Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Noskaidroti visi erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfinālisti, tostarp “Fiziči” no Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas

Publicitātes foto

Pēc sīvas sacensības mēneša garumā noskaidrotas astoto un devīto klašu skolēnu komandas no Rīgas un Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales un Rīgas reģiona, kuras pusfināla un fināla kārtā sacentīsies par uzvaru erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments”. AS “Latvenergo” rīkotajā konkursā ar atklātās olimpiādes statusu, kas šogad norisinās jau 29. reizi, pieteicās kopumā 216 skolēnu komandas no 145 Latvijas skolām, kopumā 1080 skolēni. Konkurss “FIZMIX Eksperiments” noslēgsies 13. aprīlī ATTA centrā, kur visas dienas garumā ar aizraujošu programmu norisināsies Latvijas Fizikas festivāls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā nedēļā, atlases kārtām noslēdzoties, vairākas Zemgales un Latgales reģiona, kā arī Rīgas pilsētas komandas bija ieguvušas vienādu punktu skaitu, tāpēc otrdien, 2. aprīlī, saņēma papildu uzdevumu. Pēc rezultātu apkopošanas zināmas visu Latvijas reģionu un Rīgas komandas, kuras dosies uz konkursa pusfinālu Rīgā:

  • No Kurzemes reģiona – komandas “Jauda” (Liepājas Jāņa Čakstes vidusskola), “Vācēji” (Jaunpils vidusskola), “gudras galvas 2” (Liepājas Dzintara vidusskola), “TAHJONI” (Nīcas vidusskola), “Fermeri” (Jaunpils vidusskola), “ABADO” (Saldus vidusskola), “Piltene” (Piltenes pamatskola), “Bez bailēm” (Tukuma 3. pamatskola), “Katjoni” (Nīcas vidusskola) un “Irlava on top” (Irlavas pamatskola).
  • No Vidzemes reģiona – komandas “Uzlādētie” (Ogres 1. vidusskola), “Kvintets” (Lēdmanes pamatskola), “Labs jautājums” (Cēsu Valsts ģimnāzija), “Epsilons 152” (Madonas Valsts ģimnāzija), “Epsilons 151” (Madonas Valsts ģimnāzija), “Zālītes” (Lēdmanes pamatskola), “Priedītes čiekuriņi” (Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija), “Baroni” (Limbažu Valsts ģimnāzija), “Fiziči” (Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola) un “Jaudīgie Stiprinieki” (Alūksnes vidusskola).
  • No Rīgas reģiona – komandas “Kuģotāji” (Siguldas 1. pamatskola), “Majoru elektriķi” (Jūrmalas Majoru vidusskola), “Elektromagnētiskā Elite” (Siguldas Valsts ģimnāzija), “Fizikas aģenti” (Siguldas Valsts ģimnāzija), “Trakās baterijas” (Siguldas Valsts ģimnāzija), “BitWise” (Babītes vidusskola), “Sasistie ar strāvu” (Jūrmalas Valsts ģimnāzija), “Team Lunar” (Mores pamatskola), “Carnikavas fiziķi” (Carnikavas pamatskola) un “Folivora” (Mārupes pamatskola).
  • No Zemgales reģiona: “GigaGrami”( Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola), “Arhimēda gurķi” (Jelgavas Valsts ģimnāzija), “Jaudīgie Jaunieši” (Jelgavas Valsts ģimnāzija), “Fenomeni” (Vecumnieku vidusskola) , “Zobrati” (Jelgavas 5. vidusskola), “Kreisā Roka” (Andreja Upīša Skrīveru vidusskola), “Tīkls” (Dobeles Valsts ģimnāzija), “Nav laika” (Viesītes vidusskola), “Baloži pusdieno” (Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija), “Fizomāni” (Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola).
  • No Latgales reģiona: “220V” (Daugavpils Iespēju vidusskola), “Higgisi” (Daugavpils Iespēju vidusskola), “Elektro-zaķīši” (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola), “Baltais celiņš” (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), “LVGargamels” (Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija), “slay” (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), “Kopspēks” (Daugavpils Zinātņu vidusskola), “Fizikālie fēniksi” (Balvu Valsts ģimnāzija), “Degošie drošinātāji”, “Malta_2024” (Maltas vidusskola).
  • No Rīgas pilsētas: “Plēsējsūnas” (Āgenskalna Valsts ģimnāzija), “Grāmata84” (Rīgas 84. vidusskola), “Blondīņi” (Rīgas Angļu ģimnāzija), “Bēdīgi slavenie” (Rīgas Angļu ģimnāzija), “Fiksiki-Miksiki” (Privātā pamatskola “Maksima”), “FPP” (Rīgas 40. vidusskola), “Azartspēļu ministri” (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), “Atas Krūmiņas mīļākie susuriņi” (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), “Žļurģerts Šustermunters” (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), “Azartspēļu ministri 2_0” (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija).

