Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

MTBO U23 čempionāta sprinta ieskaitē Smiltenē laurus plūc Austrijas un Šveices sportisti

FOTO: Agris Veckalniņš

Piektdien ar sprinta distanci Smiltenē, sporta kompleksa “Teperis” apvidū tika dots starts Pasaules kausa 2. posmam un U23 pasaules čempionātam MTB orientēšanās sportā. Uzvaras laurus PK ieskaitē saņēma Dānijas un Itālijas sportisti, augstākā vieta no Latvijas – 27. Andrim Sarksņam, savukārt U23 PČ ieskaitē ātrākais – ātrākie sportisti no Austrijas un Šveices.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensībās piedalās pasaules labākie MTB orientieristi no tādām valstīm kā Čehija, Somija, Vācija, Francija, Spānija, kā arī Jaunzēlandes sportisti. Uz starta līnijas PK un U23 PČ ieskaitē izgāja 110 sportisti, no kuriem 12 latvieši: 8 vīrieši un 4 sievietes. Augstākā vieta PK ieskaitē Andrim Sarksņam ar 27. vietu, kļūda trases izskaņā neļāva pacīnīties par augstāku pozīciju. Savukārt, sieviešu grupā labāko rezultātu, ieņemot 37. vietu – Dinai Zobenai.

Gunārs Ikaunieks, sacensību direktors: “Ja vakardienas treniņu laikā laikapstākļi nelutināja, un tāpat kā šorīt – lija, tad kādu laiku pirms pirmajiem startiem, pierimās un trases apvidus pat paspēja daļēji izžūt, kas no drošības viedokļa bija ļoti labi – jo sportisti trasē sasniedz lielu ātrumu, un slapji laikapstākļi varētu veicināt arī sportistu krišanu, u.c. iespējamās traumas. Esam no organizatoriskā viedokļa aizvadījuši veiksmīgu pirmo sacensību dienu, arī sportisti atzina, ka pilsētvides un parka kombinācija bija ļoti interesanta. Jau rīt sacensības turpinās ar garo distanci, kur elites grupas vīriem trasē jāmēro līdz pat 47 kilometriem.”

TOP3 vietas Pasaules kausa ieskaitē: Nikolīnei Splitorfai no Dānijas, Gabrielei Andrasiunienei no Lietuvas un Ruskai Saarelai no Somijas. Vīriešiem ātrākais izrādījās Fabiano Bettega no Itālijas, Jonas Maiselis no Lietuvas un Andre Haga no Somijas. Latvijas sportistiem: 27. Andris Sarksņa, 35. – Mārtiņš Linde, 42. – Aivis Zetmanis, 57. – Atis Heinols. Distanci nefinišēja Andris Jubelis. Starp sievietēm – 37. Dina Zobena, 44. – Aiga Strazdiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

TOP3 vietas U23 Pasaules čempionāta ieskaitē: Janai Hnilicai no Austrijas, Tildai Palmai no Zviedrijas, Selīnai Vellenreiterei no Šveices. Starp vīriem ātrākais šveicietis Noa Rieders, Albins Demarents Džolijs no Francijas un Flurins Šneiders no Šveices. Starp latviešiem – 16. – Mārtiņš Mežsargs, 19. – Ričards Bisenieks, 20. vieta – Imants Maļina. Starp sievietēm – Annija Ošāne 17. vietā, bet 18. – Adele Balanasa.

Sacensības norisinās trīs dažādās disciplīnās: sprintā, kur sportisti Smiltenē veic aptuveni 6-8 km, apmeklējot 23-30 kontrolpunktus; garajā distancē, kur uzvarētāji distancē pavada tuvu divām stundām un pieveic 40-47 km mežā; un jauktajā stafetē ar masu startu. Paralēli Pasaules kausa un U23 pasaules čempionāta ieskaitēm, visās distancēs norisinās arī publiskās sacensības, kur sacensību pirmajā dienā piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieki.

Smiltenes novada pašvaldība aicina novadniekus un pilsētas viesus izbaudīt sportisko nedēļas nogali, apmeklējot atklāšanas ceremoniju Vecajā parkā pie brīvdabas estrādes, vērojot startus un noslēguma ceremoniju sacensību centrā – sporta kompleksā “Teperis”. Rītdien, 6. jūlijā, sacensības no plkst. 10.00 starts tiek dots garajai distancei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumu organizē Starptautiskā Orientēšanās federācija, Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Smiltenes novada pašvaldību un orientēšanās klubu “Azimuts”. Papildu informācija: https://www.mtbo-wcup.lv

FOTO: Agris Veckalniņš
FOTO: Agris Veckalniņš
FOTO: Agris Veckalniņš

Gita Sauka, Sacensību sabiedrisko attiecību pārstāve

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.