Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Noslēdzies izglītojošs jauniešu festivāls “Projektu nakts 2022”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) pēc trīs gadu pārtraukuma īstenoja izglītojošu festivālu “Projektu nakts”. Pasākums norisinājās sesto reizi, un tā laikā ES programmu projektu interesenti – gan jaunieši, gan darbā ar jaunatni iesaistītie izzina projekta rakstīšanas galvenos principus un savas idejas pārvērš reālos, kvalitatīvos projektu pieteikumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

„Projektu nakts 2022” šogad norisinājās no 4. līdz 5. augustam Siguldā un pulcēja vairāk nekā 100 dalībnieku no 24 Latvijas pilsētām un novadiem. Šogad piedalījās arī jaunieši no ārvalstīm – Igaunijas, Lietuvas un Somijas. Tāpat festivālā svarīgu lomu pildīja eksperti – projektu koordinatori un mācību vadītāji, kuri 30 stundu laikā dažādās tematiskās darbnīcās izglītoja par projektiem, to veidiem un ilgtspēju, mācīja par ES programmām, neformālo izglītību, iekļaušanu un citām tēmām, kas svarīgas projektu kontekstā, kā arī dalījās ar ieteikumiem un pieredzi projektu rakstīšanā.

Festivāla norises laikā dalībnieki attīstīja savas projektu idejas, plānojot un rakstot programmas “Erasmus+” Jauniešu apmaiņas un Jaunatnes līdzdalības, kā arī programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” Solidaritātes projektus. Dalībnieku mērķis bija izstrādāt kvalitatīvus pieteikumus, lai tos līdz 4. oktobrim iesniegtu ES programmu projektu konkursos un saņemtu finansējumu savu ideju realizācijai. Tāpat šī gada “Projektu nakts” laikā dalībnieki tika informēti par ES programmu iespējām, Eiropas Jaunatnes gada mērķiem un citām aktualitātēm.

“Ir būtiski, ka šogad “Projektu nakts’ ir spējusi pulcēt jauniešus no visas Latvijas. Šis gads ir unikāls ar to, ka pirmo reizi piedalās arī dalībnieki no citam valstīm. Prieks redzēt, ka visi šie jaunieši ir motivēti, zinoši un gatavi savas varbūt vēl tikai sākuma stadijā esošās zināšanas attīstīt līdz kvalitatīviem Jaunatnes līdzdalības, Jauniešu apmaiņas un Solidaritātes projektu pieteikumiem,” stāsta Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas vadītājs Nils Mosejonoks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gunita Vanaga no Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Bērnu un jauniešu centra “Jaunība”: “Šodien šeit kopā ar mani ir seši jaunieši, kuri ir gatavi rakstīt savus projektus, iegūt jaunus draugus, zināšanas un labi pavadīt laiku. Mēs ieradāmies ar dažādām domām, konkrēta projekta ideja mums gan vēl nav, bet ticu, ka tāda radīsies ne viena vien. Iesaku visiem jaunatnes lietu speciālistiem apmeklēt šādus pasākumus un braukt kopā ar jauniešiem, jo ir svarīgi, lai jaunieši satiktu citus jauniešus un iegūtu pieredzi. Ja satiekas dažādi jaunieši kopā – tā ir jauna enerģija un spēks.”

“Projektu nakts 2022” laikā jauniešiem bija iespēja smelties iedvesmu no organizāciju pārstāvjiem, kuri jau īstenojuši vairākus projektus. “Pieredzes stāstu kafejnīcā” izskanēja ne tikai pieredzes stāsti, bet arī ieteikumi un svarīgi aspekti, kas jāņem vērā projektu rakstīšanas un īstenošanas laikā.

Ketija Černika, Olaines jauniešu centra “Popkorns” jaunatnes darbiniece dalību pasākumā vērtē pozitīvi: “Man prieks, ka mēs šodien vienojāmies, kāda būs mūsu īstā projekta ideja. Mēs sapratām, pie kuras grupas pieder šī ideja un esam tai izvirzījušas mērķus, kurus vēlamies realizēt. Atziņa, ko ņemšu līdzi pēc “Projektu nakts” ir – lai cik grūti būtu un lai kādi būtu pārbaudījumi, vienmēr ir atrisinājums un vienmēr var pārvarēt šķēršļus, kas rodas projektu rakstīšanas procesā.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc intensīva darba pie projektu ideju attīstīšanas, jauniešiem nakts melnumā bija iespēja saņemt nelielu smieklu devu improvizācijas teātra “Spiediens” izklaidējošā izrādē. Tāpat drosmīgi jaunieši atraktīvā veidā dalījās ar savām neveiksmēm, kas radušās projektu gaitā un ko darīt, lai no tām izvairītos. Līdz pat 03.00 naktī turpinājās radošs darbs tematiskajās grupās savu projektu uzlabošanā un attīstīšanā. Piektdienas rītā ar vingrošanas un meditācijas palīdzību jaunieši guva jaunu enerģiju, lai turpinātu darbu pie projektu ideju attīstīšanas un prezentēšanas.

Informāciju sagatavoja: Egija Ļuļēna, JSPA Komunikācijas daļas vecākā referente

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.