Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Nīkulīgs augs prasa tādas pašas rūpes kā sasirdzis cilvēks

Braucot pa Rūpniecības ielu Apē, būs grūti nepamanīt ziedošu puķu dārzu, mežvīniem apaudzētu māju un lielas siltumnīcas, kas atšķiras no tradicionālajos dārziņos pierastā. Vietējie zina, ka tur saimnieko uzņēmīgā Vadoņu ģimene. Baiba ar vīru Intu tur rūpi par “Puķu mājas” siltumnīcām. Viņu dārzs atgādina tādu, par kādiem raksta dārzkopības žurnālos.

No agra pavasara līdz rudenim tur var iegādāties dažnedažādus stādus un grieztos ziedus, pušķus. Šobrīd sortimentā ir graudzāles, liektās helones, eiforbijas, vīgriežpelašķi, hostas, arābes, aubrietas, dažādas mētras, kā arī begonijas un leduspuķes, gunras, flokši, heihēras, dienziedes, visu jau nenosaukt, bet sortiments vasarā, protams, nav tik plašs kā pavasarī. Vēl priecē liliju, rožu un hortenziju ziedēšana, pavisam drīz būs laiks arī lizantēm, tad gladiolām un tuvāk rudens pusei uzvaras laurus plūks mārtiņrozes un krizantēmas.

Piecus gadus Baiba strādāja pašvaldībā (gan Apes, gan Smiltenes novados) par uzņēmējdarbības speciālisti. Bet šobrīd viņa ar visu sirdi un dvēseli ir pievērsusies savai sirdslietai – puķu audzēšanai un dārzkopībai. Lai gan pagaidām “Puķu mājai” vēl nav kolekcijas dārza titula, viss norāda uz to, ka ilgi līdz tādam, iespējams, nebūs jāgaida. No Baibas pieredzes un zināšanām ir daudz ko mācīties, jo viņa ne mirkli nav mierā, ik brīdi ir jaunas ieceres un plāni apgūt ko jaunu. Piemēram, šobrīd viņa mācās Jauno psiholoģiju centrā. Sarunā ar Baibu atklājas viņas daudzpusīgā personība un tas, ka, arī dzīvojot mazpilsētā, var piepildīt sapņus, ko aicina dvēsele. Viņa uzskata, ka, lai cilvēks būtu laimīgs un ar dzīvi apmierināts, viņam ir jādara darbs, kas ir viņa hobijs, un hobijs var būt darbs, uz darbu jāiet ar prieku.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.