Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Nākamajā nedēļā uz bibliotēkām varēs doties pēc piedzīvojumiem

Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas bibliotekāres Sanita Lārmane (no kreisās) un Zane Indriksone Bibliotēku nedēļā pusaudžiem piedāvās bibliotēkās neierastu lietu – mācīs, kā no pārtikas produktiem pagatavot skrubīšus pēdām un pie viena aicinās aplūkot grāmatu izstādi par veselīgu dzīvesveidu. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

Pēc Latvijas Bibliotekāru biedrības ierosinājuma ik gadu aprīlī valstī tiek rīkota Latvijas Bibliotēku nedēļa. Šogad Bibliotēku nedēļa notiks no 22. līdz 28. aprīlim ar vadmotīvu “Bibliotēkas un lasīšana”, tajā aktīvi piedalīsies arī Smiltenes novada bibliotēkas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novadā maziem un lieliem lasītājiem bibliotekāres piedāvās daudzveidīgu pasākumu programmu, lai ne tikai veicinātu lasīšanu, bet arī savus apmeklētājus iepriecinātu, izklaidētu un izglītotu.

Smiltenē bibliotēka apmeklētājus vēl neuzņems

Publiskus pasākumus šogad nepiedāvās vienīgi Smiltenes bibliotēka. Jau rakstījām, ka no 11. marta šī pašvaldības iestāde apmeklētājiem uz laiku ir slēgta saistībā ar pārcelšanos uz pagaidu telpām – uz Smiltenes vidusskolas dienesta viesnīcu Dakteru ielā 27 blakus vidusskolas ēkai, jo telpām Baznīcas laukumā tika uzteikts nomas līgums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To, kad bibliotēka atsāks darbu jaunajā mājvietā Dakteru ielā, Smiltenes novada bibliotēkas vadītāja Inta Mežule šobrīd konkrēti nevar pateikt. “Cilvēki zvana, interesējas, bet pašlaik pro­gnozes ir ļoti vispārīgas. Iespējams, varēsim atsākt darbu pēc maija svētkiem. Šobrīd jau ir ieliktas durvis, ko mēs ļoti gaidījām, lai norobežotu apmeklētāju plūsmu. Šonedēļ pabeigsim sakārtot grāmatu krājumu, tas jau ir salikts plauktos. Atliek sakārtot žurnālus un izlikt norādes,” piebilst Inta Mežule.

Taču arī Smiltenes bibliotēkas kolektīvs Bibliotēku nedēļā malā nestāvēs. Pirmdien, 22. aprīlī, bibliotekāres dosies ciemos uz tuvējo Smiltenes novada pašvaldības daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru “Īve”, lai tā klientus iepazīstinātu ar bibliotēkas sniegtajām iespējām un saprastu sadarbības iespējas. Savukārt 25. aprīlī ir ieplānota bibliotekāru talka Smiltenes bibliotēkas pirmā vadītāja Artūra Vildiņa kapavietas sakopšanā.

Būs spa diena, stādu maiņa un citi piedzīvojumi

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudzi pasākumi Bibliotēku nedēļā Smiltenes novadā ir paredzēti bērniem un pusaudžiem. Piemēram, Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa trešdien, 24. aprīlī, no pulksten 14 aicina pusaudžus un jauniešus (vēlams vecumā no 12 gadiem) uz spa dienu bibliotēkā. Viņiem būs iespēja pašiem izgatavot skrubīti pēdām, neko par to nemaksājot. Ideja radās Smiltenes bibliotēkas vecākajai bibliotekārei Sanitai Lārmanei.

“Tā ir pašas pieredze, jo mājās tāds skrubītis jau tiek taisīts. Izdomājām Bibliotēku nedēļā piedāvāt ko neparastu un varbūt arī šādi pusaudžus rosināt atnākt uz bibliotēku. Pēdu skrubīšus gatavosim no dabīgām sastāvdaļām: sasmalcinātām auzu pārslām, medus no manas kolēģes Zanes saimniecības, brūnā cukura, maltas kafijas, vīnogu kauliņu eļļas. Katrs radošās darbnīcas dalībnieks varēs izvēlēties sev tīkamās sastāvdaļas, izmantot tās visas vai tikai dažas,” stāsta Sanita Lārmane. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ bibliotēka aicina interesentus pieteikties, zvanot uz tālruni 20047831 vai rakstot uz bernubiblioteka@smiltenesnovads.lv. Savukārt izstādē būs izliktas grāmatas par cilvēka ķermeni un veselību, tostarp – kā rūpēties par savu ādu.

