Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Noskaidrota 2022.gada lasošākā ģimene Valkas bibliotēkā

Foto: Zane Sīmane

Valkas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas goda raksts un tituls “Lasošākā ģimene”  tiek piešķirts otro gadu ar mērķi godināt ģimeni, kura aizvadītā gada laikā izlasījusi visvairāk Valkas bibliotēkas krājumā esošo grāmatu. Šogad titulu iegūst Pētersonu – Kūķu ģimene, kura 2022. gada laikā izlasījusi 321 grāmatu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Puiku Riharda Dāvja un Henrija Paula mamma Anastasija atklāj, ka bibliotēkas viņa apmeklē kopš mazotnes un lasīšana viņas ģimenei nozīmē kvalitatīvi pavadītu laiku kopā. Lasītas tiek gan bērnu un  jauniešu grāmatas, gan uzziņas literatūra. Viņa stāsta, ka bērni grāmatas visbiežāk izvēlās pēc vizuālā noformējuma – vāka, bet pati – pēc anotācijām un tā brīža bērnu interesēm, kā arī seko līdzi jaunumiem bērnu literatūrā. Sev literatūru Anastasija izvēlas, ņemot vērā draugu un paziņu ieteikumus un atsauksmes internetā. Par grāmatu, kas spēj ieinteresēt cilvēkus lasīt, Anastasija uzskata un iesaka izlasīt amerikāņu rakstnieces Eleanoras H. Porteres grāmatu “Polianna”. “Tā mainīja manu domāšanu – sapratu, ka grāmatas var būt jautras un tajās var pazust,”  stāsta A. Pētersone.

Godinot ģimenes, kuras bibliotēkas grāmatas lasījušas visaktīvāk, vēlamies vēlreiz uzsvērt grāmatu lasīšanas nozīmīgumu ģimenes saliedēšanā, intelektuālajā un emocionālajā attīstībā un veselībā. 

Informāciju sagatavoja: Ance Andrējeva-Empele, Valkas novada Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.