Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Noslēgusies Ziemeļvalstu literatūras nedēļa Valkas bibliotēkā

Foto: Ance Andrējeva-Empele

Aizvadītās nedēļas garumā, ik rītu Valkas bibliotēkā uz “Ziemeļvalstu literatūras nedēļas” “Rītausmas lasījumiem” bija ieradušās Valkas pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktivitātes “Rītausmas lasījumi” laikā bērni uzzināja daudz jauna par Ziemeļvalstīm – kur tās atrodas, par to tradīcijām, ēdienu, atšķirīgo dabā un daudz ko citu. Bērni klausījās Latvijā dzimušās, Zviedrijā dzīvojošās fotogrāfes, grāmatu ilustratores un grafikas dizaineres Ulrikas Kesteres grāmatas “Kā Otto pie džempera tika” lasījumu un atbildēja uz jautājumiem par dzirdēto. Nodarbības noslēgumā katrs bērns tika aicināts radīt savu džemperi grāmatas galvenajam varonim – lemuram Otto. Kopā tika “noadīti” 77 džemperi, kuri visi apskatāmi bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā.

“Ziemeļvalstu literatūras nedēļas” “Rītausmas lasījumos” Valkas bibliotēkā piedalījās piecas Valkas pirmsskolas izglītības grupiņas – Lācēni, Zvirbulēni, Peļuki, Sienāzīši un Pūcītes. Grupiņu pedagogi atzīst, ka bērniem došanās ārpus bērnudārza telpām – ierašanās bibliotēkā, stāsta klausīšanās īpaši radītā atmosfērā un iespēja parādīt savas prasmes, bija kā piedzīvojums, kas ļāva iepazīt jaunas vietas un gūt līdz šim nepiedzīvotas emocijas.

Projekta “Ziemeļvalstu literatūras nedēļa” aktivitātes Latvijā tiek organizētas jau 24. reizi ar mērķi iepazīt Ziemeļvalstu literatūru un kultūru. Latvijā to realizē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru. Tradicionāli šīs nedēļas laikā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.

Informāciju sagatavoja: Ance Andrējeva-Empele, Valkas novada Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.