Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Nav pieredzes un specifisko zināšanu – deputāti “izšūpo” amata kandidāti

Foto: No personīgā arhīva

Norādot uz pieredzes trūkumu vadošā darbā un arī vismaz gadu ilgas darba pieredzes neesamību ar muzeja specifisku saistītā darbā, ceturtdien, 27. aprīlī, notikušajā Valkas novada pašvaldības domes sēdē deputāti balsojumā Valkas novadpētniecības muzeja direktores amatā neapstiprināja Karmenu Lazdiņu. Viņu uz apstiprināšanu šajā amatā virzīja ar konkursa komisijas lēmumu.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Valkas novadpētniecības muzeja direktora amatam virzām Karmenu Lazdiņu. Viņu uzklausījām šo pirmdien notikušajā apvienotās komisijas sēdē, kurā viņa atbildēja uz deputātu jautājumiem. Manā skatījumā atbildēja uz visiem uzdotajiem jautājumiem ļoti atbilstoši. Par viņas apstiprināšanu šajā amatā iestājās arī muzeja kolektīvs. Līdz ar to aicinu deputātus uzticēties konkursa komisijai un apstiprināt Karmenu Lazdiņu šajā amatā.

Komisija ļoti godprātīgi veica savu pienākumu. Tiešām mēs rūpīgi uzklausījām visus pretendentus. Komisija vienprātīgi nolēma, ka Karmena ir labākā pretendente no tiem, kuri bija pieteikušies uz šo amatu. Domāju, ka arī pazīme, ka muzeja kolektīvs akceptē to, ka Karmenai nav šīs pieredzes un specifisko zināšanu, ir vien vēlme, griba un redzējums par to, kā muzejam tālāk attīstīties, padarīt to pievilcīgāku un interesantāku sabiedrībai, īpaši jauniem cilvēkiem, mums būtu jāņem vērā,” uzsver Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Pirms balsojuma deputāts Vilmārs Vesingi, kurš pašlaik domē darbojas kā neatkarīgais deputāts, savos izteikumos norādīja: “Būtībā apstiprinām kandidātu bez vadības un muzeja darba pieredzes.  Mēģināju ļoti uzklausīt muzeja darbinieku argumentus, kāpēc viņi vēlas tieši šo kandidatūru direktores amatā. Taču man neradās pārliecība, ka cilvēks bez jebkādas pieredzes ar muzeja lietām saistītā darbā būtu gatavs uzreiz vadīt šādu iestādi.” Pēc šīs runas domes sēdē V. Vesingi aicināja neatbalstīt K. Lazdiņas apstiprināšanu muzeja direktores amatā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt pozīcijas deputāte Unda Ozoliņa uzsvēra: “Uzskatu, ka konkursa komisija šo kandidatūru ir izvērtējusi. Arī muzeja darbinieki atbalsta šo kandidatūru. Turklāt jaunajai muzeja direktorei būs pārbaudes laiks – trīs mēneši. Katram cilvēkam kādreiz ir pirmā reize, kad viņš iekāpj vadītāja kurpēs. To saku pati no savas pieredzes, kad pirms daudziem gadiem mani izvēlēja par Latvijas – Igaunijas institūta direktori, man arī nebija vadītājas pieredzes. Manas vadīšanas laikā institūts darbojās ļoti labi.”

Atbildot uz U. Ozoliņas teikto, V. Vesingi atzina: “Piekrītu, ka vadības pieredze nav primārais, lai ieņemtu šo amatu. Ar kaut ko ir jāsāk. Unda, tevis minētā piemērā tu jau biji strādājusi ar institūtu saistītā nozarē. Šai kandidatūrai nav arī šādas pieredzes. Ja viņa būtu kaut gadu nostrādājusi muzejā, uzkrājusi pieredzi un izpratni, kā muzejs darbojas, es teiktu – jā, jo gados jaunam cilvēkam ir jādod iespēja. Man nebūtu pilnīgi nekādu iebildumu, bet šajā gadījumā saku nē.”

Dodot vārdu pašai K. Lazdiņai, viņa savos izteikumos norādīja: “Viss, kas man bija sakāms, pateicu jau pirmdien. Ja jums ir tik lielas pretenzijas pret manu kandidatūru, tad, lūdzu, uzklausiet muzeja darbiniekus.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diemžēl muzeja kolektīvam sēdē vārds netika dots.

Šajā balsojumā atturējās opozīcijas līderis Viesturs Zariņš, kurš sēdei bija pieslēdzies attālināti. Pēc sēdes “Ziemeļlatvija” lūdza V. Zariņa viedokli. Viņš skaidro: “Uzskatu, ka muzejs nav tā iestāde, kur darba pieredzei būtu tik būtiska nozīme. Kā piemēru varu minēt Valkas novada Centrālās bibliotēkas direktori Līgu Teteri. Viņa strādā ļoti labi. Uzskatu, ka Karmenai Lazdiņai varēja dot iespēju trīs mēnešus pierādīt sevi vadītājas amatā. Mums nav opozīcijai disciplīnas, bet kaut kādā veidā jau ir jāatbalsta savi deputāti. Diemžēl man nu nekādi neizdevās viņus pārliecināt atbalstīt šo kandidatūru.”

“Ziemeļlatvija” noskaidroja, ka par to, kas sekos tālāk, spriedīs piektdien, 28. aprīlī.  Turpināsim sniegt informāciju, kas saistīta ar kaislībām ap muzeja direktora amatu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.