Visvairāk komandu šogad reģistrējās no Rīgas skolām – 51 komanda, Vidzemi pārstāvēja 42 komandas, Kurzemi – 40, Latgali – 39, Zemgali – 28, bet Rīgas reģionu – 16 skolēnu komandas. Konkursa pusfinālam kvalificējas katra reģiona un Rīgas pilsētas 10 labākās komandas – kopskaitā 60, kas atlases kārtās ieguva visvairāk punktu.

“Šī gada cīņa līdz šim norisinājusies ļoti saspringti un plecu pie pleca – vairākas komandas konkursā ieguva vienādu punktu skaitu, tāpēc pusfinālistu noskaidrošanai saņēma papildu uzdevumu. Skolēni līdz šim veiksmīgi tikuši galā ar 10 iesildīšanās kārtas un 24 dažādas grūtības pakāpes uzdevumiem atlases kārtā, pierādot savas zināšanas par un ap fiziku, kā arī atjaunīgajiem enerģijas resursiem. Prieks, ka skolēni šogad lieliskus rezultātus guvuši arī trīs praktiskajos uzdevumos, – atbildes uz tiem nevar atrast ne internetā, ne pie skolotāja vai grāmatā, bet gan tikai veicot praktiskus eksperimentus,” stāsta Fizimix.lv portāla vadītājs Raitis Streičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfināls un fināls norisināsies 13. aprīlī klātienē Latvijas Fizikas festivāla laikā. No 60 komandām pusfinālā tiks noskaidrota katra reģiona labākā komanda, kura finālā cīnīsies par vērtīgām balvām. Šī gada galvenā balva ir ceļojums uz Šveici, lai apmeklētu Eiropas Kodolpētniecības centru CERN – pasaulē vadošo zinātnisko centru un tā slaveno Lielo hadronu paātrinātāju, kā arī paviesotos Šveices zinātnes centrā “Technorama”.

13. aprīlī Rīgā, ATTA centrā notiks līdz šim lielākais Latvijas Fizikas festivāls, kurā gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem būs iespēja tuvāk iepazīt fizikas pārsteidzošo un aizraujošo pasauli. Fizikas festivāls apmeklētājus šogad priecēs ar zinātniski izklaidējošu bezmaksas programmu, kas aizraus gan lielus, gan mazus apmeklētājus.  Dienas garumā notiks aktivitātes lieliem un maziem, ko nodrošinās visi Latvijas zinātnes un zinātkāres centri, dažādi tehniskās jaunrades un interešu pulciņi, lielākās Latvijas universitātes un citas izglītības iestādes. Tāpat būs iespēja uzklausīt stāstus par Latvijas zinātnes sasniegumiem fizikā un inženierzinātnēs, kā arī uzzināt par Latvijas ieguldījumu kosmosa izpētē. Pasākuma noslēgumā visus apmeklētājus ar koncertu priecēs grupa “Astro’n’out”.

Skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” galvenais mērķis ir veicināt interesi par eksaktajām zinātnēm un saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas, kas tiek apgūtas skolā, izmantot praksē, un kur tās var noderēt nākotnē, izvēloties visdažādākās profesijas un karjeras iespējas. Konkursa uzdevumus šogad sagatavojuši Rīgas Tehniskās universitātes eksperti – jaunie zinātnieki, skolotāji un fizikas entuziasti. Šī gada erudīcijas konkursa sauklis vēsta “Kurš tad, ja ne Tu! Atsperies nākotnei ar FIZMIX Eksperiments!”, mudinot jauniešus un ikvienu aizdomāties par to, ka mūsu nākotnes dzīves kvalitāte uz planētas Zeme ir mūsu pašu rokās, kā arī aicinot skolēnus palūkoties uz konkursu kā iespēju iegūt tādas zināšanas, kas noderēs viņa nākotnes izvēlēs, vai tā būtu karjera un profesija, vai ilgtspējīgs dzīvesveids. Konkursa fokusā ir nākotnes enerģija, aicinot izzināt mūsu planētas resursus un to potenciālo pielietojumu nākotnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Linda Miltiņa, Projektu vadītāja, Reviti | Baltic Communication Partners

Ivita Bidere, AS “Latvenergo”, Preses sekretāre

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.