Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Modernizē elektroapgādes tīklu Smiltenes ielās

Akciju sabiedrības “Sadales tīkls” investīciju objektos Smiltenē strādā apakšuzņēmējs SIA “Woltec”. Tā strādniekus iedzīvotāji slavē par rūpīgo attieksmi pret darbu. Foto: Sandra Pētersone

Smiltenē un vēl citviet Smiltenes novadā, piemēram, Grund­zāles pagastā un Apē, akciju sabiedrība “Sadales tīkls”, kas ir elektrotīkla uzturētāja un attīstītāja Latvijā, pašlaik veic elektrotīkla modernizācijas darbus vairākos objektos, gaisvadu elektrolīnijas nomainot pret kabeļlīnijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kabeļlīnijas tiek ieraktas zemē, tādēļ klimatiskie apstākļi tās praktiski neietekmē.

Iedzīvotāji uzteic būvnieku rūpīgo darbu

Attiecīgi sagaidāms, ka pēc darbu pabeigšanas apkaimē elektroapgādes kvalitāte kļūs vēl labāka,  norāda AS “Sadales tīkls” ārējās komunikācijas vadītāja Alīna Kozlovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elektrotīkla attīstības un modernizācijas darbus AS “Sadales tīkls” uzdevumā veic apakšuzņēmēji, ko elektrības sadales operators izraugās atklātā konkursā. Lielākajā daļā objektu Smiltenē strādā Valmieras uzņēmums SIA “Woltec”. Darbus lielākoties plānots pabeigt līdz šī gada beigām, atsevišķos objektos – 2023. gada pirmajā pusē.

Paralēli šiem darbiem tajos pašos objektos Smiltenē, kuros investīcijas iegulda AS “Sadales tīkls”, savus projektus īsteno Smiltenes novada pašvaldība. Būvdarbi notiks Blaumaņa, Ķiršu, Galdnieku, Klievu, Jaunajā, Bērzu un Zaķu ielās.

“Ņemot vērā to, ka uz AS “Sadales tīkls” balstiem atrodas pašvaldībai piederoši apgaismojuma ķermeņi, tad pašvaldība paralēli veic arī jaunu apgaismojuma tīklu izbūvi. Atbilstoši būvnormatīviem tiek izbūvēti jauni apgaismojuma tīkli un apgaismojuma balsti (laternu stabi),” informē  Smiltenes novada pašvaldības  Saimnieciskās darbības nodaļas vadītājs Ingars Veismanis. Arī šos darbus Smiltenē veic  SIA “Woltec”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenē šī uzņēmuma divas brigādes pēc AS “Sadales tīkls” pasūtījuma būvdarbus veic Dakteru ielā, Jaunajā ielā, Galdnieku ielā, Zaķu ielā, Bērzu ielā un Atmodas ielā.

Šī uzņēmuma  strādnieku darbu atzinīgi novērtē Jaunās ielas iedzīvotāja Anita Šmite. Viņa sazinājās ar “Ziemeļlatvijas” redakciju, lai publiski paustu pateicību SIA “Wol­tec” brigādei, kas strādā Jaunajā ielā.

“Retums, ka cilvēki tik rūpīgi dara savu darbu kā viņi. Strādā ļoti kārtīgi, pēc pabeigtā darba visu notīra, pat ar grābekli nogrābj tā, ka nevar redzēt nevienu rakumu vietu. Mēs, kaimiņi, jau spriedām, ka par tādu darbu viņiem jādod  medaļa,” uzņēmuma “Woltec” strādniekus uzteic Anita Šmite.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt AS “Sadales tīkls” teic paldies iedzīvotājiem par labajiem vārdiem.

Jaunajā ielā strādā  SIA “Woltec” Smiltenes brigāde: darbu vadītājs Uģis Prindulis, brigadieris Lauris Ļeļevs, montieris Andrejs Gudins un spectehnikas vadītājs Vilnis Zaļais.

“Apakšuzņēmēji, kuri strādā AS “Sadales tīkls” objektos Smiltenē, ir profesionāļi savā jomā, darbus izpilda rūpīgi pēc projekta. Viss process tiek kontrolēts, objektos tiek veikta būvuzraudzība,” informē AS “Sadales tīkls” Būvniecības kontroles nodaļas meistars smiltenietis Uldis Kalniņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skaitītājus “iznes” ārpus privātīpašumiem

Par būtisku ieguvumu no tā, ka Smiltenē tiek demontētas visas morāli un fiziski novecojušās, neestētiskās gaisvadu elektropārvades līnijas, Uldis Kalniņš nosauc ne tikai augstāku elektroapgādes kvalitāti, bet arī to, ka pēc būvdarbu pabeigšanas pilsētas tēls kļūs vizuāli pievilcīgāks, estētiskāks.

“Tas, ka kabeļlīnijas tiek ieraktas zemē, priecē. Ielās, kur tagad notiek būvdarbi, ir vienas no pēdējām gaisvadu līnijām Smiltenē. Atlikušas vien dažas “astītes” nomalēs, kas arī iekļautas investīciju objektu plānos un tiks  nomainītas,” piebilst Uldis Kalniņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl, gaisvadu elektrolīnijas nomainot pret kabeļlīnijām, būvdarbu izpildes zonā tiek uzstādīti jaunie, viedie elektroenerģijas skaitītāji, kas klientiem ir ērti lietošanā. Šo skaitītāju rādījumus var nolasīt attālināti internetā, – lai zinātu savu elektrības patēriņu, nav lieki jāskraida uz sadalnēm, lai katru mēnesi varētu ziņot par patēriņa rādījumiem, jo tas viss notiek automātiski.

Būtiski ir arī tas, ka, modernizējot elektroapgādes tīklu Smiltenē, skaitītāji tiek “iznesti” ārpus privātīpašumu teritorijām, līdz ar to atbildīgajiem speciālistiem, komunikāciju uzturētājiem  to apkalpošana ir vienkāršāka, nav jātraucē klients, piebilst SIA “Woltec” darbu vadītājs Uģis Prindulis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.