Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ņems aizņēmumu Jāņukalnam

Arhitektūras ideju metu konkursā par Smiltenes Jāņukalna teritorijas apbūvi un labiekārtošanu uzvarēja darbs ar devīzi “SMM23”, kura autori ir pilnsabiedrība “ZGT”. PUBLICITĀTES MATERIĀLS

Smiltenes novada pašvaldība ņems aizņēmumu no Valsts kases projekta “Jāņukalna teritorijas apbūve un lab­iekārtošana Smiltenē” īstenošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā maijā notikušajā sēdē nolēmuši Smiltenes novada domes deputāti, lai uz priekšu virzītos process, kas piepildītu daudzu smilteniešu vēlmi atkal apmeklēt pasākumus Jāņukalna brīvdabas estrādē.

Daudzus desmitus gadu Jāņukalns Smiltenē bija cilvēku iecienīta vieta, kur vasarās skatīties koncertus un teātra izrādes, dejot zaļumballēs. Jau ilgāku laiku šī atpūtas vieta ir “iesaldēta” un tur nekas nenotiek, – skatuves konstrukcijas ir atzītas par bīstamām.

Domes sēdē nolemts ņemt ilgtermiņa aizņēmumu līdz 113 135 eiro apmērā no Valsts kases ar tās noteikto procentu likmi uz pieciem gadiem ar atlikto pamatsummas maksājumu līdz 2025. gada septembrim. Aizņēmuma atmaksu garantēs ar pašvaldības budžetu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizņēmums tiks izņemts šogad un 2025. gadā. Šogad pašvaldības budžetā paredzētais līdzfinansējums ir līdz 9982,50 eiro, 2025. gada budžetā – tāda pati summa.

Aizņēmums ir paredzēts projektēšanas darbu finansēšanai, informē Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks attīstības jautājumos Mārtiņš Ulāns.

Smiltenes novada pašvaldība 2023. gadā izsludināja arhitektūras ideju metu konkursu Jāņukalna teritorijas apbūvei un labiekārtošanai, kurus varētu ņemt par pamatu Jāņukalna būvprojekta izstrādei. Konkursā noteiktajā termiņā tika iesniegti deviņi attīstības piedāvājumi, tos izvērtēja pašvaldības apstiprināta žūrijas komisija. Tās vērtējumā par konkursa uzvarētāju kļuva darbs ar devīzi “SMM23”, kura autori ir pilnsabiedrība “ZGT” (Viktors Zarakovskis, Antons Gonda, Andris Tomsons).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mārtiņš Ulāns informē, ka pašlaik izvērtēšanā ir sarunu procedūra ar konkursa uzvarētāju. “Tiek izvērtēti projektētāja iesniegtie dokumenti. Tiklīdz būs lēmums un būs pieejams finansējums, tā attiecīgi pašvaldība noslēgs līgumu ar šo pretendentu par projektēšanu, un tas varētu notikt šovasar. Būvprojekta izstrādei ir dots viens gads. Paredzēts izprojektēt būvprojektu minimālā sastāvā visam objektam, bet tehnisko projektu – pirmajai kārtai jeb estrādes daļai. Tā arī būs daļa, ko pirmo realizēs,” skaidro Mārtiņš Ulāns.

Jāņukalnā papildus brīvdabas estrādei paredzēta arī Smiltenes mākslas un mūzikas skolas ēkas būvniecība.

SIF_MAF2024

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.