Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Muzeju nakts “odziņas” – īsta 80. gadu diskotēka un muzeju krājuma apskate

Aizvadītajā sestdienā Valkas novadpētniecības muzejs apmeklētājus pārsteidza ar pirmo reizi publiski atvērto ēku Semināra ielā 27A, kur glabājas muzeja krājums, un diskotēku “Lecam pa vecam!” 80. gadu mūzikas stilā.

Lai arī dažādas aktivitātes notika ne tikai Semināra ielā, bet arī muzeja galvenajā ēkā Rīgas ielā 64, tomēr vairāk apmeklētāju pulcējās tieši Semināra ielā. Tas arī saprotams, jo te bija apskatāmas trīs ļoti interesantas izstādes “Padomju okupācijas laika sadzīves priekšmeti”, muzeja krājuma priekšmetu izstāde “Jaunieguvumi” un “Valkas novada diskotēkas 1977–1990”. Valcēniete Anta Sausā (dzimusi Dukure) 17 gadu vecumā uzsāka dejot deju grupā, kas uzstājās kopā ar tolaik populārajiem dīdžejiem, tostarp arī Pēteri Vaivodu.

“Es atceros šo laiku ar vispatīkamākajām sajūtām. Braucām arī izbraukumos kopā ar diskotēku. Kā visiem patika! Valkas diskotēkai bija īpašas gaismas, prožektori un vēl meiteņu deju grupa. Viss bija īpašs! Visur mūs uzņēma ar ovācijām, īpaši Latgales pusē. Pēc vidusskolas beigšanas iestājos augstskolā, piedzima bērni un tad jau ar to visa dejošana beidzās,” stāsta Anta. Jāteic, ka šī bija īpaša diena tā laika vietējām zvaigznēm – Pēterim Vaivodam un Jānim Garozam. Lai arī vīriem jau sirmas galvas, tomēr visu diskotēkas laiku viņi abi laimīgi smaidīja un dzīvoja līdzi notiekošajam. P. Vaivods stāsta, ka ideja par diskotēku pieder muzeja darbiniecei Ligitai Drubiņai.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.