Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mūžizglītību piedāvā “Senioru akadēmija”

Kad pirmajā nodarbībā Smiltenes novada senioriem tika vaicāts, kā saukt viņiem piedāvāto mūžizglītības nodarbību ciklu, ideja bija – “Senioru akadēmija”, stāsta šo nodarbību iniciatore Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Gunta Grigore (1. rindā ceturtā no kreisās). Foto: Gunta Grigore

Mācīties un iegūt jaunas zināšanas ir vērts visu mūžu, – ar šādu aicinājumu  Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvalde vērsusies pie Smiltenes novada senioriem, bez maksas piedāvājot nodarbību ciklu “Senioru akadēmija” sešu mēnešu garumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmā nodarbība “Cilvēka gara možums. Tā saglabāšanas un uzturēšanas iespējas” notika pirms nedēļas Smiltenes vidusskolas telpās. 

Lekcijas senioriem lasīja ārste pneimonoloģe Evija Livčāne un ārste naturopāte Lilita Kivleniece, abas ārstes pēc nodarbības pat uzkavējās, lai individuāli atbildētu uz daudzajiem jautājumiem, “Ziemeļlatviju” informē “Senioru akadēmijas” iniciatore, Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Gunta Grigore.

“Kad aktīvais darba mūžs ir aiz muguras, ir pienācis laiks nesteidzīgai dzīves skolai – Senioru akadēmijai. Tas nozīmē mācīties dzīvot lēnāk, izbaudot un izjūtot dzīves krāsainību un vienreizību sev tīkamās nodarbēs, patīkami kopā pavadot laiku ar sev līdzīgi domājošiem, daloties ar gadu gaitā uzkrāto pieredzi un gūstot personīgu gandarījumu par pašu procesu un jauniegūtām zināšanām,” “Senioru akadēmijas” nozīmīgumu uzsver Gunta Grigore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūžizglītības nodarbību ciklā senioriem tiks piedāvātas arī tādas tēmas kā datorprasmes ABC, viedtālruņa ABC, garīgā un emocionālā veselība un citas. Varēs iepazīt arī jaunas vietas, piemēram, pirmajā nodarbībā pēc senioru lūguma Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina “Senioru akadēmijas” dalībniekus iepazīstināja ar skolu un izrādīja tās telpas, savukārt vidusskolas pašpārvaldes jaunieši pastāstīja par savām aktivitātēm un atbildēja uz daudzajiem jautājumiem. “Seniori bija priecīgi, redzot, ka Smiltenes vidusskolā mācās tik aktīvi un zinoši jaunieši, kuri  aizrautīgi prot stāstīt par savu skolu,” iespaidos dalās Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece.

Šobrīd apmācības Smiltenē uzsākusi viena grupa. Nākamā nodarbība notiks 24. janvārī.

Ir iecere “Senioru akadēmijas” nodarbības sarīkot arī Apē un Raunā. “Jau ir iestrādes ar Apes un Raunas pārvalžu, bibliotēku, kultūras namu un muzeju vadītājiem. Ideja ir atbalstīta, un, ja tā tiks akceptēta pašvaldības nākamā gada budžetā, tad šādas grupas 2023. gadā tiks organizētas arī Apē un Raunā. Arī tur dzīvo aktīvi seniori, kuri vēlas tādu apmācības ciklu. Esmu gandarīta, ka mūsu novadā ir aktīvi seniori, kuri vēlas mācīties visa mūža garumā,” piebilst Gunta Grigore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja kādam senioram ir interese par “Senioru akadēmiju” un vēlme apmeklēt tās nodarbības, Gunta Grigore aicina sazināties ar viņu, zvanot uz tālruni 25441976.

VIEDOKĻI

“Senioru akadēmijas” dalībnieces:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gunta  Grinberga (Smiltene):

– Tā ir ļoti brīnišķīga ideja. Cilvēkiem, kuru darba gaitas ir beigušās un kuri ir aizgājuši pelnītā pensijā, tā ir vēl viena vieta socializācijai. Mēs arī apgūstam dažādas prasmes, kas tagad varbūt ir nedaudz pazudušas, uzzinām jaunu informāciju. Piemēram, pirmā nodarbība bija par vitamīniem, uzturu, sociālo un medicīnisko rehabilitāciju.

Rita Bormane (Smiltene):

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Esmu sajūsmā! Ideja ir lieliska. Mēs, seniori, iznākam ārā no mājām, apmaināmies ar domām. Organizatori un citi šajā nodarbību ciklā iesaistītie izturas pret mūsu vecuma cilvēkiem ar lielu pietāti, kas mums arī ir vajadzīgs. Mūs neuzskata par nastu, jo mēs tāda neesam. Atliek novēlēt, kaut vairāk cilvēkiem, ne tikai vienai grupai, būtu iespēja apmeklēt “Senioru akadēmiju”, turklāt nodarbības varēja notikt biežāk. Seniori ir jādabū ārā no mājām.

Inese Lazdiņa (Launkalnes pagasts):

– Vērtēju kā ļoti labu piedāvājumu. Manā gadījumā tā tumšajos ziemas vakaros ir izraušanās no ikdienas, no mājas. Pēc lekcijām ir viela pārdomām. Mūsdienās viss strauji attīstās – gan tehnoloģijas, gan pētījumi saistībā ar veselību, tāpēc ir jāmācās visa mūža garumā. Iesaku arī citiem senioriem, ja ir iespēja, pieteikties nodarbībām, jo tas ir tā vērts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.