Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Negadījumā uz dzelzceļa sliedēm bojā iet vīrietis; policija atgādina par drošību dzelzceļa tuvumā

www.pexels.com

Lai neatkārtotos traģiski nelaimes gadījumi uz dzelzceļa sliedēm, Valsts policija atgādina par drošības padomiem, kas īpaši jāņem vērā pārvietojoties dzelzceļa sliežu tuvumā vai šķērsojot tās. Pats galvenais, šķērsojot dzelzceļa sliedes, ir pārliecināties par savu drošību un visu uzmanību pievērst dzelzceļam. Vakar Cēsu novadā, Liepas pagastā vīrietis pārvietojās pārāk tuvu dzelzceļa sliedēm, kā rezultātā viņu aizķēra vilciens. No gūtajām traumām vīrietis gāja bojā notikuma vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vakar, 12.februārī, ap pulksten 21.43 Cēsu novadā, Liepas pagastā negadījumā uz dzelzceļa sliedēm bojā gāja vīrietis. Sākotnējā informācija liecina, ka vīrietis gāja gar sliedēm tām ļoti tuvu, kā rezultātā vilciens aizķēra viņu. No gūtajām traumām vīrietis gāja bojā notikuma vietā. Par notikušo policijā sākts kriminālprocess un nozīmētas ekspertīzes.

Šādi notikumi vēlreiz un vēlreiz liek atgādināt par drošību, šķērsojot dzelzceļa sliedes. Tādēļ aicinām gan pieaugušos neaizmirst par drošību sliežu tuvumā, gan vecākiem regulāri ar savām atvasēm pārrunāt noteikumus atrodoties dzelzceļa tuvumā, it īpaši, ja ikdienas maršrutā ietilpst dzelzceļa sliežu šķērsošana vai pārvietošanās gar tām.

Būtiski, lai satiksmes dalībnieki apzinās, ka esot dzelzceļa tuvumā, visa uzmanība jāpievērš drošībai – obligāti jāizņem austiņas no ausīm, lai varētu dzirdēt apkārt notiekošo. Tāpat arī viedierīces jānoliek nost, lai varētu pilnu uzmanību pievērst drošam ceļam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat svarīgi ņemt vērā to, ka vilciena bremzēšanas ceļš ir daudz garāks, nekā vieglajām automašīnām, pat, ja vilciena mašīnists ir laikus pamanījis bīstamību uz dzelzceļa sliedēm, tas vēl nenozīmē, ka vilciens paspēs sabremzēt. Tādēļ pirms sliežu šķērsošanas ir jāpaskatās, vai to droši var darīt, vai pārbrauktuve nav slēgta, vai netuvojas vilciens. Tāpat visdrošāk to darīt tam paredzētās vietās.

Zane Vaskāne, Valsts policijas, Sabiedrisko attiecību nodaļas, vecākā speciāliste
(Vidzemes reģiona pārvaldes jautājumos)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.