Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mūzikas namā “Ozolu skola” atklāta Ilzes Raudiņas gleznu izstāde

Foto: Ingūna Johansone

Zvārtavas gleznainajā mierā, kur, pateicoties komponistam Jānim Lūsēnam un flautistei Evijai Mundeciemai, atdzimusi vēsturiskā Ozolu skola, mūzikas dimensijai piepulcējusies māksla. Sestdien daudzu atbalstītāju pulkā J. Lūsēna mūzikas namā atklāta gleznotājas Ilzes Raudiņas gleznu izstāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā tur mājos un radīs noskaņu sinerģijā ar tur valdošajām mūzikas skaņām līdz 31. oktobrim.

Šāds notikums J. Lūsēna mūzikas namā ir pirmoreiz, un izstādes iniciators, pateicoties arī dažām sakritībām, ir komponists pats. Izstādes nosaukums ir „Spanda”. Tas nozīmē – pulsējoša, izstarojoša enerģija, kas nāk no Augstākās Apziņas. Kā teikts anotācijā, izstādes veidošanas pamatideja ir skaņu sapludināt ar vizuālo baudījumu. Dziesmā dzeja savienojas ar mūziku, izstādē mūzika savienojas ar glezniecību, piedāvājot skatītājam, klausītājam sajust nesteidzīgi kā meditāciju.

Mākslinieces saknes ir Līgatnē, mācījusies Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā, Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas skolā, Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi bakalaura un maģistra grādus. Izstādēs piedalās kopš 1992. gada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mājas saimnieks Jānis Lūsēns par Ilzes darbiem saka tā: “Ilzes gleznas ir augsts profesionāls līmenis. Mani ievelk smalkas detaļas, kas tapušas, ilgi strādājot pie katra darba. Viss ir pārdomāti.”

Ozolu skolā izstādītas 32 Ilzes Raudiņas gleznas eļļas tehnikā. Tas paviršākam vērotājam varētu būt pārsteigums, jo ir priekšstats, ka eļļas gleznojumi ir biezi, turpretī Ilzei – smalki izstrādāti un plāni. Lūdzot raksturot savu stilu, Ilze atklāj, ka ir, kā mēdz teikt, „viss nāk no iekšām”, bet mākslas vēsturniece nodēvējusi to par simbolismu. Ilzei pašai šķiet, ka ir sirreāliste, jo darbos savijas kaut kas reāls ar kaut ko nereālu.

Visi, kas vēlas apskatīt I. Raudiņas gleznas ar vai bez Jāņa Lūsēna Skaņu laukiem, lūgti iepriekš sazināties ar Ozolu skolas saimniekiem, lai vienotos par ierašanos. Kā zināms, mākslinieki mēdz uzstāties daudzviet Latvijā un ne katru brīdi nama durvis būs atvērtas. Tālrunis – 29148787.

Vairāk par izstādi un Ozolu skolu lasiet laikrakstā „Ziemeļlatvija” otrdien.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.