Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Noskaidroti Valkas pagasta sporta spēļu uzvarētāji

Foto: Guntars Āboliņš

Piedaloties astoņām komandām, kuras pārstāvēja 60 dalībnieki, “Lugažu muižas” parkā 15. jūlijā norisinājās Valkas pagasta sporta spēles. Šogad tās notika jau divdesmitpirmo reizi, informēja Valkas pagasta sporta organizators Atis Empelis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējos gados ir nostabilizējies komandu skaits, taču katru gadu komandas un to dalībnieki mainās. Šogad atgriezās komanda “Panda”, kura nebija piedalījusies sacensībās piecus gadus. Piedalījās arī jauna komanda “Saldējums ar gurķīšiem”, kuras sastāvā bija gados jaunākie sacensību dalībnieki no Valkas, Vijciema pagastiem un Valmieras. Šogad nepiedalījās komanda “Vecie Buki”, kura bija neatņemama šo spēļu sastāvdaļa jau no pirmajām spēlēm, kopš 2001. gada.

Sacensību formula palika nemainīga, kā jau ierasts, spēkošanās noritēja visas dienas garumā. Šogad ierastajiem deviņiem sporta veidiem, kuri bija sadalīti “mazajos” un “lielajos” sporta veidos, klāt nāca arī sporta erudīcijas viktorīna. Vispirms komandas sacentās “mazajos” sporta veidos, tie bija gan tradicionālie basketbola metieni, šautriņu biatlons, gan jauni veidi, kā “bumbu riepa”, kur 10 dažādas bumbas bija jāspēj iemest zemu iesietā riepā, gan “cha-cha-cha”, kur komandai bija jāveic distance sasaistītiem ar bumbām. Sacensībās atgriezās tādas disciplīnas kā riepas mešana un lēcieni tālumā. Kā allaž notika veiklības stafete, kas sastāvēja gan no jau zināmiem pārbaudījumiem, gan arī jauniem. Šogad organizatori nolēma nomainīt “lielā sporta” spēli, nomainot vairākus gadus spēlēto “dvieļu volejbola” uz citu ‒ “Pionierbolu”. Tajā piespēles, gremdes un serves tika izpildītas, bumbas metot. Tāpat kā volejbolā, komanda savā laukuma pusē bumbu var skart trīs reizes.

Redzot komandu pieteikumus, jau pirms sporta spēlēm rīkotājiem bija skaidrs, ka uzvarēt var vismaz četras no pieteiktajām komandām. Cīņa bija spraiga, un uzvarētāju no otrās vietas šķīra tikai viens punkts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc dažu gadu pārtraukuma šogad uzvarēja komanda “Tie paši”, kuras sastāvā bija Ivars, Denijs, Egita un Enija Stahovski, Kristīne Kurmējeva, Roberts Teters un Rodrigo Cibuļskis. Otrā vieta komandai ar nosaukumu “Blicepss”, kuras sastāvā bija Edgars Zalužinskis, Ance Andrējeva-Empele, Laura Zalužinska, Liene Kāposta, Natālija Afanasjeva, Ilmārs Andrējevs-Empelis, Kristers Makars un Raivis Kauliņš. Trešo vietu izcīnīja pagājušā gada uzvarētāji, komanda “4×4 dalīts uz 2”, kuras kapteinis Ainārs Zandersons savā komandā bija pulcinājis Olitu Zandersoni, Ievu Krušku, Signi Malahovu, Madaru Valģi, Jāni Jermacānu un Jāni Gudēnu.

Arī šī gada spēlēs nebija vērojama kādas komandas izteikta dominance, pirmās vietas ieguvēji kopvērtējumā “Tie paši” uzvarēja tikai veiklības stafetē, bet komanda “Blicepss” plūca uzvaras laurus divās disciplīnās – basketbola metienos un “cha-cha-cha”, savukārt komanda “4×4 dalīts uz 2” triumfēja divos no desmit sporta veidiem ‒ “lēkšanā tālumā” un “Pionierbolā”, kur aiz sevis atstāja komandu “Blicepss” un “Tie paši”. Vēl pie divām uzvarām atsevišķās disciplīnās tika komanda “Veri Nais” (kapteinis Sandijs Dudelis), uzvarot spēka disciplīnās “riepas mešanā” un virves vilkšanā. Komanda “Piekūni” (kapteinis Dzintars Teteris), kura izrādījās pati erudītākā sporta jautājumos un uzvarēja viktorīnā “KoTuZini-KoTuMini”, iegūstot 25 no 31 punkta.

Tradicionāli uzvarētāju komandas katrs dalībnieks balvā saņem īpaši šīm spēlēm veidotu krekliņu ar uzrakstu. Šogad dizaina autore Ance Andrējeva-Empele bija izveidojusi krekliņus ar saukli: “Bez komandas nav uzvaras”. Pie noderīgām balvām aktīvai atpūtai tika otrās un trešās vietas ieguvēji, saņemot termosus un pusdienu kastītes. Visas komandas saņēma pateicības par dalību sacensībās un par uzvarām atsevišķos sporta veidos, diplomi un balvas tika pasniegtas arī par labākajiem individuālajiem rezultātiem. Tā pie divām balvām tika komandas “Saldējums ar gurķīšiem” dalībniece Kerlīna Balode (basketbola metieni un lēcieni tālumā), individuālās balvas arī komandas “Veri Nais” dalībniekiem Artūram Demidoč­kinam (riepas mešanā) un Sandijam Dudelim (bumbu riepā), komandas “4x4dalīts uz 2” dalībniekiem Signei Malahovai (bumbu riepā) un Jānim Gudēnam (lēcieni tālumā). “Pandas” dalībnieks Kaspars Students uzvarēja basketbola metienos puišiem, bet dāmu konkurencē “Piekūnu” dalībniece Zane Puriņa – riepas mešanā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.