Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Modernie lauksaimnieki piesaistīti viedierīcēm, nevis govs astei

Foto: Evija Bērziņa, Baiba Vahere

13.decembrī Smiltenes tehnikumā viesojās A/S “Dimedium Latvija” valdes priekšsēdētājs Ansis Kuplis, lai ar izglītības iestādes direktoru Rolandu Aģi, direktora vietnieci Rudīti Grabovsku un veterinārmedicīnas mācību programmu nodaļas vadītāju Eviju Bērziņu pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas. A/S “Dimedium Latvija” nozares profesionāļu vidū populārs ar savu jauno projektu “Smart Farm” (tulk. no angļu val. gudrā ferma). Tā mērķis – ar inovatīviem un profesionāliem risinājumiem nodrošināt profesionālu servisu, palīdzot lopkopim nopelnīt vairāk, ātrāk un vieglāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A/S “Dimedium Latvija” pieder A/S “Dimedium Group” – vienam no  lielākajiem nozares pārstāvjiem Baltijā, kas nodarbojas ar veterināro zāļu un vakcīnu, lopkopības un augkopības produktu, kā arī mājdzīvnieku produktu vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību. Pareizi izvēlēta, kvalitatīva barība ir labākā investīcija mājdzīvnieka veselībā. Tāpēc zelta vērtē ir zināšanas, kā šādu barību izvēlēties. Tās noteikti noderēs arī Smiltenes tehnikuma audzēkņiem.

A/S “Dimedium” rūpējas, lai arī Latvijas lauksaimnieku ikdienā aizvien mērķtiecīgām ienāktu jaunākās pasaules vēsmas – jaunākās ganāmpulka vadības programmas, dažādi virtuālie risinājumi lauksaimnieku darba uzlabošanai visiem procesiem fermās, t.sk. piena ražošanas procesā. Programmatūra un mūsdienīgas testa un kontroles iekārtas, kas palīdz ātrāk pamanīt un novērst pamatiekārtu kļūdas. Piena lopkopības saimniecību vadības programma, kas ļauj visu diennakti pārraudzīt audzēšanu, ražošanas rādītājus, govju veselību.

Saimniecībās, kas aprīkotas ar jaunajām tehnoloģijām, vairs nepavisam nav tā, kā teica agrāk, ka lopkopības jomā strādājošie piesaistīti govs astei. Nē, viņi vairāk ir piesaistīti datoram vai viedierīcei, kurā var sekot līdzi visam svarīgākajam, kas attiecas uz ganāmpulka vadības sistēmām. Tiesa, lai strādātu ar minētajām iekārtām, nepieciešami izglītoti jaunie speciālisti, kuru vidū a/s “Dimedium Latvija” valdes priekšsēdētājs labprāt redzētu Smiltenes tehnikuma nākamos lopkopības tehniķus un veteriārārsta asistentus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ansis Kuplis, iepazīstoties ar Smiltenes tehnikuma materiālo bāzi lopkopības tehniķiem un veterinārārsta asistentiem, redzot skolas veterināro mazo dzīvnieku klīniku, kā vienu no iespējamām sadarbības formām minēja pedagogu un audzēkņu apmācību darbam ar jaunajām iekārtām, kuras mācību laikā varētu atvest uz tehnikumu. Ja viss notiks, kā iecerēts, skolas pedagogi varēs papildināt profesionālo pieredzi kopā ar A/S “Dimedium Latvia” speciālistiem uzņēmuma organizētajos izglītojošajos pasākumos Latvijā un ārzemēs. Savukārt nākamie lopkopības tehniķi un veterinārārsta asistenti kopā ar firmas pārstāvjiem varētu doties pie viņu sadarbības partneriem – Latvijas lopkopjiem, kuru saimniecībās jau izmanto jaunās tehnoloģijas.

Otra sadarbības joma – zinātniski pētnieciskie darbi. A/S “Dimedium Latvija” pārstāvji var piedāvāt lauksaimniekiem aktuālus pētījumu tematus un apbalvot labāko pētījumu autorus.

Vēl viens a/s “Dimedium” aktuāls jautājums – cilvēkresursi, jauni, izglītoti darbinieki. Tāpēc Smiltenes tehnikuma jauniešiem, kuri to vēlēsies, plānotā sadarbība var pavērt ļoti daudz iespēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja viss notiks, kā iecerēts, jaunā sadarbība atvieglos arī darbu, plānojot izmaiņas jaunajā profesionālās izglītības programmu “Veterinārārsta asistents” un “Lopkopības tehniķis” standartā. Jauniešiem tās nodrošinās jaunu, mūsdienu darba tirgum atbilstošu prasmju apguvi un līdz ar to plašākas darba iespējas.

Apzinoties izglītotu lauksaimniecības speciālistu nepieciešamību visas pasaules darba tirgū, Smiltenes tehnikumā nepārtraukti tiek domāts, lai lauztu sabiedrībā joprojām bieži sastopamos stereotipus par lopkopību, lauksaimniecību un veterinārmedicīnu. Izglītota, jaunākās tehnoloģijas apguvuša lauksaimniecības speciālista iespējas darba tirgū ir ļoti daudzveidīgas. Tāpat kā iespēja saņemt konkurētspējīgu atalgojumu, ceļojot no vienas pasaules valsts uz otru, nodrošinot nepārtrauktu izaugsmi un prieku savā pieredzē dalīties ar citiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.