Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mūžam jauna un mainīga, mana Valka, tu audz!

Arī mūsdienām tik piemērots virsraksts rotā laikraksta “Ziemeļlatvija” priekšteča ‒ Latvijas komunistiskās partijas Valkas rajona komitejas un Valkas rajona tautas deputātu padomes laikraksta “Darba Karogs” 1984. gada 21. septembra numura pirmo lapu. Šīs nedēļas jubilāre – robežpilsēta Valka – šādu raksturojumu izpelnījusies pirms gandrīz 40 gadiem, kad Valka un Valga tam laikam tik vērienīgi atzīmēja 400 gadu jubileju.
Savukārt šīs nedēļas nogalē svinēsim dvīņu pilsētu Valkas un Valgas 440. dzimšanas dienu. Svētku pasākumi notiks abās robežas pusēs – gan Valkā, gan Valgā. Tas jau ir pats par sevi saprotams, ka abas dvīņu pilsētas vieno ne tikai sadarbība vairākās jomās, bet arī kopīga svētku svinēšana.
Vietējie pie tā jau pieraduši, bet iebraucējiem un pilsētu viesiem tas šķiet pat eksotiski. Tāpat kā vietējo teiktais: “Jāaiziet uz Igauniju pēc kafijas un piena!” Daudzos tas raisa jautājumu: “Kā var aiziet uz Igauniju?” Dzīvojot Valkā, var!
Aizdomājoties par savu vietu šajā pierobežas pilsētā, joprojām neesmu tikusi skaidrībā, kāpēc liktenim labpatikās, ka esmu šeit nodzīvojusi visu savu līdzšinējo apzinīgo dzīves periodu. Taču šajos ilgajos gados Valka kļuvusi par mājām un sirdij tuvu un mīļu vietu. Manas pirmās tikšanās ar Valku bija vēl skolas laikā, mācoties Trikātas pamatskolā. Toreiz, padomju laikos, Trikāta atradās Valkas rajona teritorijā un Valka bija rajona centrs. Viena no tā laika atmiņām ir vecāku stāstītais par gatavošanos Valkas un Valgas 400 gadu jubilejas svinībām. Acīmredzot tas tolaik tiešām bija tāds notikums, par kuru runāja pat mājās. Tēvs stāstīja, ka tolaik kolhoza “Trikāta” strādnieki devušies palīgā valcēniešiem pilsētas sakopšanas darbos. Atceros arī stāstu par to, ka tolaik kolhoznieki uz tagadējās Rīgas ielas (tolaik Ļeņina ielas) pie mājām ar malkas apkuri jaukuši vecos un šķībos malkas šķūnīšus un vietā cēluši jaunus. To, ka vecāki nebija stāstījuši pasakas, atskārtu šonedēļ, apmeklējot interesanto novadpētniecības izstādi “Valkai ‒ 440. Atceroties pilsētas 400. dzimšanas dienu” Valkas novada Centrālajā bibliotēkā.
Pošoties Valkas un Valgas pilsētas svētkiem, kuros svinēs abu robežpilsētu 440. dzimšanas dienu, interesanti ir ielūkoties, kā pirms 40 gadiem gatavojās tolaik vērienīgām svinībām un kā tās atzīmēja. Iespējams, ka, izlasot šo rakstu, vēl kādam tas uzjundīs atmiņas par šiem notikumiem un radīsies vēlme aiziet apskatīties šo izstādi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.