Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Meteņu svinēšana dziesmās un dančos kopā ar folkloras kopu „Dandari” Valmiermuižā

Jau šo piektdien, 09. februārī, plkst. 20.00 Valmiermuižas alus viesistabā aicina uz koncertu un danču vakaru kopā ar Latvijas Universitātes deju folkloras kopu „Dandari”. Ziemu aizvadot un pavasari gaidot, būs īpaši Meteņiem izmeklētas dziesmas, kas mīsies ar lustīgiem dančiem, lai šajā aukstajā laikā sasildītos un kārtīgi izkustētos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Meteņi tiek gaidīti ar prieku – tie simbolizē pavasara tuvošanos pēc bargās ziemas. Līdz ar Meteņiem beidzas garie un tumšie ziemas vakari, cilvēku skatījums uz dzīvi kļūst gaišāks un priecīgāks, un ne velti, jo Meteņu laikā dienas arī ir kļuvušas garākas un saulainākas. Tradicionāli Meteņos pēdējo reizi var iet maskotos gājienos, kā arī braukt ciemos – jo tālāk, jo labāk. Ja latvieši ikdienā nelielās un saka: „Ko tad es?”, tad Meteņos var un vajag lielīties. Diešanai, dejošanai, kustībai liela saistība ar auglību un ražību. Pati svarīgākā Meteņu tradīcija – ražas nodrošināšana. Lai tā labi palielītos, pie reizes izkustētos un nodrošinātu visiem labu ražu, tiks mācīta viegla rotaļa ar lielīšanās iespēju, kurš var interesantāk un labāk, „Rupjmaizkukuls” un deja, kur katram būs jāizdomā savs īpašais satvēriens, „Vidzemes jandāls”. Valmiermuižas saime mīļi gaidīs ikvienu, kurš vēlas gaidīt pavasari ar lustīgu izkustēšanos. Valmiermuižas alus virtuvē krodzinieki būs sarūpējuši gardas uzkodas un brūvējumus, kas veldzēs aizrautīgos dancotājus.

LU Deju folkloras kopa „Dandari” aktīvi darbojas jau vairāk nekā 40 gadus un ir izdevusi 3 mūzikas albumus – rotaļu disku un divus kadriļu (daudzpāru deju) diskus un pašu jaunāko albumu „Divatā”, kurš veltīts pāru dejām, kuras „Dandari” spēlē un dejo dažādos pasākumos un starptautiskos festivālos.

Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmiermuižas alus darītava.

Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: 27337798.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.