Gan Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā, gan Palsmanes bibliotēkā mazie lasītāji 26. aprīlī sarunā ar grāmatu blogeri Ievu Strazdiņu varēs uzzināt, kur rast lasītprieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt pieaugušos Palsmanes bibliotēka aicinās uz stādu bibliotēku, sākot no 22. aprīļa. “Tā būs iespēja apmainīties ar stādiem. Katrs varēs atnest no sava dārza to, kas viņam šķiet jauks un ar ko gribas dalīties, un vietā paņemt kaut ko no cita dārza. Stādu bibliotēka turpināsies, kamēr cilvēkiem būs interese,” stāsta Palsmanes pagasta bibliotēkas vadītāja Vingra Bērtiņa.

Bibliotēku nedēļā Palsmanes kultūras nama lielajā zālē blakus bibliotēkai arī varēs apskatīt izstādi “Pavasara uznāciens tērpos. Deju un koru kolektīvi Palsmanē jau no 1931. gada” – fotogrāfijas, tautas tērpus, ceļojumu suvenīrus, materiālus no Palsmanes bibliotēkas arhīva un jaunākus, no mūsdienām. Izstādi veidojusi Palsmanes kultūras nama un Palsmanes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīva “Cīrulis” vadītāja Aija Zeibote sadarbībā ar Palsmanes bibliotēku. Kora Palsmanē vairs, bet deju kolektīvs ir joprojām.

Uzziņai

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bibliotēku nedēļas pasākumu piedāvājums Smiltenes novadā:

Apes bibliotēkā

22.–23.04. akcija “Nezināmā grāmata”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

22.–26.04. plaukta izstāde “Grāmatas visām paaudzēm”

25.04. pulksten 16 literāri muzikāla tikšanās ar Dzintaru Tilaku un Āri Ziemeli “Cauri gadiem ar dziesmām un grāmatām”

Apes bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

22.–26.04. spēle “Iesaku Tev izlasīt!”

25.04. pulksten 11 tikšanās ar bērnu grāmatu autori Agnesi Vanagu

Bilskas bibliotēkā

22.–24.04. “Sagaidām pavasari” (izzinošas nodarbības un radošās darbnīcas ar Bilskas pirmsskolas izglītības grupiņām)

24.–30.04. pirmsskolas grupiņu audzēkņu radīto darbu izstāde “Pavasaris logā”

Blomes bibliotēkā

24.–25.04. kaligrāfijas nodarbības bērniem

Drustu bibliotēkā

22.04.–31.05. vietējo dzejnieku Dzejas galerija

Gaujienas bibliotēkā

22.–26.04. “Literārā kafejnīca” bērniem un jauniešiem sadarbībā ar Jauniešu centru

22.–26.04. akcija “Es iesaku izlasīt!”

Grundzāles bibliotēkā

23.04. pulksten 13 pasākums ikvienam interesentam “Gadsimta stāsti” (tikšanās ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Etnogrāfijas nodaļas vadītāju Sanitu Zvidru)

Launkalnes bibliotēkā

25.04. pulksten 11 tikšanās ar Līgatnes dabas taku zvērkopi Velgu Vītolu

Lobērģu bibliotēkā

22.–26.04. jauno grāmatu dienas

Palsmanes bibliotēkā

1.–26.04. izstāde kultūras nama lielajā zālē “Pavasara uznāciens tērpos. Deju un koru kolektīvi Palsmanē jau no 1931. gada”

No 22.04. stādu bibliotēka

26.04. pulksten 13 tikšanās 1.–3. klašu skolēniem ar grāmatu blogeri Ievu Strazdiņu nodarbībā par lasītprieka veicināšanu

Raunas bibliotēkā

22.–27.04. radošā mandalu krāsošana bērniem un pieaugušajiem

22.–27.04. orientēšanās spēle bibliotēkā “Grāmatu Caps!”

27.04. pulksten 10 pasaku rīts bērniem

Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā

15.–30.04. aktivitāte ģimenēm “Krāsu spēles dabā un literatūrā”

24.04. no pulksten 14 skrubīšu veidošanas radošā darbnīca

26.04. pulksten 11.30 tikšanās ar grāmatu blogeri Ievu Strazdiņu nodarbībā par lasītprieka veicināšanu

Trapenes bibliotēkā

22.–26.04. fotoizstāde “Kas notiek bibliotēkā”

24.04. pārsteiguma diena vietā, kur dzīvo grāmatas

26.04. grāmatu klubs, diskusija par grāmatu “Viss štokos, muterīt” (bērnības gadu piedzīvojumi)

Variņu bibliotēkā

22.–26.04. zīmēšanas konkurss “Piktulis”

25.04. pulksten 14 lasītāju klubiņa tikšanās

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.