Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

NEPLP lēmumu par “Doždj” licences anulēšanu LŽA uzskata par nesamērīgu

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) izsaka nožēlu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu anulēt apraides licenci telekanālam “Doždj” (“Дождь”/”TV Rain”) un uzskata, ka tas ir nesamērīgs iepretim pieļautajiem pārkāpumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LŽA uzskata, ka atļaujot “Doždj” turpināt darbu ar Latvijas licenci un rūpīgi sekojot ēterā pārraidītajam, bija iespējams panākt labāku rezultātu, nekā kanālu slēdzot. 

LŽA neapšauba, ka “Doždj” ir pārkāpis telekanālam izsniegtās licences noteikumus, ir demonstrējis ēterā grafisko karti, kas neatbilst demokrātiskās pasaules sapratnei par Ukrainas teritorijas nedalāmību, un ir paudis vēlmi atbalstīt Krievijas armijā mobilizētos kareivjus, kas nav pieņemami ne mums, ne Latvijas sabiedrībai kopumā.

Vienlaikus redzams, ka Latvijas sabiedrība nav tik vientiesīga, lai “Doždj” ieraudzītas kartes dēļ sāktu uzskatīt, ka Krima pieder Krievijai vai ka jāpalīdz agresora armijai. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāņem vērā, ka “Doždj” trūkst darba pieredzes Latvijā, nav izveidojusies izpratne par sabiedrisko domu un tās nozīmi demokrātiskā sabiedrībā. Tas telekanāla veidotājus neattaisno, bet nedaudz paskaidro notikušo. Būtiski arī izprast vidi, no kuras medijs nācis un kādos apstākļos bijis spiests pamest teroristisku valsti, pret kuras ideoloģiju iestājas, tāpat kā pret Putina režīmu iestājas Latvijas sabiedrība un arī žurnālisti. 

Šajā situācijā ar “Doždj” un citiem Krievijas žurnālistiem būtu bijis jāstrādā gan uzraugošajām institūcijām, gan Latvijas žurnālistu sabiedrībai, arī koleģiāli palīdzot izprast Latvijas un Eiropas vērtības, mediju neatkarības, tiesību un atbildības principus. 

“Doždj” gadījums var kalpot kā negatīvs precedents citiem medijiem, kas ir reģistrēti Latvijā, bet raida krievu valodā vai nodrošina saturu citu valodu un valstu auditorijām, atstājot negatīvas sekas arī uz Latvijas mediju vidi kopumā. Ja NEPLP rīcībā ir vairāk ziņu par to, kā “Doždj” apdraud Latvijas valsts un sabiedrisko drošību, nekā publiski izskanējis, LŽA aicina tās publiskot, jo slēgt mediju uz sabiedrībai nezināmas informācijas pamata ir tiešs vārda brīvības apdraudējums. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par nesamērīgu LŽA uzskata NEPLP lēmumu prasīt no Krievijas varas neatkarīga mediju kanāla bloķēšanu “YouTube” vai citu risinājumu tā nepieejamībai Latvijas teritorijā, ņemot vērā, ka vienlaikus gan šajā, gan citās sociālo tīklu platformās ir pieejams dažādu citu avotu radīts izteikti prokremlisks saturs, kura bloķēšanu Latvijas varasiestādes līdz šim nav pieprasījušas.

Kopsavelkot – “Doždj” ir smagi kļūdījies, nesaprotot, ka Latvija viennozīmīgi ir Ukrainas pusē un nekādi humāni aicinājumi atbalstīt krievu armijas jauniesauktos šeit nav ne pieņemami, ne pieļaujami, bet, atņemot kanālam licenci, mēs viņus iedzenam atpakaļ Kremļa definētajā krievu pasaulē. 

Informāciju sagatavoja: Latvijas Žurnālistu asociācijas valde

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.