Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Noslēgušās uzņēmēju sanāksmes par sadarbību ar pašvaldību un tās atbalsta instrumentiem

Foto: smiltenesnovads.lv

Smiltenes novadā tika organizētas trīs tikšanās ar uzņēmējiem: Smiltenē, Apē un Raunā, lai kopā ar uzņēmējdarbības speciālistiem un novada vadību pārspriestu esošo sadarbību un pašvaldības atbalsta instrumentus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diskusijās klātesošos Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājas vietnieks uzņēmējdarbības jautājumos Modris Apsītis iepazīstināja ar esošo pašvaldības atbalstu uzņēmējdarbībai. Šo prezentāciju papildināja Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas p.i. Madaras Mūrnieces īss ieskats vietas zīmola “Smiltenes novadā sanāk!” lietošanā un par to, kā uzņēmēji to var izmantot savu produktu dizainā un mārketingā. Savukārt izpilddirektora vietnieks attīstības jautājumos Mārtiņš Ulāns prezentēja aktuālos investīciju projektus uzņēmējdarbības veicināšanai. Pēc tam sekoja diskusijas par sadarbību ar pašvaldību un uzņēmējdarbības veicināšanai nepieciešamo atbalstu.

Raksturojot sadarbību ar pašvaldību, uzņēmēji norādīja, ka sadarbība ar pašvaldību lielākoties ir bijusi ļoti laba un operatīva, gūstot atbalstu un ātru reakciju. Īpaši sanāksmēs Apē un Raunā tika izcelts, ka sadarbība bijusi efektīva, ātri rodot atbildes uz interesējošajiem jautājumiem un īpaši izjūtot pašvaldības pretimnākšanu dažādos jautājumos. Sanāksmē Smiltenē savukārt tika pieminēti atsevišķi gadījumi, kad saskārušies ar problēmām vai ne pārāk lielu atsaucību no dažu darbinieku puses. 

Apjautājot klātesošos par to, kādus pašvaldības atbalsta veidus uzņēmēji ir līdz šim izmantojuši iezīmējās visdažādākie varianti sākot ar uzņēmējdarbības grantu konkursu, bezmaksas apmācībām, semināriem, dalību pasākumos, izstādēs, tirdziņos un pieredzes apmaiņas braucienos projektu ietvaros, iepirkumos, līdz infrastruktūras un ceļu izbūvei uz uzņēmumu un daudzos citos veidos. Raunas tūrisma uzņēmēji uzsvēra, ka novērtē pašvaldības organizētos kultūras pasākumus un tirdziņus, kas piesaista apmeklētājus, kā arī uzņēmēju lielo aktivitāti iesaistoties pasākumu organizēšanā pašiem. Savukārt Apē uzņēmēji paši aktīvi atbalsta vietējos kultūras un sporta pasākumus, bet ļoti novērtējuši atbalstu telpu nomai uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diskutējot par to, ar kādām problēmām un izaicinājumiem kopumā saskaras uzņēmēji un kā pašvaldība varētu nākt talkā, lai palīdzētu tās risināt, visi uzņēmēji uzsvēra, ka kritiski svarīga ir dzīvesvietu pieejamība darbiniekiem, ceļi uz uzņēmumiem, telpas un platības ar komunikācijām uzņēmējdarbības paplašināšanai. Smiltenē un Apē  īpaši izcēla, ka ir svarīgi rīkot pasākumus uzņēmējiem, lai veicinātu informācijas apmaiņu un tīklošanos, kopīgus pieredzes apmaiņas braucienus, uzņēmēju brokastis. Savukārt Apē uzņēmēji izteica vēlmi pēc biežākām valsts amatpersonu vizītēm un valsts institūciju klātbūtnes, lai arī lēmumu pieņēmējiem būtu labāka izpratne par reālo situāciju reģionā. Smiltenē tika apspriests, kādas apmācību un semināru tēmas būtu noderīgas un ideja par Smiltenes novada kopstendu izstādēs un tirdzniecības misijās. Tāpat tika minēts, ka būtu svarīgi palielināt pašvaldības granta maksimālo apmēru. Tikmēr Raunā uzņēmēji kopumā bija apmierināti ar esošo situāciju, izcēla uzņēmēju ziņu lapas kvalitāti un vairāk diskutēja par sociāliem jautājumiem – bērnudārzu un pansionātu rindām, kas arī ir būtisks jautājums vietējiem iedzīvotājiem un uzņēmumu darbiniekiem.

Gūtā atgriezeniskā saite, idejas un atziņas tiks ņemtas vērā plānojot turpmākos pašvaldības pasākumus un aktivitātes uzņēmējdarbības atbalstam. Liels paldies visiem, kas veltīja laiku dalībai sanāksmēs un diskusijās!

Informāciju sagatavoja: Modris Apsītis,Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājas vietnieks

uzņēmējdarbības jautājumos

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.