Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Muzeju nakts pasākumi Valkā – diskotēkas noskaņās

Valkas novadpētniecības muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Ligita Drubiņa aicina šo sestdien Valkā, Seminara ielas 27A pagalmā, apmeklēt Pētera Vaivoda vadīto diskotēku. Foto: Inga Karpova

Šo sestdien, 14. maijā, Latvijas muzeji un citas sabiedrisko dzīvi veidojošas iestādes jau astoņpadsmito gadu iesaistīsies starptautiskajā Muzeju nakts akcijā, un apmeklētājus visā Latvijā aicinās piedalīties īpašajās Muzeju nakts norisēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Muzeja nakts pasākumus  Valkas novadpētniecības muzejs pirmo reizi organizēs abās muzeja ēkās Rīgas ielā 64 un muzeja krātuvē Semināra ielā 27A (bijušajā sporta skolas ēkā).

Valkā daudzveidīgie pasākumi – vairākas izstādes, projekcijas, diskotēka, konkurss un radošās darbnīcas ‒ notiks no pulksten 19 līdz pat 1 naktī. Valkas novadpētniecības muzeja  pedagoģe Viktorija Maļukova stāsta, ka Muzeju nakts pasākumus aicināti apmeklēt arī kaimiņpilsētas Valgas iedzīvotāji. Proti, Valgas muzeja speciālists vadīs tematisko ekskursiju igauņu valodā. V. Maļukova skaidro, ka šogad Latvijā Muzeju nakts pasākumi notiek 14. maijā, bet Igaunijā nedēļu vēlāk – 21. maijā. Līdz ar to šo sestdien muzejā notiks pasākums igauņu valodā, bet nākamajā sestdienā Valkas novadpētniecības muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Ligita Drubiņa vadīs tematisko ekskursiju Valgas pilsētas muzejā.

Lai piedalītos konkursā “Esi vērīgs, ieskaties!”, apmeklētājiem būs uzmanīgi jāvēro notiekošais abās muzeja ēkās, kā arī jāveic dažādi uzdevumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” interesējās, vai Muzeju naktī varēs iestiprināties ar tradicionālo uz ugunskura vārīto zupu, V. Maļukova saka: “Pirms pasākuma to neatklāsim, lai tas paliek noslēpumā. Cilvēki atnāks un tad redzēs, vai būs zupa vai kāds cits pārsteigums.”

Viena no šīs Muzeja nakts interesantās un plašās programmas “rozīnītēm” ir diskotēka astoņdesmito gadu mūzikas noskaņās, kuru vadīs savulaik tuvā un tālā apkārtnē populārais dīdžejs valcēnietis Pēteris Vaivods.  L. Drubiņa stāsta, ka diskotēka notiks Semināra ielas 27A pagalmā uz deju grīdas, kur visi divu stundu garumā varēs no sirds izdejoties.

UZZIŅAI

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Muzeju nakts pasākumu norise Valkas novadpētniecības muzejā sestdien, 14. maijā

Rīgas ielā 64:

 • pulksten 19 – tematiskā ekskursija “Caur laikiem…” igauņu valodā (vadīs Valgas muzeja speciālists),
 • pulksten 22 – konkursa “Esi vērīgs, ieskaties!” apbalvošana,
 • no pulksten 19 līdz 01 – Valkas novada mākslinieku darbu izstādes “Turpinājums” apskate,
 • no pulksten 19 līdz 01 – projekcija “Valkas novada diskotēkas 1977–1990”,
 • no pulksten 19 līdz 21.40 – konkurss “Esi vērīgs, ieskaties!”,
 • no pulksten 19 līdz 22 – radošā darbnīca “Maskēšanās tīkla pīšana”,
 • no pulksten 19 līdz 22 – izzinošas spēles par Valku.

Semināra ielā 27A:

 • no pulksten 20 līdz 22 – diskotēka “Lecam pa vecam” kopā ar dīdžeju Pēteri Vaivodu. Priekšnesumu sniegs Valkas novada bērnu un jauniešu centra “Mice” karsējmeitenes (vadītāja Alise Matuka),
 • no pulksten 19 līdz 01 – izstāde “Valkas novada diskotēkas. 1977–1990),
 • no pulksten 19 līdz 01 – projekcija “Valkas novada diskotēkas. 1977–1990”,
 • no pulksten 19 līdz 01 – izstāde “Padomju okupācijas laika sadzīves priekšmeti” no Valkas novadpētniecības muzeja krājuma,
 • no pulksten 19 līdz 01 – muzeja krājuma priekšmetu izstāde “Jauniegu­vumi”,
 • no pulksten 19 līdz 22 – konkurss “Esi vērīgs, ieskaties!”,
 • no pulksten 19 līdz 23 – radošā darbnīca “Piekariņu izgatavošana” (vada Daiga Soloveiko-Lazdiņa).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.