Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“Naukšēnu” darbiniekiem būs jāmeklē jaunas darba vietas

Foto: naukseni.lv

Līdz ar valdības lēmumu likvidēt sociālās korekcijas izglītības iestādi “Naukšēni” 1.oktobrī, iestādes darbiniekiem nāksies meklēt jaunas darba vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patlaban izglītības iestādē strādā 29 darbinieki, no tiem 15 pedagoģiskie un 14 tehniskie. IZM norādīja, ka daļa no 15 pedagoģiskajiem darbiniekiem ir tādi, kas strādāja ar mazu slodzi – 0,2 vai 0,4 slodzes -, piemēram, interešu izglītības skolotāji.

IZM izstrādātais rīkojuma projekts, ko ceturtdien atbalstīja valdībā, paredz, ka no likvidējamās sociālās korekcijas izglītības iestādes “Naukšēni” 29 amata vietām piecas tiks pārdalītas Tieslietu ministrijai jeb Valsts probācijas dienestam likumā “Par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu bērniem” noteiktā jaunā audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa – probācijas novērošana – izpildei. Savukārt pārējas iestādes amata vietas tiks pārdalītas citām IZM resora iestādēm.

Ņemot vērā trūkstošo pedagogu skaitu izglītības iestādēs, vakanču netrūkst, līdz ar to sociālās korekcijas iestādes darbinieki bez darba nepaliks, pārliecināta ministrija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar IZM datiem uz 25.maiju sociālās korekcijas izglītības iestādē “Naukšēni” bija reģistrēti 16 audzēkņi.

Līdz ar to paredzēts, ka pašvaldībām attiecībā uz tiem bērniem, kuriem audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa izpilde tiks pārtraukta, būs jāiekārto profilakses lieta un jāizstrādā uzvedības sociālās korekcijas programma. Šim mērķim tiks pieaicināts Valsts probācijas dienests, bāriņtiesa un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, nodrošinot regulāru starpinstitucionālo sadarbību likumpārkāpumu profilakses pasākumu plānošanai.

Pagājušajā gadā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas īstenotās pārbaudes laikā “Naukšēnos” tika konstatēta virkne pārkāpumu un nepilnību iestādes darbā. 2021.gada novembrī IZM izveidoja starpinstitucionālu darba grupu, kura izstrādāja grozījumus normatīvajos aktos, kas noteica atšķirīgu bērnu vērtēšanas kārtību, elastīgāku reaģēšanas veidu uz bērna uzvedību, paredzot gan sodus par pārkāpumiem, gan pamudinājumus par atbalstāmu uzvedību un iesaisti, precizē pārmeklēšanas un izolēšanas gadījumus, apmeklētāju un pienesumu pieņemšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt ceturtdien valdība atbalstīja IZM rīkojumu likvidēt 1.oktobrī sociālās korekcijas izglītības iestādi “Naukšēni”.

Plānots, ka līdz 2024.gada 31.decembrim, sadarbojoties atbildīgajām iestādēm, tiks veikta sociālās korekcijas izglītības iestādes institūta reforma un sociālās korekcijas satura reforma. Tās gaitā konceptuāli nepieciešams izvērtēt arī jautājumu par atsevišķa sociālās korekcijas izglītības iestādes institūta nepieciešamību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.