Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Naudas taupīšanas nolūkos rosina informēt par savu e-pasta adresi

Valkas novada Grāmatvedības un finanšu nodaļas vadītāja Ilze Grandava aprēķinājusi, ka katru gadu pašvaldība tērē vairāk nekā divus tūkstošus eiro, lai nosūtītu rēķinus klientiem pa pastu. Foto: Inga Karpova

Līdz šim Valkas novada pašvaldība izrakstīto rēķinu par sniegto pakalpojumu apmaksu sūtīšanai tērēja vairāk nekā divus tūkstošus eiro gadā. Pašvaldības deputāti nolēma atbalstīt un apstiprināt Grāmatvedības un finanšu nodaļas ierosinājumu, kas paredz, ka turpmāk par rēķinu nosūtīšanu pa pastu klientam būs jāsedz pasta izdevumi 1,50 eiro (ar pievienotās vērtības nodokli) apmērā (izņemot paziņojumam par nekustamā īpašuma nodokli).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šo jautājumu vispirms izskatīja 2021. gada 11. novembra Finanšu komitejas sēdē, bet gala lēmumu deputāti pieņēma 25. novembra sēdē.

Novada pašvaldības Grāmatvedības un finanšu nodaļas vadītāja Ilze Grandava informē, ka tiek regulāri izrakstīti un pa pastu nosūtīti rēķini, piemēram, par  ūdens un kanalizācijas pakalpojumu sniegšanu, par  pašvaldības transporta izmantošanu un par zemes nomu. 

Janvāra sākumā novada pašvaldība savā interneta vietnē www.valka.lv publicējusi aicinājumu iedzīvotājiem, kuri katru gadu nekustamā īpašuma nodokļa aprēķinu joprojām saņem pa pastu, rast iespēju reģistrēt savu e-pastu portālā epakalpojumi.lv vai iesniegt iesniegumu pašvaldībā. Iesnieguma forma ir pieejama arī www.valka.lv.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības Nekustamā īpašuma nodokļa administratore Daira Zalužinska “Ziemeļlatvijai” skaidro, ka diemžēl pagaidām iedzīvotāju atsaucība ir diezgan vāja. Viņa uzsver, ka e-pasta adreses iesūtīšana pašvaldībai nav obligāts pienākums, jo daudziem iedzīvotājiem – īpaši vecāka gadagājuma cilvēkiem – nemaz nav savas e-pasta adreses. Līdz ar to pašvaldības reizi gadā pa pastu sūtītajam paziņojumam par nekustamā īpašuma nodokļa apmēru un samaksu netiks piemērota maksa – 1,50 eiro – par pasta izdevumiem, bet gadījumā, ja pašvaldībai būs jānosūta brīdinājums par nenokārtotajām saistībām, tad šī maksa gan tiks piemērota. D. Zalužinska skaidro, ka tāda ir iecere, ka brīdinājumu nosūtīšanai pasta izdevumi būs jāsedz pašiem iedzīvotājiem.

Savukārt tie iedzīvotāji, kuri būs pašvaldību informējušu par savu elektronisko pasta adresi, paziņojumus par rēķiniem, tostarp nekustamā īpašuma nodokli, saņems savā e-pastā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.