšanas uzsāks darbu pie novada ģerboņa izstrādes. Mākslinieka darba uzdevums būs izstrādāt 3 Heraldiski korektas ģerboņa variācijas, balstoties uz Jāņa Stūrīša iesniegto ideju un ievērojot jau sniegtās Heraldikas komisijas rekomendācijas. Pēc atkārtotas konsultācijas Heraldikas komisijā, visas trīs mākslinieka izstrādātās ģerboņa variācijas tiks nodotas publiskam iedzīvotāju balsojumam, kas arī noteiks sabiedrībai tīkamāko un atbilstošāko jaunā novada simbolu.

Informāciju sagatavoja: Vanda Jurita Markova, Digitālā mārketinga un komunikācijas speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.