Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ministrs pasniedz apbalvojumu uzņēmumam “Smiltenes piens”

Darba vizītes laikā Smiltenes novadā zemkopības ministrs Kaspars Gerhards apmeklēja akciju sabiedrību “Smiltenes piens”, lai pasniegtu uzņēmumam Zemkopības ministrijas Atzinības rakstu un iepazītos ar ražošanas procesu. Publicitātes foto.

Trešdien, 20. aprīlī, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards apbalvojis akciju sabiedrību “Smiltenes piens” ar Zemkopības ministrijas Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu piena pārstrādes nozares attīstībā Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apbalvojumu ministrs pasniedza personīgi, trešdien ierodoties darba vizītē Smiltenē, “Ziemeļlatviju” informē zemkopības ministra padomniece Kristīne Kļaveniece.

  Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards uzsver, ka AS “Smiltenes piens” ir Latvijas piena pārstrādes nozarei nozīmīgs uzņēmums ar vairāk nekā gadsimtu ilgām tradīcijām. “Uzņēmums savā darbībā spēj apvienot nozares tradīcijas ar mūsdienīgiem risinājumiem, tā visos laikos sniedzot Latvijas piensaimniecības nozares devumu gan reģiona, gan visas Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Vienlaikus uzņēmums un tā komanda ar savu darbu apliecina – Latvijā mākam saražot piena produktus visaugstākajā kvalitātē, lai konkurētu gan Latvijas tirgū, gan Eiropas Savienības tirgū, kā arī iekarotu ASV un pat Izraēlas tirgus,” atzīmē Kaspars Gerhards.

Zemkopības ministrs reģionālās darba vizītes laikā Smiltenes novadā apmeklēja arī AS “Smiltenes piens” ražotni, kur iepazinās ar piena pārstrādes pilnu ciklu un ar uzņēmuma pārstāvjiem pārrunāja piena pārstrādes nozares izaicinājumus un iespējamos atbalsta instrumentus to pārvarēšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Saņemot Atzinības rakstu, esam priecīgi par ministrijas novērtējumu. Mums arī bija iespēja ar ministru pārrunāt problēmas, kas pašreiz ir piena pārstrādes nozarē, kā arī pamatot vēlreiz nepieciešamību samazināt pievienotās vērtības nodokļa likmi pārtikai, jo katastrofāli krīt iedzīvotāju pirktspēja. Ir jādod iedzīvotājiem iespēja izvēlēties vietējo pārtiku. Mums arī bija iespēja ministram parādīt savu jaunāko ražošanas ēku, ko nomājam no Smiltenes novada pašvaldības, un iepazīstināt ar jaunajiem produktiem, ko ražojam, –  tas ir Vegānu siers un “Siera Boombas”,” “Ziemeļlatvijai” stāsta AS “Smiltenes piens” valdes priekšsēdētāja Ilze Bogdanova.

Dienas otrajā pusē Kaspars Gerhards apmeklēja zemnieku saimniecību “Rožkalni”, bet vizītes noslēgumā tikās ar Ziemeļvidzemes lauksaimniecības apvienības “Smiltene” pārstāvjiem. Tikšanās laikā tika pārrunāti dažādi novada lauksaimniekiem aktuāli jautājumi, tai skaitā par situāciju ar ražošanas resursu un izejvielu pieejamību un cenām. Zemkopības ministrs atzīmēja, ka kopš 16. marta, lai palielinātu pieejamos apgrozāmos līdzekļus, lauksaimniekiem izmaksāti jau gandrīz astoņi miljoni eiro bezprocentu īstermiņa aizdevumos, kas rudenī tiks dzēsti no lauksaimniekam piešķirtā vienotā platības maksājuma.

Ministrs un lauksaimnieki pārrunāja arī Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) Latvijas Stratēģiskajā plānā no 2023. gada plānotos atbalsta pasākumus, ministrs informēja, ka šonedēļ Tartu tiksies ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem, kur plānota viedokļu apmaiņa par KLP Stratēģisko plānu saskaņošanu ar Eiropas Komisiju, norāda Kristīne Kļaveniece. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.