Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Noslēdzies trešais ikgadējais eTwinning pirmsskolas izglītības mēnesis

No 17. janvāra līdz 19. februārim jau trešo gadu norisinājās eTwinning pirmsskolas mēnesis, kura ietvarā pirmsskolas izglītības iestāžu pārstāvjiem piedāvā iespēju pilnveidot savas zināšanas par aktuāliem tematiem un apgūst projektu metodi. Šogad pirmsskolas mēneša tēma bija runas un lasītprasmes attīstība. Visi mēneša laikā publicētie materiāli un vebināru ieraksti ir pieejami eTwinning mājas lapā un sociālajos medijos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērnu runas attīstība un lasītprasme

Vebinārā 17. janvārī attīstības psiholoģijas doktore Guna Svence sniedza plašu izklāstu par bērnu runas attīstību pirmsskolas vecumā. Kā Svence informēja, runas un valodas attīstība ir mērķtiecīgs process, kuru sekmē socializācija, tāpēc darbs jāiegulda ne tikai pirmsskolu darbiniekiem, bet arī ģimenēm. Par to, kā praktiski veicināt šīs prasmes attīstību var dzirdēt gan Svences vebinārā, gan projektu pieredzes vebinārā.

eTwinning projekti ir veids, kā iegūt zināšanas jaunā, interaktīvā veidā. Projekts veicina dažādu kompetenču attīstību un to pielietojumu reālās dzīves situācijās. No iespējas dažādot mācību procesu ieguvēji ir gan skolēni, gan skolotāji. Savā pieredzē par starptautisku un nacionālu projektu plānošanu 23. janvāra vakarā runāja trīs pirmsksolu pārstāves. Viņu prezentācijas ne tikai iepažistināja ar projektiem, bet fokusējās arī uz to, kā šajos projektos tika veicināta lasītprasmes apguve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu plānošana

Lai palīdzētu pedagogiem veiksmīgāk uzsākt projektu plānošanu un ieviešanu savās izglītības iestādēs, pirmsskolas mēneša piedāvājumā bija arī klātienes apmācības, projektu partneru tirdziņš, lai atrastu starptautiskus partnerus, kā arī starptautIsks kurss par projektu īstenošanu. eTwinning Latvijas sociālajos medijos pieejamas projektu idejas un labās prakses piemēri, kurus pedagogi var izmantot, pārveidot un īstenot savās izglītības iestādēs.

Pirmsskolas mēneša laikā reģistrēti vairāk kā 40 nacionāli un starptautiski projekti, kuri tiks īstenoti Latvijas izglītības iestādēs. Zināšanas pilveidojuši 1200 Latvijas un ārzemju pedagogi piecos profesionālās kompetences pilveides pasākumos un vebināros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par eTwinning

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības un mācību, jaunatnes un sporta jomā “Erasmus+” aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik eTwinning reģistrējušies aptuveni viens miljons skolotāju, no kuriem vairāk nekā 7500 ir Latvijas skolotāji. Informācija par eTwinning pasākumiem – www.etwinning.lv.

Linda Muižniece-Slesare, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Pedagogu digitālās pratības pilnveides nodaļas projektu koordinatore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.