Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Nedēļas nogalē daudzviet Latvijā norisināsies “Putnu dienas 2022”

Baltais gārnis. Foto: Tomass Ķerus

Sagaidot gājputnus, Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina piedalīties “Putnu dienās 2022”, kuras norisināsies šajā nedēļas nogalē, 2. un 3. aprīlī. Programmā dažādās vietās Latvijā paredzēti vairāk nekā trīsdesmit tematiski pasākumi, kuri norisināsies sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un citiem partneriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jau ir atlidojuši daudzi labi zināmi gājputni, piemēram, dzērves, lauku cīruļi, lielie ķīri, lauku baloži, arī baltais stārķis un baltā cielava ir manīti, tāpat arī lielais dumpis jau ir klāt. Atgriežoties vēsākam laikam, putni ir mazliet noklusuši, migrācija nedaudz ir pierimusi, bet vēl turpinām gaidīt mazos ērgļus, arī bezdelīgas, čurkstes. Tāpat arī gaidāms melnais stārķis. Tuvojoties Putnu dienām, pavasaris atkal sāks atgūt savas pozīcijas. Šajā nedēļas nogalē sola skaidru laiku bez nokrišņiem, tādēļ aicinām saģērbties siltāk un doties dabā vērot putnus,” stāsta “Putnu dienu 2022” koordinators ornitologs Andris Dekants.

Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina ne vien vērot putnus, bet arī ziņot par saviem novērojumiem, tā dodot savu ieguldījumu sabiedriskajā zinātnē un palīdzot ievākt datus tālākiem ornitoloģiskiem pētījumiem. Visus putnu sugu novērojumus ikviens aicināts reģistrēt dabas novērojumu portālā vai mobilajā lietotnē Dabasdati.lv.

Detalizēts pasākumu kalendārs pieejams šeit, savukārt pasākumu norises vietu karte šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai putnu vērošana sagādātu vairāk prieka, Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina izmantot brīvpieejā esošos materiālus, piemēram, noskatīties videopamācību “Ievads putnu vērošanā un atpazīšanā ar praktiskiem ornitologa Andra Dekanta ieteikumiem.

Vērtīgs papildinājums putnu vērotāju grāmatu plauktā būs šopavasar pirmo reizi latviešu valodā izdotā un ilustrācijām bagātā putnu vērošanas rokasgrāmata “Putnu noteicējs”, kuru klajā laidis uzņēmums “Jāņa sēta” sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību.

Savukārt jaunākajiem putnu vērotājiem brīvpieejā ir lejuplādējami tematiski materiāli “Mans pirmais putnu noteicējs” un “Mans pirmais ūdeņu putnu noteicējs”, ko sagatavojusi Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Putnu dienu 2022 organizatorisko darbu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Putnu dienas organizē un atbalsta Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Dabas aizsardzības pārvalde, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs, putnu māju ražotne “Simbaro”, veikals putnotājiem Motacilla.lv, maizes ceptuve “Lāči”, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs, Zinātnes un izglītības inovāciju centra Dabas māja Liepājā, atpūtas vieta “Remeši” Babītes ezera krastā, Lubāna mitrāja informācijas centrs, dabas draugu centrs “Dadzis”, Lendžu pagasta pārvalde, Ludzas Novadpētniecības muzejs, Latvijas Sarkanā krusta Krāslavas novada komiteja, Raiņa muzejs “Tadenava”, Vedam.lv, LOB Rīgas, Jūrmalas, Cēsu, Madonas, Litenes vietējās grupas un citi sadarbības partneri.

Par Latvijas Ornitoloģijas biedrību

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) ir lielākā dabas organizācija Latvijā, kura pateicoties vairāk nekā 800 biedriem, veic savvaļas putnu izpēti un tiecas saglabāt to dzīvotnes Latvijā, rūpējoties par dabas daudzveidību cilvēku un putnu labklājības vārdā. Par putnu daudzveidību iestājas kopš 1985. gada. Izdod vienīgo žurnālu par putniem latviešu valodā “Putni dabā”.  Ir starptautiskās putnu aizsardzības organizācijas “BirdLife International” pārstāvis Latvijā. Plašāk: www.lob.lv un Facebook.com/LOB.LV.

Informāciju sagatavoja: Kitija Balcare, Latvijas Ornitoloģijas biedrības komunikācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.