Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Nodarbinātības valsts aģentūra aicina darba devējus pieteikties subsidēto darbavietu izveidei

www.pexels.com

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus pieteikties subsidēto darbavietu izveidei Eiropas Sociālā fonda (ESF) Plus projekta “Pasākumi iekļaujošai nodarbinātībai” ietvaros. Tā ir iespēja darba devējiem piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, subsidētajās darbavietās nodarbinot NVA reģistrētos klientus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izveidojot subsidēto darbavietu NVA bezdarbnieka statusā reģistrētajam klientam, darba devējs saņem dotāciju nodarbinātā un viņa darba vadītāja atalgojumam. Ja subsidētā darbavieta izveidota personai ar invaliditāti, darba devējs saņem vienreizēju dotāciju darba vietas pielāgošanai, ja tas ir nepieciešams, kā arī NVA veic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas proporcionāli algas dotācijas daļai. NVA reģistrēto klientu nodarbinātības ilgums subsidētajās darbavietās ir līdz 12 mēnešiem.

ESF Plus projekta “Pasākumi iekļaujošai nodarbinātībai” pasākumos noteiktām personu grupām tiek nodarbināti NVA reģistrētie klienti, kuri bezdarbnieka statusā atrodas vismaz trīs mēnešus un kuriem nav izdevies patstāvīgi vai ar NVA atbalstu atrast darbu:

  • klienti vecumā virs 55 gadiem, kuri nav sasnieguši pensijas vecumu;
  • personas ar invaliditāti;
  • klienti, kuri bez darba ir 12 mēnešus un ilgāk;
  • jaunieši vecumā līdz 29 gadiem (ieskaitot), kuri ir absolvējuši speciālo izglītības programmu;
  • jaunieši vecumā līdz 29 gadiem (ieskaitot), kuri ir atbrīvoti no brīvības atņemšanas iestādes vai ir probācijas klienti;
  • klienti ar bēgļa vai alternatīvās personas statusu.

Pieteikties subsidēto darbavietu izveidei aicināti komersanti (izņemot izglītības iestādes, kuru pamatuzdevums ir izglītības programmu īstenošana), kooperatīvās sabiedrības, pašnodarbinātās personas, nodibinājumi vai biedrības (izņemot politiskās partijas).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā darba devējam pieteikties?

  1. solis

Jāreģistrē vakance NVA

  1. solis

Jāaizpilda pieteikuma forma, kas pieejama NVA tīmekļvietnes sadaļā “Subsidētas darbavietas”, un jāpievieno prasītā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. solis

Aizpildīts un ar drošu elektronisko parakstu parakstīts pieteikums jānosūta uz NVA oficiālo elektronisko adresi (e-adresi), kas pieejama NVA tīmekļvietnes sadaļa “Kontakti”

NVA organizēs aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisiju, kas atbilstoši Nodarbinātības valsts aģentūras aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju komisijas nolikuma prasībām izskatīs darba devēju pieteikumu un pieņems lēmumu apstiprināt vai atteikt darba devējam subsidētās darbavietas izveidi. Par pieņemto lēmumu darba devēju NVA informēs rakstveidā.

Ja subsidētās darbavietas izveide tiks apstiprināta, NVA aicinās darba devēju mēneša laikā no komisijas lēmuma spēkā stāšanās dienas slēgt līgumu par subsidētās darbavietas izveidi. Darba devējam būs jāizvēlas atbilstošas mērķa grupas klients, veicot pretendentu atlasi ar NVA palīdzību vai savstarpēji vienojoties ar klientu.

Detalizētāka informācija par subsidēto darbavietu izveidi, nosacījumiem un dotāciju apmēriem pieejama NVA tīmekļvietnes sadaļā “Piedāvāju darbu” → “Subsidētas darbavietas”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.