Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Nododot lietotas mantas, smilteniete tiek pie laimesta

Šī gada septembrī notika atkritumu apsaimniekotāja SIA “ZAAO” organizēta atkārtotai lietošanai vēl derīgu apavu, apģērbu un mājas tekstila nodošanas akcija “Otrreiz modē”. Smilteniete Indra Dorše, kura akcijā piedalījās Smiltenes eko laukumā, laimējusi apģērbu tvaicējamo iekārtu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā “Ziemeļlatvijai” atklāj  I. Dorše, lietotas, bet vēl derīgas mantas viņa cenšas nogādāt tām paredzētā vietā. “Uz eko laukumu braucu visai bieži. Parasti tur atstāju drēbes, stikla taru, savu reizi arī nolietojušos sadzīves tehniku. Šajā reizē eko laukumā nodevu apģērbu, pārsvarā bērnu drēbītes, kā arī stikla burkas. Protams, ņemot vērā faktu, ka apģērbs ir vēl gana labā stāvoklī un kādam varētu būt noderīgs. Par to, ka kaut ko laimēju, biju ļoti pārsteigta, jo nemaz nezināju, ka piedalos kādā loterijā. Proti, pie eko laukuma mani gan tobrīd palūdza aizpildīt kādu anketu, bet domāju, ka tas ir pavisam kādam citam mērķim,” viņa saka.

Aizvadītajā nedēļā sieviete jau saņēmusi laimēto tvaika gludekli, tas esot gana liels. “Dzīvoju pēc minimālisma principiem, un mājās man ir tikai tās lietas, bez kurām tiešām nevar iztikt. Tāpēc pagaidām vēl domāju, vai šis tvaika gludeklis atradīs vietu manā mājā, vai arī atdāvināšu to kādam, kam tas patiešām ir nepieciešams. Protams, katram ir patīkami ko laimēt. Bet uzsvēršu vēlreiz, akcijā piedalījos tikai un vienīgi atbalstot tās mērķi – lietotām mantām dot iespēju otrai dzīvei,” tā I. Dorše.

Zināms, ka šajā reizē akcijā “Otrreiz modē” savāktas 12 tonnas lietotu apavu un apģērbu. Iedzīvotāji kopā nodeva vairāk nekā 12 tonnas jeb 100 kubikmetrus apģērbu, apavu un mājas tekstila. Akcijas periodā nodotā materiāla apjoms ir uz pusi liekāks nekā vidēji citos gada mēnešos, kad pakalpojums ir pieejams eko laukumos bez īpašas izsludināšanas. Akcijā piedalījās vairāk nekā 1000 eko laukumu apmeklētāju, lielākā aktivitāte bija vērojama Smiltenē, Valmierā, Cēsīs, Limbažos un Saulkrastos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savāktie materiāli ir nodoti sadarbības partnerim pāršķirošanai un nogādāšanai uz jaunattīstības valstīm atkārtotai lietošanai vai uz pārstrādi.

Piedaloties akcijā, tās dalībniekiem bija iespēja izlozes kārtībā laimēt balvas.

Tikmēr ZAAO atgādina, ka lietošanai derīgus apavus, apģērbu un mājas tekstilu eko laukumos iespējams bez maksas nodot arī ikdienā. Eko laukumu adreses un darba laikus var uzzināt uzņēmuma mājaslapā www.zaao.lv, sadaļā Šķiroto atkritumu savākšana/EKO laukumi. Konteineri minētā materiāla nodošanai ir pieejami arī pie vairākiem tirdzniecības centriem Cēsīs un Valmierā.

Lai apavi, apģērbi un mājas tekstils tiktu atzīti par lietošanai derīgiem, tiem jābūt sausiem, tīriem, nesapelējušiem, nesaplēstiem, bez specifiskas smakas. Apaviem jābūt pa pāriem, neder gumijas zābaki un ziemas sporta apavi. Nodošanai neder lupatas, auduma atgriezumi, veļa un zeķes. Nododamās lietas jāievieto maksimāli caurspīdīgos maisos un pēc tam attiecīgajā konteinerā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.