No Latvijas čempionāta orientieristi atved deviņas medaļas

Septembris Latvijā orientieristiem, arī Smiltenes novada orientēšanās kluba “Azimuts” un Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) sportistiem sākās ar gada nopietnākajām sacensībām – Latvijas čempionātu vidējā distancē un stafetē.

Konkurence šajās sacensībās ir ļoti liela, tā bija arī šogad. Čempionātā piedalījās 667 dalībnieki, 30 no viņiem cīnījās par medaļām vīriešu elites grupā un 17 – sieviešu elites grupā, informē Latvijas Orientēšanās federācija.

Noteicošais – ātrums un precizitāte

Čempionāts notika Ventspils novadā, Miķeļbākas apkārtnē. OK “Azimuts” sportists Māris Stabiņš apvidu raksturo kā pārsvarā priežu mežu ar daudzām kāpām, purviņiem un vigām, gan ciņainām, gan purvainām. Skrienamība lielākoties vērtējama kā laba, izņemot purvus ar ciņiem.

Ceļu un taku šajā apvidū ir maz. Stafetes sacensībās daļa distances bija arī piejūras kāpu zonā.

Vīriešu elites grupā čempionātā OK “Azimuts”/Smiltenes BJSS pārstāvēja Ilgvars Caune, kurš izcīnīja 4. vietu. “Ilgvaram, kurš tikko bija atgriezies no Somijas, nācās aizstāvēt 2022. gadā izcīnīto vidējās distances čempiona titulu. Vēlreiz pierādījās teiciens, ka izcīnīt titulu ir vieglāk, nekā to aizstāvēt. Ilgvara pieļautā vairāk nekā minūtes kļūda uz pirmo kontrolpunktu šoreiz izbīdīja viņu no godalgoto trijnieka, kaut viņš finišēja tikai vienu sekundi aiz 3. vietas ieguvēja,” stāsta Māris Stabiņš.

Sieviešu elites grupā arī OK “Azimuts”/Smiltenes BJSS sportistei Sandrai Grosbergai nācās aizstāvēt pagājušajā gadā izcīnīto titulu. Arī viņa finišēja ceturtā, taču pie bronzas godalgas tomēr tika, jo 1. vietu izcīnīja Polijas sportiste, kura vidējā distancē pārstāvēja savu Lietuvas, nevis Latvijas klubu.

Latvijas čempionātā orientēšanās sportā vidējā distancē godalgas izcīnīja vēl vairāki OK “Azimuts”/Smiltenes BJSS sportisti.

S-20 grupā ir pat divas laureātes: 1. vietā – Agnese Jaunmuktāne, 3. vietā – Anda Jaunmuktāne.

Agnesei šī sezona ir izcila, viņa šogad jau izcīnīja zelta medaļu Latvijas čempionātā orientēšanās sportā garajā distancē sezonas sākumā.

Šajā čempionātā S20 grupas sportistēm 3,4 kilometrus garā distancē bija jāatrod 14 kontrolpunkti. Rezultātu noteica ātrums un precizitāte, piekrīt Agnese Jaunmuktāne.

“Ja nokļūdies, tad ir viss. Mums vairāk bija jāskrien pa purviem, kas, par laimi, nebija tik ļoti applūduši, bija sausi. Bet otrajā dienā, kad notika stafetes, tur jau bija dubļi un slapjš,” stāsta sportiste.

V-21A grupā uzvarēja Rubens Pāvils Šulcs, grupā S-45 – Ieva Godiņa. Savās grupās 2. vietu izcīnīja Liene Brūvele (S-35) un Aldis Lapiņš (V-70).

3. vietā V-45 grupā – Mārtiņš Godiņš un grupā V-20 – Austris Kalniņš.

Stafetes aizraujoši vērot, grūti skriet

Otrajā dienā stafešu sacensībās “Azimuta”/Smiltenes BJSS elites grupas komandas izcīnīja 4. vietu sieviešu konkurencē (komandā – Anda Jaunmuktāne, Agnese Jaunmuktāne un Sandra Grosberga), bet vīriešu konkurencē 7. vietu (Rubens Pāvils Šulcs, Uvis Sproģis un Austris Kalniņš).

V-145 grupā labāko četriniekā iekļuva pat divas OK “Azimuts”/Smiltenes BJSS komandas. 2. vietu izcīnīja komanda, kurā skrēja Raivis Kalniņš, Mārtiņš Godiņš un Otārs Putrālis, bet 4. vietu – “Māru komanda” (Māris Stabiņš, Māris Vabulnieks un Māris Zeiļuks). S-16 un V-14 grupās “Azimuts”/Smiltenes BJSS stafešu komandām – 7. vieta.

“Stafetēs pirmie punkti dalībniekus ieveda piejūras kāpā, kur ātrums ir liels. Pēc tam dalībnieki atgriezās purviņu un saliņu apvidū, kur precizitāte un veiksme ņēma priekšroku. Sekot stafetei līdzi bija aizraujoši, jo nekad nevarēja zināt, kas notiks nākamajā etapā, pat ja šķiet, ka atrāviens ir liels, to viegli pazaudēt, ja virziens uz kādu punktu ir bijis švaks. Tā notika ar vairākām komandām,” iespaidos dalās Māris Stabiņš.