Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Nostāja nelokāma – vēlies strādāt, jāvakcinējas pret Covid-19

Foto: Inga Karpova

Latvijas valdība ir noteikusi, ka no pirmdienas, 15. novembra, spēkā būs prasība pēc Covid-19 sertifikāta visiem publiskā sektora darbiniekiem, valsts, pašvaldības un sociālās aprūpes darbiniekiem, kā arī tiem, kuri ir tiešā saskarsmē ar klientiem. Tas nozīmē, ka visām iepriekš minētajām grupām būs jābūt sadarbspējīgam Covid-19 sertifikātam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvijas” rīcībā nonāca Nacionālā veselības dienesta sadarbībā ar Valsts kancelejas apkopotā informācija par valsts un pašvaldības iestādēm, institūcijām un uzņēmumiem, kuros ir vairāk nekā simts nevakcinētu darbinieku. Šajā statistikas tabulā ir iekļuvusi arī Valkas novada pašvaldība, kurā pēc pašreizējās uzskaites strādā 108 nevakcinēti darbinieki.

Valkas novada sabiedrības veselības organizatore Baiba Vorobjeva skaidro, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija šos datus pieprasīja pašvaldībai par situāciju uz 15. oktobri.

“Tobrīd mums bija 108 nevakcinēti darbinieki, taču tai skaitā bija arī darbinieki, kuri vakcināciju plānoja uzsākt, kā arī tie, kuri vakcināciju bija uzsākuši, bet nebija to pabeiguši. Šobrīd nevakcinēto darbinieku skaits ir krietni mazāks. Precīzu skaitli gan nevaru nosaukt, jo informāciju par novada pašvaldības nevakcinētiem darbiniekiem apkoposim uz 8. novembri, kad nodaļu un iestāžu vadītāji būs iesnieguši datus pašvaldības Personāla nodaļā. Atteikuma iemesli, kādēļ darbinieki nevēlas vakcinēties, ir dažādi,” norāda B. Vorobjeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai noskaidrotu, kāda būs novada pašvaldības vadības rīcība attiecībā uz tiem darbiniekiem, kuri līdz 15. novembrim nebūs veikuši vakcināciju pret Covid-19, “Ziemeļlatvija” sazinājās ar pašvaldības priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli. 

“Pašvaldība ir likumpaklausīga iestāde, tāpēc tos darbiniekus, kuri noteiktajā termiņā nevarēs uzrādīt Covid-19 sertifikātu, atstādināsim  no darba bez iespējas saņemt darba algu. Iespējams, ka būs arī tādi darbinieki, kuri aizies atvaļinājumā, jo ir uzsākuši vakcināciju, bet līdz 15. novembrim vēl nebūs paspējuši saņemt sertifikātu. Šī iemesla dēļ viņi nevarēs strādāt. Mēs cenšamies ar katru darbinieku runāt individuāli ar mērķi, lai darbinieks tomēr vakcinējas un var turpināt darbu pašvaldībā. Protams, ka ir cilvēki ar nelokāmu pozīciju attiecībā uz vakcinēšanos, bet atkāpes nebūs. Ja mēs mēģinātu rast kompromisu, tas būtu negodīgi pret tiem darbiniekiem, kuri arī ir līdzīgā pozīcijā, bet beigu beigās tomēr ir vakcinējušies, jo valsts to ir pieprasījusi,” norāda V. A. Krau­k­­­lis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.