Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mikiņš iziet cauri nopietnām veselības likstām

Interneta sludinājumi, kuros pārdošanā nonākuši dzīvnieki, parasti skan skaisti un uzrunājoši, taču realitātē var izrādīties pavisam cita aina. Laura Buile mēroja ceļu uz Talsiem, lai iegādātos koniku šķirnes zirdziņu, kuru iepriekšējā saimniece bija raksturojusi kā normālu. Ierodoties saimniecībā, Laurai pavērās baiss skats – uz viņu vērās manāmi novārguša dzīvnieka acis. Laura, to redzēdama, nolēma, ka zirgu vēlas pasargāt un aprūpēt, pārvedot mājās uz lauku sētu “Kurģi” Ērģemes pagastā. Tobrīd viņa vēl nezināja, kādu emocionālu un finansiālu cenu prasīs šāds lēmums.

Šo stāstu daudzi jau būs pamanījuši sociālajos tīklos, kur Laura izklāsta, kā viņiem sokas ar konika ārstēšanu. Bet par visu no sākuma. “Pirms laika no mūsu zirgu bariņa debestiņās aizgāja Cēzars, tas bija liels trieciens man un bērniem, kuri brauc pie mums uz saimniecību pavadīt laiku ar zirgiem. Apdomājāmies un sapratām, ka saskarsmei ar bērniem mums saimniecībā pietrūkst vēl viens zirgs. Tāpēc nolēmām pārdot lielo ķēvi (bērniem bija bail no viņas iespaidīgā auguma), lai vietā nopirku maza auguma zirgu,” iesāk Laura un min, ka ātri vien ķēvi izdevies pārdot un tad jau tika caurskatīti sludinājumi, kuros tiek piedāvāti dažādi zirgi. Lauru visvairāk uzrunājis šķirnes Konik polsk (savvaļas zirgs), kas tiek saukti par konikiem, sludinājums. Vārds koniks poļu valodā nozīmē mazais zirdziņš, koniki ir neliela auguma, tomēr tos pieskaita pie zirgiem, nevis pie ponijiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.